Парфеми

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Dreamer.jpg The Dreamer. Еден од така поголемата нарачка за зимскиов период.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Midnight in Paris од VC&A е на 40% у космо у Зебра. Перверзии е парфемот.Викендов земав јас други иначе ќе си го земев.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас го земав овој. Многу добар мирис. Ви го препорачувам. Нов модел е од Март 2014.

nd.24069.jpg
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сеа се подновив и јас, па зедов уш два парфеми. Чисто онака да сменам. Инаку моментално користам и прикрај ми е Ле Мејл од Жан Пол, фантастично нешто.
Инаку зедов Барбери Викенд, добар е и воопшто не е лош, има одличен и појак дрвенес мирис или шо знам ти јас, добар е и трае повеќе часови, добив и неколку комплименти;)
1345M.jpg
Во истата ден го купив и Лакосте Вајт(виј слика удолу). Не е за овој период, али шо има везе:D Некако ми стои како летно-пролетно прскало, има добар ароматичен мирис и некои си фрејфрути натре во него, но е доста понежен и не држи толко долго(барем кај мене не). Далеку од то дека нечинит али работава е мижи Асан да ти баам, не се исплаќа за парите, само го плаќаш името, брендот.
71YHn1-vsOL._SL1500_.jpg
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Tom Tailor ги имам гледано по поголемиве парфимерии сегде, не се ни скапи. Е сеа конкретно овој незнам. Провери.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Овие задњиве три пишани парфеми некако не се за периодов шо следи,за потопло ќе да се. Особено Weekend,тој е ултра летен парфем што е цитрусен до крај. Нема да го извадите правиот мирис и максимумот од нив на ладно време. Ако имате некоја резерва позимски парфем спукајте го него, овие чувајте ги за наредно лето. Weekend сакав да го земам летово ама слабо ми траеше мене а ептен свеж мирис е,и да се потиш ко говедо кога ќе го мириснеш ти дава некоја свеѓа вибрација.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Периодов овој така почесто го користам:





Има некоја одлична освежувачка нота, и особено супер мириса ако остане на облека и наредниот ден :P.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
Периодов овој така почесто го користам:





Има некоја одлична освежувачка нота, и особено супер мириса ако остане на облека и наредниот ден :P.
Јас го имам плавиот ептен е добар. Не сумљм ни во црниов :D
 
Член од
15 октомври 2013
Мислења
22
Поени од реакции
1
Овој парфем може да биде Ваш за само 25 денари.
 

Attachments

  • 263,8 KB Прегледи: 35
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Го има некој користено The Game од Davidoff?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Го има некој користено The Game од Davidoff? Импресии?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom