Пазарете се тука!

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.729
Сите земји кај што има Google Store (ЕУ сите) плус во Германија а верувам и во други земји го има и во локалните продавници за технологија (Saturn, Mediamarkt). Убава страна за Германија и уште неколку ЕУ земји за следење на цени ти е idealo.de
Вршат достава овие страни што ги има на сајтов?


Гледам за други работи цените им се смешни па да пробам да препродавам нешто друго.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.254
Вреди да се земе нов шаоми редми ноте 8 Про за 10 000ден?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.051
Поени од реакции
37.985
Ја не би купил, веќе има 9 pro. Највеќе 8000ки за 8 pro.
Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.275
Поени од реакции
2.254
Ја не би купил, веќе има 9 pro. Највеќе 8000ки за 8 pro.
Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Немаше голема разлика меѓу нив а разликата во цена ми е голема.9 прото е 16 000ден а 8 прото во рецензии скоро и подобар беше во процесор и работа.Освен мала разлика во батеријата и малце помодорен дизајн не видов нешто позначајно.А 100 евра плус немам :)
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
a sto treba esej da napisam?
svasta
Па можеш свашта да пишеш, ама у тоа сваштата и ценичка да уметнеше. За спецификации немораш. Ке се помачеме ние малце на гугл пошо Алфа телефоните се могу позната марка.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
896
Поени од реакции
552
У Ледиком ти е најефтин нов 12000ден 6/64 а 13200 6/128 така да јас не би се мислел.
Слушнав муабети дека во Ледиком мобилките биле крадена роба и не давале гаранција за нив,вистина е ова?
А и а за најевтини да се,епа не се
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
373
Слушнав муабети дека во Ледиком мобилките биле крадена роба и не давале гаранција за нив,вистина е ова?
А и а за најевтини да се,епа не се
Да се крадени муабет не верувам,ама дека има и парчиња за амерички пазар изгледа има!
За најефтини се однесуваше за Xiaomi note 8 pro.
Ако ти знаеш за поевтини мобилки сподели тука?!
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
478
Поени од реакции
141
се продава Huawei P20 Lite инфо овде:
 

Govinda

Божански Магарац
Член од
20 април 2014
Мислења
3.618
Поени од реакции
3.967
се продава Huawei P20 Lite инфо овде:
За колку лубеници го даваш?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.812
Поени од реакции
11.542
Слушнав муабети дека во Ледиком мобилките биле крадена роба и не давале гаранција за нив,вистина е ова?
А и а за најевтини да се,епа не се
За крадени не знам, не верувам, а иначе даваат 2 години гаранција, ја лани земав од кај нив.
 
Член од
30 септември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво.
Продавам телефон Poco F2 Pro. Сива боја. Телефонот е користен само неколку дена и е практично нов, во беспрекорна состојба и без никакви физички оштетувања и дефекти. Телефонот има гаранција од 12 месеци и доаѓа во оригиналната кутија со сите додатоци (полнач, заштитна маска).
Цената е 24.000 денари.
 

Attachments

На врв Bottom