Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.654
Одржале официјална прес-конференција за да се пофалат дека спречиле "хибриден напад". :pos:

Како и да е, голема благодарност до овој храбар изгубен дечко Забрчанец и неговиот пастир Заев, кои храбро стојат на браникот на татковината и нѐ штитат од хибридни напади на руски мрачни сили кои ја експлоитираат глупавоста и неспособноста на нашата влада. Фала ви, херои!

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.610
Како што кажав, имаш погрешно разбрано. Од тоа да си ЗА промена на името и да не те засега промената, има разлика
Ok Riki 2.0.

Ako ne te zasega ne znam zosto ti napisa nekolku posta deka Levica saka da go prekine prespanskiot dogovor.
Автоматски споено мислење:

Епа Ставро добредојде назад на форумов, што не кажеш дека си ти личен....
Lol ne znaese?
:ROFLMAO:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Се собравте најдобрите политички аналитичари, ако сега не ја опраите нема кога :D
Не знам каква врска имам јас со Лет освен што сме двата од Битола. А ова срање овде ништо не го оправа, па и Чомски да направи анализа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Не знам каква врска имам јас со Лет освен што сме двата од Битола. А ова срање овде ништо не го оправа, па и Чомски да направи анализа.
Лет мора да појача со убави зборови за сработеното од последнава влада, да даде и некоја анализа за прогресот на економијата и нашата интеграција кон запад.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не знам каква врска имам јас со Лет освен што сме двата од Битола. А ова срање овде ништо не го оправа, па и Чомски да направи анализа.
Се гледа на каде влечеш од авион.....иначе има луѓе со волја ако ништо друго што би пробале да го оправат срањево. Ако немаш никаква идеја редно е да не паламудиш ако ништо друго.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Лет мора да појача со убави зборови за сработеното од последнава влада, да даде и некоја анализа за прогресот на економијата и нашата интеграција кон запад.
Па ако ти недостигаат неговите анализи побарај го него, не знам зошто мене ми се обраќаш во врска со Лет.
Автоматски споено мислење:

Се гледа на каде влечеш од авион.....иначе има луѓе со волја ако ништо друго што би пробале да го оправат срањево. Ако немаш никаква идеја редно е да не паламудиш ако ништо друго.
Тебе ти кажав, јас влечам кон описменување на народот овде, а ти влечеш кон тендерчиња. И навистина ме мрзи да ти го повторувам истото, бркај работа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Па ако ти недостигаат неговите анализи побарај го него, не знам зошто мене ми се обраќаш во врска со Лет.
Автоматски споено мислење:



Тебе ти кажав, јас влечам кон описменување на народот овде, а ти влечеш кон тендерчиња. И навистина ме мрзи да ти го повторувам истото, бркај работа.
Не, дадов само примедба уште кој недостига за да се комплетира дискусијата.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.054
Поени од реакции
4.025

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Тебе ти кажав, јас влечам кон описменување на народот овде, а ти влечеш кон тендерчиња. И навистина ме мрзи да ти го повторувам истото, бркај работа.
Тие како тебе се најлошите, целиш на утепување на духот до максимум. Најлесно се владее со таквите нели?
Сите срања ги направивте со помош на ова, ама џабе е....знаат луѓето зло да препознаат после одредено време.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
:icon_lol:
Aко до сега на некој не му беше јасно дека вмро сдсм и дуи си работат договорено заедно и само прават театри пред народот еве официјално е потврдено.
Затоа никој не лежи во затвор ни мијалков ни камчев ни никој, само ситните марионетки како катица и боки 13 го изедоа.

Како убаво си кажува дека си прават филмови ејј..

Колку треба да си мекотел и без сопствено мислење и расудување пак да гласаш за вмро или сдс. Исти газди имаат, ограбија се што може да се земе, ние овците народот ги гласаме и им веруваме на театрите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom