Парфеми

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Го има некој користено The Game од Davidoff?
Јас, и е одличен парфем. Еден од појаките парфеми на миризба.

Како и да е, моментално сум на United colors lets fly, и black seduction од бандерас :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Јас, и е одличен парфем. Еден од појаките парфеми на миризба.

Како и да е, моментално сум на United colors lets fly, и black seduction од бандерас :)
Јас имав Versace Pour Homme ама сакав да сменам малце. Изборот ми беше помеѓу CK Shock и Davidoff The Game ама не сакав меки парфеми затоа се одлучив за овој :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Bleu de Chanel, нешто перфектно, трае додека не ги испериш алиштата буквално (y)ама нема баш добра цена.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Пред некоја недела земав Mont Blanc Legend заборавив да споделам ама страшно добар парфем, а и го начекав со добра цена 3500 беше сет 100мл парфем + 100 мл балзам за после бричење + 100мл купка

Sent from my Nexus 7
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Кај да ги најдам парфемите на Ermenegildo Zegna, ги има ли во некој од македонскиве парфимерии ???
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Acqua di Gio,Bvlgari Aqva,Boss Orange,Lacoste Live,Versace Eros...
Споеедено со ерос о оринџ аквата е доста посилна на мирис, иако јас претпочитам аква марине ама скоро година дена не ја носат во мкд.
ДиГио е исто добар избор, додека за крокодилчето не го знам
Од овие јас би бирал помеѓу дигио, бвлгари и версаче

Sent from my Nexus 7
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Споеедено со ерос о оринџ аквата е доста посилна на мирис, иако јас претпочитам аква марине ама скоро година дена не ја носат во мкд.
ДиГио е исто добар избор, додека за крокодилчето не го знам
Од овие јас би бирал помеѓу дигио, бвлгари и версаче

Sent from my Nexus 7
Има секаде Bvlgari Aqva Marine,денес баш во Еликсир го видов...
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Има секаде Bvlgari Aqva Marine,денес баш во Еликсир го видов...
Чудно пред месец дена кога купував го барав и во шатци и во еликсир (рекорд и трговски) го немаа и на двете места ми рекоа дека не го добиле скоро година дена а имале нарачка за него. Па место да го чекам земав монт блан легенд

Sent from my Nexus 7
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Чудно пред месец дена кога купував го барав и во шатци и во еликсир (рекорд и трговски) го немаа и на двете места ми рекоа дека не го добиле скоро година дена а имале нарачка за него. Па место да го чекам земав монт блан легенд

Sent from my Nexus 7
Добар е Legend-от...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom