Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.575
Поени од реакции
26.098

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Груевски гомна да јаде за овие. Најместени избори во историјата на оваа вукојебина.
Како да не.
Прочитај малку за другите избори. На пример за оние во 1994-та.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Осудени сме на најлошата казна....да живееме во иста држава со албанското племе.
Ќе продолжиме да гледаме и во иднина како се помасовно им го пушат на албанците.....секако на наша се поголема штета.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Ќе им ги натокмат на СДС 48, Алијанса 12 и ДПА 1, таман за влада без ДУИ.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.684
Поени од реакции
4.344
Многу малку се тие што всушност бојкотираа. Јас вчера не гласав, а моето лично неизлегување не го поврзувам со бојкотирање, едноставно нема партија што ги застапува моите интереси. Да излзеше раководството на ДПМНЕ со дециден и категоричен став дека при првиот ден од нивното враќање на власт ќе го поништат преспанскиот договор, вратат името на државата, и укинат двојазичноста, јас ќе бев нацртан пред гласачкото место на 15ти уште во 6:30. ДПМНЕ место да се посвети на тоа што е битно, и тоа што би им донело победа, они се замараа со тоа што правел Заев кога бил на власт, како демек ние глупи сме, не знаеме.
Вакво нешто
Да излзеше раководството на ДПМНЕ со дециден и категоричен став дека при првиот ден од нивното враќање на власт ќе го поништат преспанскиот договор, вратат името на државата, и укинат двојазичноста, јас ќе бев нацртан пред гласачкото место на 15ти уште во 6:30.
и самиот напишав многу пред самите избори, но не се случи такво нешто.
Дури имам изнесено и свое мислење зошто не дојде до такво нешто, е сеа да те прашам имаш ли свое мислење,
-Зошто Мицика и раководството на ДПсНЕ не излезе со став по прашањата кои си ги навел а кои ги засегаат најмногу Македонците????
-Многумина кои се со политички преференции кон ДПсНЕ велат се работи за притисок, но тие се нафатиле на таква позиција свесни за притисоците и веројатно подготвени да пружат отпор, има други кои имаат уште поимбецилно оправдување, во стилот дека се заканувале дека ќе им ја уништеле партијата, па добро што ќе им е партија кога немаат држава?
поздрав,
 
M

Macedon1um

Гостин
Ќе им ги натокмат на СДС 48, Алијанса 12 и ДПА 1, таман за влада без ДУИ.
Кај Албанците за разлика од Македонците, се пука кога не се почитува волјата на мнозинството. Без Дуи нема да да се формира влада, тоа е повеќе од сигурно
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.718
Поени од реакции
2.071
Дуна се овластен сервисер за баждарење на фискални и треба да се молиш две недели да ти мавнат еден рестарт на касата, овие им дале избори да организираат. :facepalm:
Па биле мета на СОФТВЕРСКИ тероризам од надвор изјавија пред малце :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:. И DDos да било, секој cloud provider моментално има техники за справување со ваков напад. Ако сами го менаџирале хостирањето за да заштедат некој денар не би ме изненадило :D
Offtopic: Fiskalna kasa na klient e na servis 6 meseci plus nekoj den. Rezervni delovi nemalo...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
"Ваков очаен политичар што смета дека албанскиот глас вреди помалку од гласот на другите може да оди најмногу во опозиција, а најдобро е да оди надвор од политика"
Ова го изјавуваат од штабот на Сдсм за Мицко :D :D
А пред 5 дена искача бомба кај што Зајко вика дека албанскиот глас ни 5 пари не вреди. :D :D
Која хипокризија човече...
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.594
СДСМ ќе биде толку великодушна, што ќе му помогне на Мицкоски да обезбеди какво сака оправдување, само да остане на претседателското столче. Така да, ако треба ДИК да бидат уште понеспособни од тоа што беа вчера, ќе бидат.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Ќе им ги натокмат на СДС 48, Алијанса 12 и ДПА 1, таман за влада без ДУИ.
Сашо уште на времето со вмро ги отвараше кутиите/ вреќите со ливчиња. Требаше да одговара за тоа... Ете им искусен чоек што ќе им заврши работа сега. Нека бројат до утре сабајле ДИК и нека не им се поклопуваат бројките уште поише.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Можно е ?
46 - СДСМ
45 - ВМРО
13 - ДУИ
12 - АА
3 - Левица
1 - АА/А
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom