Пазарете се тука!

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.538
Поени од реакции
33.745
Prodavam... :D Well, nov telefon. Sami idete da si go podignete od vip.
Imam 18.000 popust od niv na dogovori.

Vi go prodavam za 16. Se nafaka nekoj?
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.559
Поени од реакции
999
ај некој поупатен да објасни како самсунг с7 во ледиком е 32600 а на други места го нема нигде под 43к, 11 000 разлика не е мала работа, мора да има нешто, не е можно потполно истиот телефон да биде толку поевтин во ледиком
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
127
Поени од реакции
16
ај некој поупатен да објасни како самсунг с7 во ледиком е 32600 а на други места го нема нигде под 43к, 11 000 разлика не е мала работа, мора да има нешто, не е можно потполно истиот телефон да биде толку поевтин во ледиком
https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=galaxy+s7&tbm=shop
http://www.walmart.com/ip/Straight-Talk-Samsung-Galaxy-S7-LTE-Prepaid-Smartphone-Pre-order-now-and-get-a-free-Gear-VR/50733022

Кога ќе го одбиеш данокот, царина итн ќе добиеш некоја сума приближна до 30к. Ако ти се даваат 11 000 денари плус за телефон што не вреди ни 30 000 е тоа е друга работа.
Телефон од Vip или Т-Mobile купуваш доколку имаш некоја си субвенција, поени, бонус кредити итн. за искористување. Единствената разлика е во цената. Јас од Ledikom имам лошо искуство и од таму никогаш не би купил повторно затоа што потрошив 470 евра на телефон и истиот имаше проблем со дисплејот кој несакаа да ми го заменат или вратат парите. Од Mobelix имам одлично искуство исто и од iButik како и со Mobil Shop. Тие ми се најверодостојни мобилари.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
424
Нaјнискa ценa зa Samsung j7? Кaкo штo видoв вo Ледикoм и Мoбиликс е oкoлу 220€!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
P_20160511_191513.jpg P_20160511_191547.jpg

Sony Xperia M2, стаклото е пукнато, но телефонот работит без кочење, цена 2500 денари.
 
Член од
26 јули 2009
Мислења
424
Поени од реакции
179
Alcatel PIXI 3 4"

Се продава, земен на 11.05.2016, 2 год гаранција, 3300 денари


3.JPG 6.JPG 7.JPG
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Член од
25 февруари 2014
Мислења
27
Поени од реакции
80
Продавам alcatel pixi 3 4.5'' земан од вип пред 3 дена.цена 3200
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.538
Поени од реакции
33.745
Koj bi kupil telefon po napumpani ceni vo VIP i toa vo cash?

Sent from my SM-G900I using Tapatalk
Uredu toa. Sfakam. Ali istoto moze da se napise za sekoj post u temava.

Eve moive nikad ne bi zemale od mobilara poso taka se zakoceni I ne I'm veruvaat.

T mobile, vip, golemi firmi, garancii, sigurnost deka ne se kradeni itn. :D

Ja ne mozam niso da zeam so toj popust pa dadov samo predlog. :D
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Користам Samsung Galaxy Alpha, надворешно е 95% сочуван, со футрола со се.. :) Колку би можел да го продадам ?
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Samsung Tablet gt5110 kolku bi cinel poloven ?
Onaka top socuvan ..
Imam edna ponuda,pa da ve prasam dal vredi za taa cena .
Fala odnapred .
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Се продава нова неотпакувана оригинална футрола на преклоп (Quick Circle) за LG MAGNA, висококвалитетна изработка од брендот Nillkin, златна боја.

Работи сензорот за автоматско отклучување и заклучување на мобилниот при отварање и затварање на капакот, како и останатите функции низ прозорчето како на сликите и видеото.

Цена: 10 евра


ab20e1139af2139aa7fd83481142b502.jpg xingyunlgmagnasmartcoverhh7_zpslmqjuzb6.gif 374475_88334677-6cdd-4a9d-9736-33f917da5b70.jpg Nillkin-Luxury-PU-Leather-Flip-Quick-Circle-View-Smart-Cover-Skin-Case-For-LG-Magna-H502F.jpg


 

Kajgana Shop

На врв Bottom