Палма (вашингтонија)

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.963
Најубавата палма која може да вирее и кај нас ако се чува на температура не пониска од 0°C , со добра нега и редовно ѓубрење мозе да достигне и соодветна висина за кратко време;)
Дали некој можеби одгледува и има вакви видови на дрва дома и која нега е потребна ?
Мене оваа ми е фаворит .
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.102
Поени од реакции
15.385
сега Грујо кога ќе ти го види Фаворитот,и оп еве ти понуда,
две такви да се постават пред собрание и по една во стаклените кули горе.
(кој сега се прават-реновирење на собранието на република Македонија)
Него распрашај се добро за цената и хонорарот,да не те заебат,со % за нив
кога за неколку жални врби во Вардар земаа 200.000еври,овде треба више.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.371
Поени од реакции
3.963
сега Грујо кога ќе ти го види Фаворитот,и оп еве ти понуда,
две такви да се постават пред собрание и по една во стаклените кули горе.
(кој сега се прават-реновирење на собранието на република Македонија)
Него распрашај се добро за цената и хонорарот,да не те заебат,со % за нив
кога за неколку жални врби во Вардар земаа 200.000еври,овде треба више.
Не му покажувам на Грујо , само на Коцка ќе му дадам он е креативен има цело водно да го пошуми со вакви :P
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Само грујо и коце имаат пари за палмиве, 100.000 евра една е, па и јаче.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.253
сега Грујо кога ќе ти го види Фаворитот,и оп еве ти понуда,
две такви да се постават пред собрание и по една во стаклените кули горе.
(кој сега се прават-реновирење на собранието на република Македонија)
Него распрашај се добро за цената и хонорарот,да не те заебат,со % за нив
кога за неколку жални врби во Вардар земаа 200.000еври,овде треба више.
зашто во се политика ? ц ц ц(n)
 
V

Vollstandig

Гостин
сега Грујо кога ќе ти го види Фаворитот,и оп еве ти понуда,
две такви да се постават пред собрание и по една во стаклените кули горе.
(кој сега се прават-реновирење на собранието на република Македонија)
Него распрашај се добро за цената и хонорарот,да не те заебат,со % за нив
кога за неколку жални врби во Вардар земаа 200.000еври,овде треба више.
Нити грујо,нити коце одлучува за палми и други работи во земјата...фиктивни ликови секогаш мора да постојат.
 

LMC

Член од
26 август 2011
Мислења
147
Поени од реакции
45
Дали е најубава е субјективно. Мене фаворит ми е phoenix canaersis
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.985
Поени од реакции
2.152
Најубавата палма која може да вирее и кај нас ако се чува на температура не пониска од 0°C , со добра нега и редовно ѓубрење мозе да достигне и соодветна висина за кратко време;)
Дали некој можеби одгледува и има вакви видови на дрва дома и која нега е потребна ?
Мене оваа ми е фаворит .
Ако не се лажам, според сликата, истите овие палми ги поставија и насекаде низ Струмица. Ако грешам нека ме поправи некој.

 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.061
Поени од реакции
1.077
сега Грујо кога ќе ти го види Фаворитот,и оп еве ти понуда,
две такви да се постават пред собрание и по една во стаклените кули горе.
(кој сега се прават-реновирење на собранието на република Македонија)
Него распрашај се добро за цената и хонорарот,да не те заебат,со % за нив
кога за неколку жални врби во Вардар земаа 200.000еври,овде треба више.
Не му покажувам на Грујо , само на Коцка ќе му дадам он е креативен има цело водно да го пошуми со вакви :P
Само грујо и коце имаат пари за палмиве, 100.000 евра една е, па и јаче.
Нити грујо,нити коце одлучува за палми и други работи во земјата...фиктивни ликови секогаш мора да постојат.
Абе луѓе,човекот за палми ве праша а вие политика му вртите.Знаете ли нешто друго освен политички :гомце:.
Знам знам дека треба многу :гомце::гомце::гомце: за палмите да растат големи и убави,ама верувајте нерастат од политички :гомце:.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.322
Има нешто вакво што расте помало за во дома, кога викам помало мислам до кај 50-60 цм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom