Парфеми

Член од
15 октомври 2009
Мислења
822
Поени од реакции
289
Веќе подолг период сакам да си купам Fahrenheit, ама ето таман собрав пари и ме предомислуваат нешто накај Armani ice code ili sport ? Шо мислите за овие 3 машки парфеми ? ? кој е најдобар за овој период ?
 
L

Löwe

Гостин
Веќе подолг период сакам да си купам Fahrenheit, ама ето таман собрав пари и ме предомислуваат нешто накај Armani ice code ili sport ? Шо мислите за овие 3 машки парфеми ? ? кој е најдобар за овој период ?
Armani Code Sport го користам јас, едноставно е предобар. Би те советувал за него
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Веќе подолг период сакам да си купам Fahrenheit, ама ето таман собрав пари и ме предомислуваат нешто накај Armani ice code ili sport ? Шо мислите за овие 3 машки парфеми ? ? кој е најдобар за овој период ?
Ама Fahrenheit е за поладно време,другиве два се баш летни. Ако ти е за Ice Code пробај прво Joop Nightflight,би требало некој сличен вајб да има a доста e поевтин, у Шатци у бисер го имам гледано. Моја препорака ако купуваш од кај нас, пробај го Lanvin L'homme sport, темно плаво шишенце (посветлото е оригиналната верзија). Малце јак почеток ама после е ептен свеж а проектира солидно и трае доста време .
 
П

Пепси_

Гостин
Ама Fahrenheit е за поладно време,другиве два се баш летни. Ако ти е за Ice Code пробај прво Joop Nightflight,би требало некој сличен вајб да има a доста e поевтин, у Шатци у бисер го имам гледано. Моја препорака ако купуваш од кај нас, пробај го Lanvin L'homme sport, темно плаво шишенце (посветлото е оригиналната верзија). Малце јак почеток ама после е ептен свеж а проектира солидно и трае доста време .
каде може да се најде овој кај нас и 50 мл колку е ?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
каде може да се најде овој кај нас и 50 мл колку е ?
Го имаше скоро сегде. Викендов у космо у ситимол го гледав. На цената не ми текнува баш ама мислам испод 3000 дека беше. Ја би на 100мл,повеќе се исплати,некои 600денари би било разлика од 50 и 100мл. Не сум го котистел јас ама го имам тестирано и само позитивни коментари,и од машки и особено од женски(најверојатно пошо ги потсеќа на чисто,тазе бањато,перено...) Има малце јак почеток,прсни на кожа и остај 10на минути да поминат.
Требаше да го земам месецов ама победи Chrome Legend у последни минути така да останува тој за некој месец.(исто многу добар летен мирис што на облека трае 2 дена сигурно и се осеќа на километар што е стварно ретко за летен парфем,исто го имаш у космо)
 

Attachments

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Секој со свој нос ама до сега не сум сретнал нигде некој да рече MB Legend и Cool Water да се слични нит пак мене ми мирисаат слично. Едниов е акватик ароматик другиов е благ ароматчен,едниот е баш летен другиот е...па нека биде allround со наклонетост кон поладно време.Cool Water го имав лани и кај нас немам сретнато ама имам користено еден со сличен вајб Giorgio Beverly Hills Wings ( не се слични туку само има некоја си слична аура)

За дружето со CK One Shock, зимај!!! Некој благ тутун е тоа,ако сакаш модерни тинејџерски парфеми у стил на Милион ќе ти мириса у тој стил,ако сакаш парфеми малце пософистицирани шо не потсеќаат на тинејџер-ќе ти мириса така. Тоа ми е интересно кај тој. У секој случај е добар мирис,добро поминува кај женска публика и трае доста време а и цената му е пристапна.

Кога сме кај класици - Davidoff Zino. ОлдСкул мастерпис. Зимно или есенско време,битно постудено да е особено после дожд..перверзии. Мада за тој шо не е по парфеми може чичковски да му мириса. Идр веј, му го поклонив на татко ми,ипак боље му стои него мене :) За мене си земав нешо по андерграунд,Лапидус Алтамир, блага тонка со некој цветич и малце мошус. Нешто налик Givenchy Pi.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ај некој препорачајте ми каде има најдобри и квалитетни рефус наливни парфеми оти долго време си меркам парфем Трусарди со оригинално пакување ама не ми се дава толку 4100 денари и повеќе инаку би можел да дозволам максимум до 2000 денари препорака некое ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ама ептен се скапи тие Армани и Пол Готјер, а Гучи и така-така пак се скапи и каде има специјално продавница за наливни (рефус)парфеми ?? ?


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ама ептен се скапи тие Армани и Пол Готјер, а Гучи и така-така пак се скапи и каде има специјално продавница за наливни (рефус)парфеми ?? ?


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
А зошто наливни? Немој наливни. До 2000 може да се најде кај нас нешто асално.Пример имаш Богарт у шатци у бисер,3-4 различни, еден летен другите се зимски,по...незнам, околу 1200 беше 100мл. Имам јас дома 4 различни негови парфеми,брендов е непознат а е екстра,парфемите траат со денови и се осеќа пи*ка матерна,на километар,+ нема да мирисаш секојдневно шо е гуд тинг. Едина работа само е дали би ти се свиѓале. Има и други околу таа цена али повеќето се она супермаркет колонски,бандерас или стрејт шо ти ја знам(не хејтам :) ) Е сеа ако не користиш секојдневно,можеш да си земеш и помало шишенце, до 2000 може да се најдат 50ки.
Или друга варијанта земи си од економик или сантини,флерт...Мада ако зимаш више копија ондак у рамстор до мењачница на приземје у тоа баргело баргало како се викаше незнам. Најблиску по мирис се до оригиналите и најсолидно траат,испробано е и тоа. :))
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Келвин Клајн Еуфорија:cool:[DOUBLEPOST=1424208859][/DOUBLEPOST]Келвин Клајн Еуфорија:cool:
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Black Jack ......., јас немам видено подобар парфем од овој. Дури и неговата копија трае цела недела од кога ќе се напрскаш:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom