Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.020
Имаше луѓе кои не гласаа за никого во 2016 а сега за ДПМНЕ.
Брат мал си, не знаеш. Верувај. Во 2016та имаше рекордна излезеност. Такви кои тогаш не гласале а сеа се за ВМРО, се ништо во споредба со тоа од 2016та. Имаше и еден куп ВМРОВЦИ со книшка кои во 2016та читале пресови, па сеа за СДС гласаа, пошто бате и даде влегле на работа. Уште еден куп други газди кои што биле за вмро во 2016та, сеа за сдс, јер да се пуши на власта.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Што бе, уште си вознемирен нешто?
Малку.
Еднаш на 2-3 дена ми текнуе на твоето објаснување поради кое си гласал за ДУИ и добивам нагон да си пукнам во колено но некако го пренасочувам во пост.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Брат мал си, не знаеш. Верувај. Во 2016та имаше рекордна излезеност. Такви кои тогаш не гласале а сеа се за ВМРО, се ништо во споредба со тоа од 2016та. Имаше и еден куп ВМРОВЦИ со книшка кои во 2016та читале пресови, па сеа за СДС гласаа, пошто бате и даде влегле на работа. Уште еден куп други газди кои што биле за вмро во 2016та, сеа за сдс, јер да се пуши на власта.
Не реков дека се многу но имаше. КАако шо кажа Бетмен, јас не размислив дека ако формираат влада ќе добијат гласови од работите кои ги наброја, така да пак ќе се во предност.

Ае тргни од сам себе, ти гласаше за нив, ќе гласаш ли пак ако сега направат влада од овој тип?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Малку.
Еднаш на 2-3 дена ми текнуе на твоето објаснување поради кое си гласал за ДУИ и добивам нагон да си пукнам во колено но некако го пренасочувам во пост.
Знам дека моето објаснување е предложено за бинарниот свет во кој живееш. Ништо изненадувачки во тоа. Ама ДУИ засега совршено го оправдуваат гласот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Знам дека моето објаснување е предложено за бинарниот свет во кој живееш. Ништо изненадувачки во тоа. Ама ДУИ засега совршено го оправдуваат гласот.
Епа покачување на платата не иде само по себе, напредувањето исто.

Јбг како инаку ќе станеш директор таму каде што си вработен.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839
Мислам сега некој да напише шо се случува во вилаетот, половина нема да може да сфатат, другата половина нема да може да веруваат :icon_lol:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Не реков дека се многу но имаше. КАако шо кажа Бетмен, јас не размислив дека ако формираат влада ќе добијат гласови од работите кои ги наброја, така да пак ќе се во предност.

Ае тргни од сам себе, ти гласаше за нив, ќе гласаш ли пак ако сега направат влада од овој тип?
Jas bi glasal I za Micotakis samo zaev da go nema.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Епа покачување на платата не иде само по себе, напредувањето исто.

Јбг како инаку ќе станеш директор таму каде што си вработен.
Немаме директор таму кај што сум вработен. Spotify ни е моделот по кој сме организирани. Некоја друга погрешна претпоставка имаш?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Немаме директор таму кај што сум вработен. Spotify ни е моделот по кој сме организирани. Некоја друга погрешна претпоставка имаш?
Ок извини.


Кога ќе дојдеш на предновогодишната забава во Штип на членовите на ДУИ од истокот пиши ми, ќе седнеме пред тоа во кафана.

ПС:Не порачуваме свински пастрмајлии, пилешки ќе бидат, не се плаши.
Автоматски споено мислење:

Ne be vo mene e problemot.
Ти си далеку од тука и си заминал одамна, не е во тебе.

Во тие што се доле па и во нас кои сме скоро заминати е проблемот, ако ние бевме на место Заев сега навистина ќе мораше да купува куќи по Грција, зошто се што имаше по струмичко и скопско ќе му беше запалено.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Ок извини.


Кога ќе дојдеш на предновогодишната забава во Штип на членовите на ДУИ од истокот пиши ми, ќе седнеме пред тоа во кафана.

ПС:Не порачуваме свински пастрмајлии, пилешки ќе бидат, не се плаши.
Не бе, зошто да чекаме до Нова година. Еве нареден викенд ќе одиме во Штип. Ти од Велес беше мислам, па може прво таму да седнеме, па ќе одиме до Штип. Ти избери во која кафана сакаш, не е проблем. После тоа, ќе договориме да дојдеш до Гостивар и Тетово. Да се отплашиш малце.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Не бе, зошто да чекаме до Нова година. Еве нареден викенд ќе одиме во Штип. Ти од Велес беше мислам, па може прво таму да седнеме, па ќе одиме до Штип. Ти избери во која кафана сакаш, не е проблем. После тоа, ќе договориме да дојдеш до Гостивар и Тетово. Да се отплашиш малце.
Е да лесно е да одиме по кафани во Тетово и Гостивар, да исиеме ракијата, да изедеме свинското, да испееме по некоја патриотска песна па после правац назад на Водњанска.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Е да лесно е да одиме по кафани во Тетово и Гостивар, да исиеме ракијата, да изедеме свинското, да испееме по некоја патриотска песна па после правац назад на Водњанска.
Ти ќе ми кажеш мене како е во Гостивар и Тетово. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom