Парфеми

Член од
22 август 2006
Мислења
494
Поени од реакции
1.000
Оваа пролет ќе ми биде ова, предобар е освежителен така мераци


А моментално и цело зимо го користам

онака ми е потежок парфем, класика.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
искуства од нарачки на интернет ? и добар сајт
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
искуства од нарачки на интернет ? и добар сајт
Интернет сајтови има бајаги,проблемот е испорака што немаат навака. Имаше една страна на ebay.co.uk, onlinebeautybuys, од таму имам 2 нарачано преклани.Тогаш имаа фри шипинг до овде ама македонски синдром,преку тој шо порачав,откако му стигнаа пријави дека нема нишо стигнато.Му вратија пари и шипингот од скоро цела европа го скратија на 5-6 земји. Може да се најде по ebay некој шо има испорака навака,знам од Австралија имаше еден,од Унгарија,од Израел..само треба да се побара. Јас од onlinebeautybuys, нарачувам,ама преку другарка од Шведска па ми ги носи она навака.
Иначе,по соседниве земји може да се најдат бајаги евтини ствари,само што треба да се оди до таму.Така да ако има некој желба,зелен картон и роднина или пријател таму може да си најде пример Bvlgari Man extreme за околи 30-35 евра наместо да плаќа овде 4000+.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Некој има користено CH Men од Carolina Herrera? Импресии?
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
933
Поени од реакции
372


Преубав е. Малце поскап од другите, али комплименти и од женски ( најаважно нели :)) и од машки.
 
Член од
5 август 2013
Мислења
26
Поени од реакции
2
Дајте предлог за некој летен парфем што трае долго на облека.
 
Член од
5 август 2013
Мислења
26
Поени од реакции
2
До која цена?
Супер што пиша до 3000 какви модели и кај би можел да ги најдам кој какви карактеристики има ајдe да ми дадеш совет и конечно да земам некој :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
290
kaj mozam da go najdam?
Јас сум од Богданци, па си купувам парфеми од фришоп, (меѓузоната на македонско-грчка граница), знам оти таму нема шанши да купам нешто фалц... Последно купив Invictus i Versace Eros, добри се и двата, ама Versace е ептен добар, за млад дете :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom