Паметен часовник/нараквица

Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
Сакам да земам smart алка што нема да е премногу скапа но да е reliable.Најмногу би ја користел за sleep tracker и поради оваа причина не би земал смарт саат пошо е многу поголем и да не ми смета при спиење.
Дали некој од вас ја користи оваа направа за мерач на сон ? Како функционира ? Претпоставувам според пулсот на срцето почнува да мери коа ќе западнеме у длабок сон но што ако станам у текот на ноќта и пак продолжан да спијам? Ќе мери од будењето или ќе покаже дека сум станал и пак заспал? И гледам многу спомнуваат на нет дека мораш да имаш некаков прстен што се става...? ( на сликата ) 20200721_105554.jpg
 
Член од
19 март 2014
Мислења
570
Поени од реакции
862
Јас имам и Гармин и Самсунг смарт саати. Мерат длабок сон според пулс, доколку мрднеш или се разбудиш го детектираат тоа. Новите Гармин саати дури мерат и РЕМ фаза.
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Има Гармин саати што тежат 40грама... па види сеа дали ќе ти пречат при спиење.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
Јас имам и Гармин и Самсунг смарт саати. Мерат длабок сон според пулс, доколку мрднеш или се разбудиш го детектираат тоа. Новите Гармин саати дури мерат и РЕМ фаза.
аха, која цена е тој Гармин саат и каде можам да најдам таков ?
 

Pyramid

Tārā
Член од
13 јули 2020
Мислења
8
Поени од реакции
7
Ја имам самсунг галакси фит исто ги мери сите фази на спиење сигурно има на you tube reviews можеш да погледнеш дали вреди мене добро ми служи но немам со што да споредам дали се точни горе/долу податоците што ги детектира, има опции и за мерење пулс, чекори, потрошени калории, ниво на стрес, време, нотификации стигаат итн. цената е 5500 ден. у Анхоч го земав.
 
Член од
17 април 2007
Мислења
163
Поени од реакции
325
Сакам да земам smart алка што нема да е премногу скапа но да е reliable.Најмногу би ја користел за sleep tracker и поради оваа причина не би земал смарт саат пошо е многу поголем и да не ми смета при спиење.
Дали некој од вас ја користи оваа направа за мерач на сон ? Како функционира ? Претпоставувам според пулсот на срцето почнува да мери коа ќе западнеме у длабок сон но што ако станам у текот на ноќта и пак продолжан да спијам? Ќе мери од будењето или ќе покаже дека сум станал и пак заспал? И гледам многу спомнуваат на нет дека мораш да имаш некаков прстен што се става...? ( на сликата ) Прегледај го приврзокот 259818
Зашто ти треба конкретно "Sleep Tracker", мислам која ти е мотивацијата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom