Паранормални ритуали

Член од
22 јуни 2019
Мислења
815
Поени од реакции
1.295
Пролетен еквиноциј

Денес е прв ден на пролет, ден на среќата и ден за нови почетоци, за нова енергија.
Има еден ритуал кој што се прави на овој ден, може да се прави индивидуално а може и во група.
Треба на еден лист хартија да си направиш список на карактерни особини кои би сакал да ги имаш..на пр. храброст, логика, интуиција, самоконтрола, комуникација, пријателство идр.
Одбираш една карактерна особина и треба да ја прочиташ на глас - Јас Топла имам самоконтрола и овој квалитет ќе ми го смени на подобро досегашниот тек на животот.......и вечерта пред спиење, ставете го листот под перница.

:)
Јас зема на лист хартија пиша 1.000.000 евра и список со банки, цел ден чита го на глас ливчето и вечерта стави го под перница. И еве до сеа ништо не се случи. Што да правам? Кај грешам? :oops:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
Јас зема на лист хартија пиша 1.000.000 евра и список со банки, цел ден чита го на глас ливчето и вечерта стави го под перница. И еве до сеа ништо не се случи. Што да правам? Кај грешам? :oops:
најверојатно лажеш дека си го направил тоа
не гледам друго објаснување
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
815
Поени од реакции
1.295
најверојатно лажеш дека си го направил тоа
не гледам друго објаснување
Не тамн раабота...Функционира многу паранормално само чекорите не беа јасни. Пробај ти со букви можеби не требало со бројки. А можеби и треба како ритуал секоја вечер пред спиење.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
184
Поени од реакции
237
Како од човек се прави зомби во рок од 45 минути - стручна презентација


— документарен филм од Украина 2014.
За избор на јазик на титловите кликни на ,запчаникот’

yt d.jpg

h/t https://twitter.com/Nemo70488915/status/1508165025206255619
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.099
Поени од реакции
3.469
Пролетен еквиноциј

Денес е прв ден на пролет, ден на среќата и ден за нови почетоци, за нова енергија.
Има еден ритуал кој што се прави на овој ден, може да се прави индивидуално а може и во група.
Треба на еден лист хартија да си направиш список на карактерни особини кои би сакал да ги имаш..на пр. храброст, логика, интуиција, самоконтрола, комуникација, пријателство идр.
Одбираш една карактерна особина и треба да ја прочиташ на глас - Јас Топла имам самоконтрола и овој квалитет ќе ми го смени на подобро досегашниот тек на животот.......и вечерта пред спиење, ставете го листот под перница.

:)
Ритуали од овој тип имаш Овде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom