Паладиум (Охрид), од добро диско до детска градинка

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Аве шо е работава со децава од 5то одделение по диска нек игрет на компјутер нека пишет на форуми , фудбал нека игрет ама во диско? Или нека се напрајт некое за мали да речиме добра беше идејата за детско диско Taboo од 4 поручек до кај 9. Кажите вие дали има логика во исто диско да се деца од 5то одд со гимназијалци.
безврска :nenene:
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Знам како ти е. Во тој период си кога мислиш дека си многу голем, и сите што се барем 1 година помали од тебе, ти се чинат како внуци да ти се. Има поважни работи на светов, не се замарај со небитни ствари...:smir:
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Знам како ти е. Во тој период си кога мислиш дека си многу голем, и сите што се барем 1 година помали од тебе, ти се чинат како внуци да ти се. Има поважни работи на светов, не се замарај со небитни ствари...:smir:
Абе ич не е проблем за овие 1 година помали од мене. Ама море 5то одделение:salut:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Живи бога... а вие кога се шуњавте со нас беше во ред? :)

Гимназијалци или основци, пред законот се сите исти - по 00:00 часот. Си одат ли дома гимназијалците во 10 за 24? Крајно, се знаете со менаџерите на дискотеката, се знаете со газдите... реагирајте ак ви сметат.

Башка, гарант имат добри цури меѓу 5-то оделенките :pos:

Е, младино, младино....
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Живи бога... а вие кога се шуњавте со нас беше во ред? :)

Гимназијалци или основци, пред законот се сите исти - по 00:00 часот. Си одат ли дома гимназијалците во 10 за 24? Крајно, се знаете со менаџерите на дискотеката, се знаете со газдите... реагирајте ак ви сметат.

Башка, гарант имат добри цури меѓу 5-то оделенките :pos:

Е, младино, младино....
НЕМАТ :pos::pos::pos:
Иначе стварно е безврска, немам таму стапнато незнам колку време. Остај то, страв ми е некој тато дан ми речит
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мене ми бараја гумени бомбони и сокче од портокалче, од тогаш не сум појден.
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
И у Скопје е исто, у Хард Рок на тато другари муваат мои другарици:):):):)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.004
Мене ми бараја гумени бомбони и сокче од портокалче, од тогаш не сум појден.
Мене све ми се чинеше дек е сокче од морковче. Ама како и да е...
Иначе стварно е безврска, немам таму стапнато незнам колку време. Остај то, страв ми е некој тато дан ми речит
Паа, нишо чудно, немој сеа и ти претервиш! Петтоодделенки, аку аку де ке пораснет кога тогаш. Убо си рече Серпико, види можит ке најш нешо помладо, то е фркава во Паладиумов
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
lele paladium e vistina sranje mesto sto e ona da gledas kaj gazis dan zgazis nekoj:)Inace sega pocnaja da ne odet tolku pa da se nadevame deka mladinava ke se vratit vo normala i ke igret kris-mis na ulica:):)
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Епа ако е така не идете у Паладиум, идете си ко луѓе у Парк дискотеката и готово :) И во Лапидариус не беше лошо летово сега незнам како е.
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Во паладиум имат многу деца од 5, 6 и 7 одд шо пијат пиво, вотка(Алкохолни пијалоци) и пушат.. Баш во петокот одам низ чаршија и гледам едно дете од 6то одд повраќат.. Другиве пијани го носат дома му.. Абе остајсе... Не знам до кај дојде светов... :(
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Епа ако е така не идете у Паладиум, идете си ко луѓе у Парк дискотеката и готово :) И во Лапидариус не беше лошо летово сега незнам како е.
Taму ние сме мали :baeh:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Корун и Фантом колку години имате бе????? Ко да правите муабет за после 00:00
Во Скопје во секоја дискотека има малолетници после 00:00 на така наречените сениор журки....сениор мај ес.
Има надлежни за тоа, пријавете ќе ја затворат дискотеката и тогаш
ВОЛЦИТЕ ЌЕ БИДАТ СИТИ И ОВЦИТЕ ИЗЕДЕНИ:wink:
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Имам 16 години па зато и јас ко одев таму до 1 останвев и после одевме на компјутери или слично, а сега затворет во 12 најкасно зш толку му е излезот на 6то одделенциве. А колку шо знам немат малолетници кај нас на овие senior со ги викаш журки и не се јур ес!!!!Барем се надевам........:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom