Парга

Член од
21 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
214
Здраво дечки, август ќе одиме 7 дена на Лефкада па се мислевме на враќање да останеме 3 дена во Парга. Дали некој има контакт за смештај? Се што барав преку букинг ми испаѓа многу скапо за три вечери, во просек 100 евра од вечер му доаѓа. Дали би имало шанса да се најде нешто на лице место?
https://nikana.gr/ едни и единствени
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
10.596
Здраво дечки, дали некој бил до Превеза и дали вреди да се посети?
Исто така сакам да прашам дали некој бил со бродовите до Паксос/Антипаксос, многу измешани ревјуа гледам на гугл мапс, а не ми се ризикува пошо сме со мало дете.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.754
Поени од реакции
3.732
Здраво дечки, дали некој бил до Превеза и дали вреди да се посети?
Исто така сакам да прашам дали некој бил со бродовите до Паксос/Антипаксос, многу измешани ревјуа гледам на гугл мапс, а не ми се ризикува пошо сме со мало дете.
Turata so brod do Paxos/Antipaxos e OK. Vredi :).
Preporaka, odi 10 min pred poaganje I cenkaj se za cena. Mnooogu ke spustis.

Te nosi brodot do preubavi plazi, bas onaka, wow... Ostanuva okulu 20-tina minuti na nekolku plazi I mozes da se banjas :
Od nekolku brodovi sto se tamu, imase samo 1, bese ponizok I samo toj vleguvase vnatre vo pesterata, BlueCave, ili kako I da se vikase...

Ne me bendisa samo, najgolemata pauza 2-3 casa, ja pravi vo gratceto na Paxos, sto e tapa mesto so nikakvi plazi
 

Емкаа

крофни од драго.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
10.596
Turata so brod do Paxos/Antipaxos e OK. Vredi :).
Preporaka, odi 10 min pred poaganje I cenkaj se za cena. Mnooogu ke spustis.

Te nosi brodot do preubavi plazi, bas onaka, wow... Ostanuva okulu 20-tina minuti na nekolku plazi I mozes da se banjas :
Od nekolku brodovi sto se tamu, imase samo 1, bese ponizok I samo toj vleguvase vnatre vo pesterata, BlueCave, ili kako I da se vikase...

Ne me bendisa samo, najgolemata pauza 2-3 casa, ja pravi vo gratceto na Paxos, sto e tapa mesto so nikakvi plazi
За околината и плажата не се ни сомневам, само ме интересира каква е вожњата? Пред две години бев на вакво крстарење Лефкада и бродот не беше безбеден, имаше многу луѓе и се беше некако на брзање. Затоа ме интересира дали да очекувам нешто слично и сега.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
1.754
Поени од реакции
3.732
За околината и плажата не се ни сомневам, само ме интересира каква е вожњата? Пред две години бев на вакво крстарење Лефкада и бродот не беше безбеден, имаше многу луѓе и се беше некако на брзање. Затоа ме интересира дали да очекувам нешто слично и сега.
Pa, sega... Mozda se e individualno... Jas ne dobiv vpecatok deka nesto ne e bezbedno, I jas bev so mali deca...
Za brzanje, rekov :) , mnogu mi brzaa od tie ubavite plazi za da stigne e do tie tn. plazi vo seloto sto navodno ti bilo mondensko mesto kade neznam koi gazdi ti imale vili...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom