Папагали (општи дискусии)

Дискусија во форумот 'Птици' започната од mRnO, 30 мај 2007.

 1. mendieta

  mendieta

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  254
  дали порано ти правел вака? инаку и кај мене тигрициве некогаш знаат да си чврчкаат и да менуваат звуци сами од себе без причина
   
 2. MAJA 345

  MAJA 345

  Член од:
  14 октомври 2010
  Мислења:
  3.028
  Допаѓања:
  8.829
  Мојот го немам слушнато вакви звуци да прави.
  Да не му имаш сменето нешто во рутината, место на кафез, некоја друга промена?
  Ко засекирано/уплашено ми звучи.
   
 3. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.177
  Допаѓања:
  2.610
  пронајди папагал на сликава:facepalm:

  [​IMG]


  а вака јади господин-граба парче портокал од твојот тањир и бега да си јаде на мира...нормално со нога:pos:

  [​IMG]
   
 4. mendieta

  mendieta

  Член од:
  18 март 2015
  Мислења:
  182
  Допаѓања:
  254
  последниве 2 недели розелата почна да биде мирна и поспана, ја однесов на ветеринар пошто почна да губи и на тежина а јаде редовно ,дури и повеќе ја прегледа и ми кажа дека најверојатно е бактериска инфекција (према боја на измет ,зелена), пролив нема, И давам Гента - Докс антибиотик и мултивитамини, инаку нема пролив , дали некој имал слично искуство, апетит има а слабее? дали да пробам со друга терапија?
   

Сподели преку: