Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Која вистина? Шириш лаги за мене, покриени со небулозата сите знаат. Треба да се срамиш. Прво ширеше бесмислен страв на форумот, со девалвации и чуда, кога не ти ги купија лагите сега мене ме клеветиш. А уште тогаш ти реков дека помина времето за лаги, ама ти верглаше за застава и бентли.

Сериозно, не те фаќа срам од себе?
Си правиме муабет, не се нервирај....немам ништо лично против тебе. Кога ме цитираш морам да ти вратам. А и да си рекол не е страшно.
Автоматски споено мислење:

Е баш го погоди случајов. Држи и тоа како држи.
Прегледај го приврзокот 260920
Колку време ти требаше?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Си правиме муабет, не се нервирај....немам ништо лично против тебе. Кога ме цитираш морам да ти вратам. А и да си рекол не е страшно.
Не се нервирам, неубаво ми е за тебе. Клеветиш како тетка на чешма, а сто пати имаш напишано за себе дека си добар човек.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Добар ли сум?
Не знам, ти тврдиш така за себе. Не те познавам лично, плус секој си има свои сфаќања за тоа што е добар човек. Во мојот свет добрината го исклучува клеветењето, можеби кај тебе не е така.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Ништо не сте направиле ако не си размените број и закажете дејт.

И пишете дали сте се клецнале.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не знам, ти тврдиш така за себе. Не те познавам лично, плус секој си има свои сфаќања за тоа што е добар човек. Во мојот свет добрината го исклучува клеветењето, можеби кај тебе не е така.
Ок, ова е втор пат како отстапувам....после многу години. Добар човек си покрај се, не треба многу памет за да се заклучи ова, не ми беше намерата клевета. Може мене не ме држи меморијата добро.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Добар ли сум?
Тешко дека си добар кога со твоето агетирање тука ги предомисли и тие шо навистинаа сакаа да гласат. Земи пример од овој пријателот твој од другата страна.
Автоматски споено мислење:

Ок, ова е втор пат како отстапувам....после многу години. Добар човек си покрај се, не треба многу памет за да се заклучи ова, не ми беше намерата клевета. Може мене не ме држи меморијата добро.
Е така ве сакам бе, сложно и заедно, па ајде и една коалиција да направите против ДУИ и АА.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Тешко дека си добар кога со твоето агетирање тука ги предомисли и тие шо навистинаа сакаа да гласат. Земи пример од овој пријателот твој од другата страна.
Автоматски споено мислење:


Е така ве сакам бе, сложно и заедно, па ајде и една коалиција да направите против ДУИ и АА.
Батерфлај ефект....се плашев од тоа највеќе во моите утрински контемплации на фотелјата на работа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Само мене ли списоков на фирми што примиле државна помош а не исплатиле на вработените, ми делува како список на фирми што не ги спонзорирале избориве на било каков начин? :D
Btw очекував список а не 38 страни PDF :facepalm:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.026
Што името? Името беше јасно дека ќе се смени од моментот кога Грците ставија вето на приемот на Македонија во НАТО кога Буш беше претседател. Плус последна работа за која би дискутирал е нешто толку ирелевантно како името.
Па имаше еден профил Ставро што се вика и што викаше дека тоа со името било лажги од Грујо, со цел да се прави патриот. Ни че се сменело ни бутур. Ама еве од денешна гледна точка, сфесен си бил. Можеби др профил бил.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Па имаше еден профил Ставро што се вика и што викаше дека тоа со името било лажги од Грујо, со цел да се прави патриот. Ни че се сменело ни бутур. Ама еве од денешна гледна точка, сфесен си бил. Можеби др профил бил.
Де бе друже остави ги нека си тераат дискусија двајцата, гледај како им тргна муабетот, кај да е ќе коалицираат.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.645
Прво нема никаква федерализација, прекини да пишуваш глупости, оти дури пишувате такви глупости и ширите страв наместо издржана политика ќе добивате гласови колку што добивте.

Второ, веднаш да најдеш еден пост каде што сим го фалел Заев. Исис бил Заев за мене, страшна работа. Клеветењето е многу ниска работа, а се фалиш со сопствената моралност.

Тоа сите го знаат не вреди многу. Еве сите мислат дека си педер, ама ме мрзи да барам такви постови каде го тврдат тоа.
Да, да, исто како што немаше промена на името, уставот, продавање на историјата, тиранска платформа и двојазичност, и уште милион други работи..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.891
Поени од реакции
17.503
Да, да, исто како што немаше промена на името, уставот, продавање на историјата, тиранска платформа и двојазичност, и уште милион други работи..
Гревски бил крив за проблемот со Албанците, кога ќе паднел ќе видиш како се ќе се средело.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.026
Сеа како што го поти со девалвацијата на денарот и федералиацијата, тогаш со името и уставот го потеше.
Ама чим бил сфесен дека морало да се смени, тогаш да му простиме што тресел глупости.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom