Пазарете се тука!

Член од
17 март 2014
Мислења
507
Поени од реакции
1.532
Купувам Sony M2 , Може и расипан но да не е искршен. Понуди ?
 
Член од
26 април 2012
Мислења
187
Поени од реакции
112
Menuvam za tablet Ipod touch 6 - najnovata generacija, koristen okolu 6-7 meseci, celosno funkcionalen bez grebanici I udari, za nesto so pogolem ekran, moze I so moja doplata

tmp_19712-IMG_20171025_2002131126473128.jpg tmp_19712-IMG_20171025_200940-793707231.jpg tmp_19712-IMG_20171025_200511345861951.jpg tmp_19712-IMG_20171025_200344725259619.jpg
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
12
Prodavam Redmi Note 4x koristen 2 meseci vo odlicna sostojba. Poveke info vo pp

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
563
Поени од реакции
289
Се продава iPhone 6 space gray 16gb neverlock full pack, слушалки, полнач, усб кабел и оригинал кутија.

Без гребаници, употребуван само со маска и заштитно стакло, без маани, функционира одлично, ганц како нов!

Цена:240ЕУР

Пишете ако ве занима нешто поише ! 22815409_735640386646716_6518425086234603028_n.jpg 22851682_735640353313386_5967922464903465616_n.jpg 22852227_735640306646724_6065505560175537558_n.jpg 22894033_735640366646718_4775271652982242313_n.jpg 22894288_735640303313391_5465856004343761852_n.jpg
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.182
Продавам ајфон 6с 16 гб, 300€ комплет со кутија и слушалки оригинал полнач. Може замена за ајфон 7 плус со моја доплата. Повеќе ПП
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.388
Поени од реакции
4.805
Не можам да најдам тема за алиекспрес, па затоа тука ќе пишам. Извинете за офтопик.
дали се плаќа царина за телефони купени од али и ако да, колку? 220 долари е телефонот.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
288
Поени од реакции
184
Не можам да најдам тема за алиекспрес, па затоа тука ќе пишам. Извинете за офтопик.
дали се плаќа царина за телефони купени од али и ако да, колку? 220 долари е телефонот.
Доколу го задржат(отворат на царина)ќе си платиш 18%ддв плус за отварање на тел и поштарина(јас за тел од цирка 8000ден платив 1500ден).Во тој случај ќе ти побараат од царина принтскрин од нарачката и извод од картицата и врз основа на тие суми плаќаш 18%ддв...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
2.777
Поени од реакции
1.641
Imam Iphone 6 plus 128 gb, iskrsen mu e ekranot inaku si funkcionira kako sto treba, edina maana mu e toa, znaci treba da se smeni.
Momentalno ne se koristi zatoa sto imam drug, dokolku znaete nekade kade sto mozam da go odnesam da go popravat kvalitetno ili pak ima nekoj zainteresiran da go kupi neka mi isprati poraka. Pozdrav
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
2.777
Поени од реакции
1.641
Imam Iphone 6 plus 128 gb, iskrsen mu e ekranot inaku si funkcionira kako sto treba, edina maana mu e toa, znaci treba da se smeni.
Momentalno ne se koristi zatoa sto imam drug, dokolku znaete nekade kade sto mozam da go odnesam da go popravat kvalitetno ili pak ima nekoj zainteresiran da go kupi neka mi isprati poraka. Pozdrav
Apdejt: cena so skrsen ekran 12000 :D
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
129
Поени од реакции
38
Продавам Sony Z3 со кутија и гаранција до 24.04.2018 купен од Т-Мобиле работи на сите мрежи.
Не знам што пари да му барам гледам идат од 150-200 евра јас би го дал за 10000 денари
Слики ке пратам во инбокс кој сака сега мом сум на раб.
Може и замена само за Галакси 6 Еџ или понудете па ке видиме.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.814
Поени од реакции
1.719
Продавам Sony Z3 со кутија и гаранција до 24.04.2018 купен од Т-Мобиле работи на сите мрежи.
Не знам што пари да му барам гледам идат од 150-200 евра јас би го дал за 10000 денари
Слики ке пратам во инбокс кој сака сега мом сум на раб.
Може и замена само за Галакси 6 Еџ или понудете па ке видиме.
Сакаш замена за С6 еџ со пукнато стакло, не оштетен екран-тач, без доплати капа за глава?
 

mackomk

...Chichino...
Член од
23 јуни 2007
Мислења
318
Поени од реакции
72
Se prodava Sansung galaxy s7 Edge.
Zacuvan kako nov, full pakuvanje, raboti na site mrezi. T-mobile garancija do 5.2018.
Bez zameni. 350 EUR
20171101_152348.jpg
20171101_152412.jpg
20171101_152516.jpg
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
17 мај 2012
Мислења
165
Поени од реакции
38
Prodavam Iphone 6 kupen od T-Mobile raboti na site mrezi so smenet orginal ekran , full pack (orginal polnac i slusalki ) se funkcionira besprekorno
200e
 
На врв Bottom