Парфеми

Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Не те разбрав дали е прашање или ми посочуваш али ако е прашање сум прилично задоволен доста долго трае кај мене на кожа и е прилично силен. А и доста убаво мириса кога барав совет од девојката што работи за препорака на некој парфем што не сум го користел барав да е сличен на cool water и ми ги понуди овој и CH
Го одбрав legend-от бидејки беше значително поефтин (имаше некоја промоција па колекција беше 3500, 100мл парфем 100 афтершејв балсам и 100 купка), додека CH -то со попуст беше 4100 само парфем
Добар е Legend-от...

Sent from my Nexus 7
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Не те разбрав дали е прашање или ми посочуваш али ако е прашање сум прилично задоволен доста долго трае кај мене на кожа и е прилично силен. А и доста убаво мириса кога барав совет од девојката што работи за препорака на некој парфем што не сум го користел барав да е сличен на cool water и ми ги понуди овој и CH
Го одбрав legend-от бидејки беше значително поефтин (имаше некоја промоција па колекција беше 3500, 100мл парфем 100 афтершејв балсам и 100 купка), додека CH -то со попуст беше 4100 само парфем



Sent from my Nexus 7
Се согласувам со тебе,го мириснав и јас пред месец дена и ми се допаѓа...
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Некој импресии од CK One Shock?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Сет од антонио бандерас голден сикрет со парфем и афтершејв е 1500 ден, а парфем само 1400ден шо е разликата :D ?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Razlikata e sto za 100denari plus dobivas i 100ml aftershave,nisto drugo,standard si e taka u setovi poevtino ispagja.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Invictus од Paco Rabanne?
ToБ е :) Прв пат го помирисав кога му правеа промоција на аеродромот у Барселона 2013 ама едноставно немаше кај да го ставам, едвај го закопчав ранецот. Затоа го купив оваа година во фри шоп на Јамајка. Делува баш свежо и енергично. Топло го препорачувам :) Последната недела на работа го носев кога искочив у кру бар и американките од карактер тим (девојките што се Мини Маус на брод) ме прашуваа за парфмот. Им викам Пако Рабан, и тие целите прашалници, им викам типот е европјанин и е закон :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Tonchie mnoooogu e mainstream be toj,a i u fragrance zaednica bas go hejtaat. Giorgio Beverli Hills Wings e daaaaleku poeftin (okolu 1000den e 100ml) a dobivas slicen vibe.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Хух... шо знам машко.. јас не сум премногу упатен во ова, го пробав у еден од фри шоповите по пристаништа, ми се допадна го купив. Прскам на мене од време на време.

Инаку ова муабетов коа на времето другарчиња кои ми правеа муабет за каков компјутер купиле и јас им кажував каде и што згрешиле :)))
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Па така нешо само шо овде ипак поише за вкус се работи. Има бајаги марки шо не се општо познати а се стварно квалитетни и некои од нив случајно или не мирисаат многу многу слично со некои од познативе со тоа што коштаат многу помалце. Мада шо понепознат мирис тоа подобро.Мислам на самиот мирис не на марката,со часни исклучоци. Шеташ навака натака ти, ако си по Аква ди Џио, побарај Пери Елис 360 црвено шише, чисто као пример.
Или Cuba парфеми,секој парфем личи на некој од попознатите со мали разлики. Еве јас што имам по дома нешто од тој тип Cuba Prestige. 90% ист мирис како A*men од Thierry Mugler. ЕДниот е 700 другиот е 4700 денари, скапиов ми траеше пет саати другиов ми трае преку 10.
 

Attachments

Последно уредено:

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Ау брату ти ептен си навлезен во ова :) Јас дома имам 3 (три парфеми). Првиот ми е Динамик од Авон, коа сестра ми беше дистрибутер. Вториот ми е Cool Water Davidoff, купен онака од носталгија, коа бев средно тоа беше главен парфем у друштво :) И овој го купив онака, да имам фенси - шменси парфем :)
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ау брату ти ептен си навлезен во ова :) Јас дома имам 3 (три парфеми). Првиот ми е Динамик од Авон, коа сестра ми беше дистрибутер. Вториот ми е Cool Water Davidoff, купен онака од носталгија, коа бев средно тоа беше главен парфем у друштво :) И овој го купив онака, да имам фенси - шменси парфем :)
Еве ти предлог за парфем 4 или 5. Целата колекција на L'Occitan е тоБ. Го имам 4-ката, ама 5-ката е многу поубав, ама го потрошив :( ветиверот е неприкосновен додаток, скоро секој парфем кој содржи ветивер ми се допаднал, ......
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
Па така нешо само шо овде ипак поише за вкус се работи. Има бајаги марки шо не се општо познати а се стварно квалитетни и некои од нив случајно или не мирисаат многу многу слично со некои од познативе со тоа што коштаат многу помалце. Мада шо понепознат мирис тоа подобро.Мислам на самиот мирис не на марката,со часни исклучоци. Шеташ навака натака ти, ако си по Аква ди Џио, побарај Пери Елис 360 црвено шише, чисто као пример.
Или Cuba парфеми,секој парфем личи на некој од попознатите со мали разлики. Еве јас што имам по дома нешто од тој тип Cuba Prestige. 90% ист мирис како A*men од Thierry Mugler. ЕДниот е 700 другиот е 4700 денари, скапиов ми траеше пет саати другиов ми трае преку 10.
А каде го има овој парфем ?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
А каде го има овој парфем ?
Го има по ибеи,амазони и такви работи. Би ти го шитнал по набавна мојов (сразмерно со потрошена количина) али мора да стои за колекција :) .
@kooperativa Ветиверот малце заебана состојка е. Јас сум увек за али знае у некои примери ептен чичковски да мириса. Зависи кој нос го праи. Цурите многу чудно реагираат на ветивер. Аго си за такви пробај го 10899806_10152698400619370_2102518606_n.jpg . Ветивер и чемпрес.Зимски е,тоест за поладно време мада и летно време навечер може да помине,али па има и летна варијанта од истиов. Јас го земав у Октомври и до пола ми е (100мл). Наредна зима ново шишенце.
@Tonchie па ти се летни парфеми бе. Самерчајлд :)
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
Го има некој користено Individual Blue Casual или Free,колку се добри бидејќи планирам да купам од Авон :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom