Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Kolku košta lekot...jas bi predložil da dademe site po nekoj denar, neka sedi lekot kaj nekogo...i ako zatreba za nekoj odma e lekot tuka.

Jas odma bi dal pari..iako nemam zasega potreba od nego
Лекот е 500 денари..се става една капка на вратот на папагалот превентивно а за лечење е друга приказна..со една капка се штити од шуга паразити и вошки 6 месеци..
 
Член од
16 март 2017
Мислења
12
Поени од реакции
20
Другарче дај ми слика да го видам..јас имам капки за паразити и радо би ти помогнал за се што ти треба..поздрав и се најдобро
Еве слики мислам дека ќе успеат да се прикачат од photobucket.. Тоа белото е кремата што ми ја препиша последниов ветеринар.




Сношти му го скратив клунчето, малку ме исплаши пушти некоја капка крв ама го намачкав одма со брашно и еве го денеска во ред е дури и почна да каса хахахха... Ако имаш капки радо би ти платил колку што треба за една само да ми се тргне и тоа од глава..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.598
Јас давам 300 денари за лекот....од Кичево сум...некој на проаѓање ако е нека пиши ПП, лесно ќе се најдиме. И нека се чува лекот кај некого.

Ако има опција и електронски би пуштил
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
@pejovskis2 @gjoko-mkd @ri4iri4 незнам баш точно за кои капки зборите, но мојот папагал пред околу една година исто така премногу се митареше и премногу му паѓаа пердувите. На крај го однесовме кај еден ветеринар во Скопје (не ми текнува кој беше, но беше или Диме, или Верче или во Автокоманда) и ни кажа дека пилето има вошки, а и стварно имаше како ситни бели точкици по пердувите. Ни дадоа едни капки што требаше да му ги капнуваме во вратот (од страната на грбот, нормално за да не дојде во контакт со клунот) и за неколку дена папагалов целосно се исчисти. Така да @pejovskis2 консултирај некој од овие ветеринари, посебно Диме и оние од Автокоманда, затоа што во Автокоманда во суштина можеби се и најспецијализирани и најстручни ветеринарите. Па да се надеваме дека папагалчето ќе ти биде подобро и ќе ти оздрави:)
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Еве слики мислам дека ќе успеат да се прикачат од photobucket.. Тоа белото е кремата што ми ја препиша последниов ветеринар.




Сношти му го скратив клунчето, малку ме исплаши пушти некоја капка крв ама го намачкав одма со брашно и еве го денеска во ред е дури и почна да каса хахахха... Ако имаш капки радо би ти платил колку што треба за една само да ми се тргне и тоа од глава..
Паразити има сигурно..имам подобра маст од таа што ти ја дал докторот..кажи ми како да ти ги пуштам или дадам лековите..не сакам пари само нека оздрави пилето
 
Член од
16 март 2017
Мислења
12
Поени од реакции
20
Паразити има сигурно..имам подобра маст од таа што ти ја дал докторот..кажи ми како да ти ги пуштам или дадам лековите..не сакам пари само нека оздрави пилето
Јас живеам во кисела вода, со кола сум не е проблем ќе дојдам каде и да било ако си од ск?[DOUBLEPOST=1489695591][/DOUBLEPOST]
Јас давам 300 денари за лекот....од Кичево сум...некој на проаѓање ако е нека пиши ПП, лесно ќе се најдиме. И нека се чува лекот кај некого.

Ако има опција и електронски би пуштил
Нема потреба ќе се снајдам еве има фини луѓе кои сакаат да помогнат, секоја им чест.. ако му помогнат капките во иднина ќе ја купам ампулата цела па било кој и да му треба нека ми пише ќе му дадам одма :)[DOUBLEPOST=1489695680][/DOUBLEPOST]
Паразити има сигурно..имам подобра маст од таа што ти ја дал докторот..кажи ми како да ти ги пуштам или дадам лековите..не сакам пари само нека оздрави пилето
Или пиши ми како се вика маста и капките ќе ги купам од тука..[DOUBLEPOST=1489696159][/DOUBLEPOST]
@pejovskis2 @gjoko-mkd @ri4iri4 незнам баш точно за кои капки зборите, но мојот папагал пред околу една година исто така премногу се митареше и премногу му паѓаа пердувите. На крај го однесовме кај еден ветеринар во Скопје (не ми текнува кој беше, но беше или Диме, или Верче или во Автокоманда) и ни кажа дека пилето има вошки, а и стварно имаше како ситни бели точкици по пердувите. Ни дадоа едни капки што требаше да му ги капнуваме во вратот (од страната на грбот, нормално за да не дојде во контакт со клунот) и за неколку дена папагалов целосно се исчисти. Така да @pejovskis2 консултирај некој од овие ветеринари, посебно Диме и оние од Автокоманда, затоа што во Автокоманда во суштина можеби се и најспецијализирани и најстручни ветеринарите. Па да се надеваме дека папагалчето ќе ти биде подобро и ќе ти оздрави:)
За тој диме читав тука на форумов ако не се лажам од капиштец беше? Ќе го побарам утре обавезно баш да видам што ќе каже..
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Јас живеам во кисела вода, со кола сум не е проблем ќе дојдам каде и да било ако си од ск?[DOUBLEPOST=1489695591][/DOUBLEPOST]
Нема потреба ќе се снајдам еве има фини луѓе кои сакаат да помогнат, секоја им чест.. ако му помогнат капките во иднина ќе ја купам ампулата цела па било кој и да му треба нека ми пише ќе му дадам одма :)[DOUBLEPOST=1489695680][/DOUBLEPOST]
Или пиши ми како се вика маста и капките ќе ги купам од тука..[DOUBLEPOST=1489696159][/DOUBLEPOST]
За тој диме читав тука на форумов ако не се лажам од капиштец беше? Ќе го побарам утре обавезно баш да видам што ќе каже..
Маста е домашно производство и е направена од неколку состојки меѓу кои зајачка маст и прополис..капките се викаат endectocid..инаку сум од Струга ..од капките ти гарантирам дека ке престане да му расте клунот и да му паѓаат пердувите..проблемот е само дали ќе му пораснат други или ќе остане такво
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Дали е можно во Скопје да се најде ара и по која цена?
 
K

Kacar

Гостин
Дали е можно во Скопје да се најде ара и по која цена?
Имаше одамна еден тип продаваше , 2000 € една птица. После се пресели у Австралија и го секна бизнисот.
Вирус му ги покоси птиците.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.720
Поени од реакции
2.478
Имаше одамна еден тип продаваше , 2000 € една птица. После се пресели у Австралија и го секна бизнисот.
Вирус му ги покоси птиците.
Скапо...зашто колега на татко ми има и вика не биле многу скапи, ама глупо ми беше да го прашувам за цена.
 
Член од
19 април 2017
Мислења
4
Поени од реакции
7
некој да знаете од одгледувачница (не пет шопови) што продава млади мали александари, предност од Ск или тетово?
 
Ф

Флеш

Гостин
Има еден во Хром,од каде шо го земав мојов тиквар,имаш од амазонци до се.Живее после последна 4ка во Хром,да му го најдам само бројот,и ќе ти го постирам.[DOUBLEPOST=1492596277][/DOUBLEPOST]Pobaraj go Ace,mnogu dobar e,uste sum vo kontakt so nego I posle godina dena.

http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=1540713
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom