Пазарете се тука!

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Се продава одлично сочуван телефон Huawei Honor 9 Lite. Телефонот е без никаква гребнатинка, пукнатина или било какви траги на користење. Не е многу користен, а веќе цел месец воопшто не се користи. Има Play Store и сите алатки на Google, не е од новите серијали кои немаат. За неговата класа подобар е од доста телефони што излегле после него или телефони кои излегле заедно со него, а биле по повисока цена. Има надпросечно силни звучки, екстра камера (еве нешто слики: https://drive.google.com/drive/folders/1xQn3L1fY9qRn4etsKOiwa6w7Vk-0PvQU?usp=sharing).
Цена: 5000 денари.
Обратете ми се во пп за повеќе информации.

153617171_253704336281252_2652764327254486812_n.jpg asdasasd.PNG ghg.PNG
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Продавам Самсунг С21 5г. Нов неотпакуван земен од Телеком сива боја.
Цена: 40.000 денари

Повеќе по ПП.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Добар ден.
Не знам дали е прашањето за овде на оваа тема.
Се работи за следното: еден пријател во средовечни години досега не користел од појаките мобилни телефони со интернет и опции за музика, интернет и слично, и пријателот сака да земе на претплата телефон и сака пристојна претплта во граници од 600- 800 денари месечно.

Бил човекот да прашува во А1 Вип и Т=Мобиле но некако по негов разговор од вработените не добил убаво објаснување.
Знае ли некој за тие пари за месечна претплата кој е најсоодветен избор на телефон? Не сум прашувал во салоните на тие претпријатија, а на интернет страниците не знам дали е тоа точно што го пишува.
Да не знае некој нешто за да знам што да советувам пријателот во средовечени години.
Знаете ли некој добар модел на телефон за тие пари за претплатата за пријателот?
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
173
Поени од реакции
131


Автоматски споено мислење:

Добар ден.
Не знам дали е прашањето за овде на оваа тема.
Се работи за следното: еден пријател во средовечни години досега не користел од појаките мобилни телефони со интернет и опции за музика, интернет и слично, и пријателот сака да земе на претплата телефон и сака пристојна претплта во граници од 600- 800 денари месечно.

Бил човекот да прашува во А1 Вип и Т=Мобиле но некако по негов разговор од вработените не добил убаво објаснување.
Знае ли некој за тие пари за месечна претплата кој е најсоодветен избор на телефон? Не сум прашувал во салоните на тие претпријатија, а на интернет страниците не знам дали е тоа точно што го пишува.
Да не знае некој нешто за да знам што да советувам пријателот во средовечени години.
Знаете ли некој добар модел на телефон за тие пари за претплатата за пријателот?
Бидејќи сум на Македонски Телеком би му препорачал тарифен модел M во поспејд и тука може да земе телефон SAMSUNG GALXAXY A52 или SAMSUNG GALAXY A72 на рати или еднократно да го плати.Пристојни телефони се за човек во средновечни години кој многу не се разбира од технологија.

За А1 стварно не знам затоа што не сум користел нивна мрежа никогаш а исто не сум земал ниту телефон од кај нив.
Поздрав
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129


Автоматски споено мислење:


Бидејќи сум на Македонски Телеком би му препорачал тарифен модел M во поспејд и тука може да земе телефон SAMSUNG GALXAXY A52 или SAMSUNG GALAXY A72 на рати или еднократно да го плати.Пристојни телефони се за човек во средновечни години кој многу не се разбира од технологија.

За А1 стварно не знам затоа што не сум користел нивна мрежа никогаш а исто не сум земал ниту телефон од кај нив.
Поздрав


Прашав во МК Телеком, и вработената ми одговори дека Самсунг Галакси А52 не го даваат на нови корисници. Услов за тој телефон е да е некој минимум 6 месеци претплатник на МК телеком.
А мојот пријател како некој кој досега не користел претплатнички услуги од МК телеком нема да му дозволат во старт да го земе тој телефон за договор од 24 месеци, така ми рече вработената.

И ми понуди два телефони за почетници т. е за луѓе кои првпат сакаат да бидат корисници на МК телеком, едниот е Шаоми а вториот заборавив како беше моделот. Но и за двата телефони претплатата е 600 денари месечно на 24 месеци, плус дополнително за едниот модел 12 месеци по 330 денари за отплата на телефонот а 400 денари месечна рата од 12 месеци за отплата на вториот модел на телефон.

Во превод први 12 месеци 930 месечно за едниот или 1000 први 12 месеци плаќање за вториот модел. Подобра варијанта според мене за пријателот ќе биде да си оди во ВИП и да си прифати ЛГ телефон на 24 месеци за 1 150 денари месечна претплата. Барем ќе си има сосема солиден телефон после истек на 24 месеци. Во МК Телеком им се отпад во моментов таквите понуди како таа кога јас отидов пред 2 дена да прашам.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дечки продавам телефон, подолу е огласот. Во одлична состојба,зачуван, без никаков проблем. Го продавам бидејќи се надградив со нов телефон. Цената е привидна, се нафаќам за спуштање. Повеќе инфо во инбокс или на тел. https://m.reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=3915390
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Продавам Самсунг С20 ФЕ црвен нов неотпакуван купен од Телеком.

Цена 24.000 денари.
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Продавам Huawei P40 Lite, купен пред 5 месеци, нема гребатинки, работи турбо, гаранција има уште година ипол. Купен е од телеком, следи со маска и фолија.
Цена: 10k
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Се продава половен Huawei mate 20 lite, со 4 Gb рам меморија и 64 gb интерна меморија.
Телефонот е одлично сочуван, без ниту една гребнатинка.
Со телефонот оди оригиналниот полнач, неупотребени слушалки, 2-3 маски и оригиналната кутија.

Цена 7000 денари

ЗАМЕНИ НЕ СЕ ПРИФАЌААТ.

тел. 071367596 Зоки


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.956
Продавам xiaomi redmi note 9 pro 128/6 стар 5-6 месеци.Купен од А1,цена 7.000 ден
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Продавам Самсунг А72 нов неотпакуван купен од Телеком со гаранција. :)

Цена 21.500 денари.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.360
Поени од реакции
512
Се продава половен Huawei mate 20 lite, со 4 Gb рам меморија и 64 gb интерна меморија.
Телефонот е одлично сочуван, без ниту една гребнатинка.
Со телефонот оди оригиналниот полнач, неупотребени слушалки, 2-3 маски и оригиналната кутија.

Цена 7000 денари

ЗАМЕНИ НЕ СЕ ПРИФАЌААТ.

тел. 071367596 Зоки


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
sold!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom