Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Па подобро иселен со БГ пасош отколку да допушташ се живо и диво за некаков си „соживот“ и плата од 300 евра во државна администрација
Па вратете се тука и борете се за правата, зошто избегавте ?
За плата викаш од 300 евра а ?
Со тие 300 евра некој фамилија рани, немаат сите услови да ја напуштат државата.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
А бе не трескај глупости.
Ајде распрашај се во Тетово,Гостивар,Кичево,Струга и останати градови.Има училишта каде е задолжителен албански во 7мо и 8мо одделение.За во Скопје немам чуено но од сигурни извори ми е дека во овие градови во некои училишта се учи албански
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.050
Добро, можно е толку експерти на форумов да има а уште да не сте сфатиле дека изборите се наместени, во согласност со ВМРО?
Оти нема резултати да видеме? Случајно падна страната и се се испомеша? Не. ТУку ако има резултати че може рандом набљудувач да си провери како се реузлтатите од дик за неговото изборно место, и нормално нема да се софпаѓа со записникот.
Значи потенцирам, ВМРО ГО ЗНАЕ ОВА И ГО ПРЕЧУТУВА. Затоа што Мијалков и Мицко се измејчари на СДС.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде распрашај се во Тетово,Гостивар,Кичево,Струга и останати градови.Има училишта каде е задолжителен албански во 7мо и 8мо одделение.За во Скопје немам чуено но од сигурни извори ми е дека во овие градови во некои училишта се учи албански
Во Гостивар нема вакво нешто.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.050
Па вратете се тука и борете се за правата, зошто избегавте ?
За плата викаш од 300 евра а ?
Со тие 300 евра некој фамилија рани, немаат сите услови да ја напуштат државата.
Не може да се вратат и да се борат. Оти овие што го пушат за 300евра, се мнозинство. Треба да се бориш и со нив и со Албанците.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.821
Колку повеќе оние одвратни НВО ликови и разни елитисти го пцујат Апасиев и Левица толку повеќе членството се зголемува. Колку повеќе случаи отворат против него од ОЈО толку повеќе пратеници ќе има.

И после на наредните предвремени избори ќе се чешаат кога ќе им влезе во Собрание со 100 илјади гласа.
 
M

Macedon1um

Гостин
Па вратете се тука и борете се за правата, зошто избегавте ?
За плата викаш од 300 евра а ?
Со тие 300 евра некој фамилија рани, немаат сите услови да ја напуштат државата.
Јас сум тука, барем засега се борам за понатаму ќе видиме..

Многу во државава и со помалце од 300 евра плата хранат фамилија ама не шиткаат цела држава за да ги вработат во администрација
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Не може да се вратат и да се борат. Оти овие што го пушат за 300евра, се мнозинство. Треба да се бориш и со нив и со Албанците.
Епа тогаш нека не филозофираат од надвор а први го напуштија бродот.
Никој не им брани да пишуваат тука, секое мислење е добродојдено ама да ми објаснува тој како се живее овде а му течат на сметка евричите и си го лади негде надвор со маицата од знамето на Македонија.
Го заболе него к. за името и Македонија ако било така немало да избега, значи пак идиме на тој муабет тука секој си го гледа личниот интерес и тие кои заминаа и тие кои останааа
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Колку повеќе оние одвратни НВО ликови и разни елитисти го пцујат Апасиев и Левица толку повеќе членството се зголемува. Колку повеќе случаи отворат против него од ОЈО толку повеќе пратеници ќе има.

И после на наредните предвремени избори ќе се чешаат кога ќе им влезе во Собрание со 100 илјади гласа.
јас да сум ко Апасиев уште порадикално ке настапам и не попуштам ни сантиметар, цело порадикално крило од ВМРО што е пасивно во моментов ќе гласа за него.
Автоматски споено мислење:

Епа тогаш нека не филозофираат од надвор а први го напуштија бродот.
Никој не им брани да пишуваат тука, секое мислење е добродојдено ама да ми објаснува тој како се живее овде а му течат на сметка евричите и си го лади негде надвор со маицата од знамето на Македонија.
Го заболе него к. за името и Македонија ако било така немало да избега, значи пак идиме на тој муабет тука секој си го гледа личниот интерес и тие кои заминаа и тие кои останааа
кој интерст е тоа бе да пушиш на секој што ќе стигне ?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Јас сум тука, барем засега се борам за понатаму ќе видиме..

Многу во државава и со помалце од 300 евра плата хранат фамилија ама не шиткаат цела држава за да ги вработат во администрација
Не се многу таквите како шо викаш, на прсти се бројат.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
Кaкo се дoведувaте у ситуaцијa дa им реплицирaте нa шљaмoви штo штрaкaaт пo тaстaтурa,ширaт брaтствo единствo a нaвечер лепaт плaкaти и се тoa зa 700-800 денaри дневницa нaвистинa не ми е јaснo.Пa oние цигaнкине штo прaвaт свиркa зa иљaдaрче пред телевизијa пoгoлемa гoрдoст имaaт oд oвие штo сaкaaт јaзици дa учaт
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.924
Поени од реакции
7.851
Кaкo се дoведувaте у ситуaцијa дa им реплицирaте нa шљaмoви штo штрaкaaт пo тaстaтурa,ширaт брaтствo единствo a нaвечер лепaт плaкaти и се тoa зa 700-800 денaри дневницa нaвистинa не ми е јaснo
знам дека е глупаво, ама нема смисла на вакви гадови да им се даде премногу простор, го загадуват воздухот, и после се чудиме зш воздухот бил загден.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
не знам кај го виде загубениот допир со реалноста
Гледам оти има потреба да се дообјаснам.
Изгубениот допир со реалноста на ВМРО му се случува откако го избраа т.н "реформирано" раководство на чело со Мицковски, чии што политики на неутралност по важните прашања од национален интерес го чинеа овој дебакл на изборите. Немањето јасен став по прашањето за името, договорот со Бугарија, двојазичноста во текот на трите години во опозиција, а посебно сега пред избори ќе не чинат уште поголеми национални отстапки.
Не можеш постизборно да излезеш на прес сиот блед и да кажеш оти треба да правиш анализа зошто народот не те гласал, кога причината за тоа се гледа од авион.
Уште потрагично да дозволиш кловн како Заев да те издрибла и да ти даде гол во '93.


Никој не му ја даде државата на Али, односно да, му ја даде македонскиот народ, кој не излезе да гласа масовно за било која македонска партија, туку напротив го направи спротивното.
Не успеа народот да ја препознае сериозноста на она што го најавува Ахмети. Сега рацете им се врзани и на Заев и на Мицко.
Треба еднаш за секогаш да се констатира дека македонскиот народ е политички неписмен, неговата нарав е клиентелистичка и опортунистичка. Не можеш исклучиво народот да го обвиниш, оти неговите лидери биле кусогледи, неспособни да ја согледаат фактичката реалност и истата да му ја предочат.
Кој му е на ВМРО крив што изгуби контакт со сопствените гласачи или на Мицко што не излезе да му ја соопшти реалноста и партискиот став за националните прашања кога требаше, па после да бара гласови. Тие на народот не му дадоа јасна причина за да ги гласа, посебно во едни вакви пандемиски околности некој да излезе и да си ја стави главата во торба, за да после го гледа Мицко како го прави истото што го прави Заев сега.
Тие мислеа оти три години ќе седат по страна, ќе молчат, ќе го остават СДС да краде и да распродава се национално и после народот масовно ќе го устоличи Мицковски, па уште и прошка ќе побара од Грујо. Еве му ја сега реалноста.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мицко умрел од депресија изгледа, чат-пат по некој негов функционер ќе се јави дека изборите биле намештаљка, а три саата пред истек на рок за приговори, никој не поднесува приговор.
Заев нормално на заслужен одмор (и дебрифинг и понатамошни инструкции)

Игранка.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
СДС треба да каже што точно им пречи од барањата на ДУИ. Дали е се комплет , со дводомниот парламент , со пензиите за нусињата, со квотите за вработувања, со врзаните потписи, со задолжителното учење албански, или само едно нешто им пречи- Албанец премиер што нема да е Зоран Заев. Јас до сега слушнав само за оваа точка квичење и мислам дека можам да претпоставам каде лежи зајакот.

Ако стварно сакаат поддршка за да не се уценувани, ВМРО треба да им ја даде беспоговорно, ама тоа да важи за секоја точка без исклучок од тие барања на Али Ахмети, да не биде па недај боже дека овој напад на патриотизам и грижа за унитарноста на државата во СДС, да е само шарада за продлжување на кариерата на Заев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom