Парфеми

Дискусија во форумот 'Мода и убавина' започната од Devilish Angel, 27 ноември 2005.

 1. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Кој бутик? Зара се тапа од аспект на перформанси, има една копија на Авентус, трае 1h, stay away. Само оној rich warm addictive вреди.
   
 2. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  515
  Допаѓања:
  158
  за 9.0 читам бил добар, нешто како диор хом и диор еау, кај можам да најдам зара парфеми кај нас
   
 3. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  515
  Допаѓања:
  158
  пријателе има во зара бутикот парфеми за 800 ден., дали имаш пробано 9.0 и gourmand leather.
  Да тепрашам и дали го имаш пробано Bently Intense
  За на кожна јакна што предлагаш
  Carolina Herrera CH Men Prive
  Juicy Couture Dirty English for Men
  Dior Homme
   
  Последно уредено: 19 јули 2017
 4. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Ти кажав што вреди од Зара, rich warm addictive.

  Ch Men Prive.
   
 5. Clen 7

  Clen 7 Од Форумот

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  2.842
  Допаѓања:
  358
  The Merchant of Venice...
   
 6. koletheman

  koletheman

  Член од:
  3 март 2010
  Мислења:
  515
  Допаѓања:
  158
  како мириса точно Chrome Legend, дали можи во есен да се носи, дали е секојдневен, канцелариски или клаберски, дали наликува на Str8 Graphite старото сиво паковање, со ноти на портокал метал и маховина
   
 7. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Генерички.
   
 8. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.332
  Допаѓања:
  3.782
  Jas go zemav pred nekoe vreme..povekje e sekojdneven jas go imam za taka. Ne e los za parite.
   
 9. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Кои пари се тие пари? :D
   
 10. Clen 7

  Clen 7 Од Форумот

  Член од:
  5 јуни 2007
  Мислења:
  2.842
  Допаѓања:
  358
  30e 125ml. Го имам и јас. Не е нешо посебно али за низ народ е добар. Пролет, не е за на сегашниве температури.
   
 11. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Па со сегашните буџет парфеми, не би рекол, Зара има неколку добри парчиња, Lalique ако може да се најдат, Nautica, Ferragamo, Mont Blanc, Versace PH, CK Shock, Burberry London, Moschino Uomo....
   
 12. wARMAN69

  wARMAN69

  Член од:
  24 декември 2007
  Мислења:
  11.332
  Допаѓања:
  3.782
  Jas za 75ml dadov 17eur
   
  На Psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 13. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.324
  Допаѓања:
  847
  Кажи и да ти го купи најсексиљавиот машки парфем, за мене е исто така ммммммм
  Курос(kouros)...па нема да те боли никогаш;)
   
 14. SanIker

  SanIker

  Член од:
  21 септември 2008
  Мислења:
  13.226
  Допаѓања:
  9.080
  По препорака на @Psyside.. Порничи... [​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  На Clen 7, Ilumious и Psyside им се допаѓа ова.
 15. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Најдобар летен/дневен ever! Ти направи ќеиф а?
   
  На SanIker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: