Пазарете се тука!

Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Ај кажи ми кој балканец (читај македонец) плаќа за апликации, игри, софтвер???

Се е кракнато. И како може да споредиш JAVA игра/апликација со тие од ајфон???
Сега ќе има уште понови модели. Секоја следна е се подобра реплика. Кинезите се луди. За некое време ќе сфатат сите дека се е кинеско уствари, само плаќаме за име. :salut:
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.044
Поени од реакции
723
Офф:Мислам дека целата дебата е бесмислена. Ајфон од Епл и кинески телефон не е возможно да се споредуваат.

Он: Продавам Нокиа е51 силвер со сите тракатанци.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Сега ќе има уште понови модели. Секоја следна е се подобра реплика. Кинезите се луди. За некое време ќе сфатат сите дека се е кинеско уствари, само плаќаме за име. :salut:
Кога копијата на ајфон ке ја направат 99% од оригиналниот и цената ке биде приближно иста со оригиналот. Така е и со корејските коли, колку поквалитетни ги прават толку со цените се приближуваат кон германските модели.

П.С. Колку пари е сега нова копија на ајфон (моментално најдобрата што ја има на пазарот)?
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
73
Поени од реакции
0
ова и не е место за ти(а еве сега и јас) да се курчиш па сепак го правиме тоа.
Mali, ja ne se kurcim, ja samo sovetuvam na moderatrot da ne sedi so vkrsteni race.







Prodavam BEL Nokia N97, koristen 3-4 meseci.

Mnogu e zacuvan, ide so polnac, usb kabel...

Kupen u skopje mobilara, ima garancija.

Dajte ponuda na PM
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Epa ne e ova mesto za ti da se informiras, ovde e da kupuvas ili da prodavas, otvori novo mesto, ili mozebi ima veke...
Грешка си. Ти кога купуваш нешто, ОДМА фрлаш пари за тоа без да прашаш што е како е зашто е?

Јас не, прво се информирам, и еве темава е за купување и продавање, значи од тој што продава барам да ми објасни што продава.

Сега е појасно?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
доколку ви фалат постови не ги барајте во канта или образложение, прифаќам офф-топик, сепак се дискусии околу членови кои имаат различно сфаќање, интереси и намери.

постовите што се вистински офф топици како:
Мајко мила, не ми се верува колку си упорен.
U Sprotivno od tebe, ja uopste nemam da mu mislam da kupim Iphone ili kinesko sranje, a ne da se rasprasuvam... Ja kupuvam BREND! ne sranje, kako ti...

Nisto ne e jasno, ovde e za pazarenje ne e za br br br br...
.

и уште едно 10тина други се избришани

продолжување на истата тема за разговор, НЕ во оваа тема, секој нареден пост ќе биде избришан и ќе има построги опомени.

отворете си тема за таа дебата.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Барам да купам I Phone 2g.
Би било фино да има и гаранција, али не е проблем да нема.
z_deliulanov@yahoo.com
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Јас како што пишав погоре задоволен сум и со копијата има се што ми треба дури има и повеке апликации од оригиналот и плус кинескиот мобилен што е идентичен на iPhone има ТВ можеш и да го снимиш тоа што го гледаш на тв преку моб. ... можеш да си симнеш и да му инсталираш софтвер. Се што е ЈАВА може да се инсталира, игри, програми, глупости. И за разлика од iPhonot оригинал, за овие не мораш да плаќаш за секоја инсталација и download.
Сите што ги познавам и што имаат оригинал iPhone кажуваат дека се многу незадоволни поради тоа што мораат да плаќаат дополнително за се, инсталации, download, па дури и за поправки на телефонот што треба да подлежат на гаранција ама не подлежат нели зошто тоа е iPhone па му се може.Сите само се жалат дека не можат ништо да му инсталираат без да платат.
За првото болдирано: Запознаен си со информацијата дека ајфон ја достигна бројката од НАД милион апликации достапни за него?? Сакаш да кажиш дека на твојот "iphone" има повеќе од милион достапни апликации??
За второто: Каков црн софтвер можеш да инсталираш (мек,линукс,симбиан....каков?)
Понатаму: Сакаш 16гига (4 двд цедиња) полни со апликации за ајфон,а ниедна да не е со пари? А уствари во ајтјунс да се плаќаат?

До сега сум ги имал скоро сите must have и НАЈпопуларни апликации за ајфон и за ниедна не сум дал ни еден денар!

Еве пример за една од хит апликациите во последно време:
Повели стави ја апликацијава кај тебе на твојот "ајфон"

Сега ќе има уште понови модели. Секоја следна е се подобра реплика. Кинезите се луди. За некое време ќе сфатат сите дека се е кинеско уствари, само плаќаме за име. :salut:
Кина работи за цел свет АМА ПО ЛИЦЕНЦА на: Америка,Германија,Јапонија....затоа што ја има најевтината работна рака и затоа што повеќе му се исплати на секој производител на квалитетна роба деловите да му ги состави кинез одколку работник од матичната земја на фирмата.И се што е произведено од кај нив треба да го има она ASSEMBLED за да се утврди дека производот е оригинален.А се што лично кинеско производство,сето тоа е PURE CHINESE SHIT! Еве прост пример: Кина почна да го произведува HUMMER.Мислиш дека ќе има некаква разлика во квалитетот,доколку на секоj HUMMER фино лепо си пишува Made in China,assembled in U.S.A ?
Барам да купам I Phone 2g.
Би било фино да има и гаранција, али не е проблем да нема.
z_deliulanov@yahoo.com
Не можеш да најдеш 2g со гаранција пошто последната серија беше произведена негде на стартот од 2008 (не ме држи за збор).

иначе јас продавам, за цена кажи си сам,најискрено не знам колку би ти го дал.Ако ми е прифатливо арно,ако не,пак арно :smir:
 

диме

When Am I ?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
806
Поени од реакции
21
Ме интересира колку пари е на старо Samsung Omnia ?

Имам Omnia стара 8 месеци и сакам да ја продадам зошто ми се смачи WinMo. Сега сум загреан за телефон со Android. :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Ајфонот отиде, остана уште HTC Hero

Продавам или менувам HTC Hero бел, со фул опрема (само полначот е почнат, другото се е запечатено), со кутија комплет. Купен е од Германос пред 3 недели, со гаранција и фискална иде комплет, платен 26000 денари. Не е кодиран и работи на сите мрежи. Има исто така огромна колекција на игри и програми. Цена по договор, или замена исклучиво за iPhone 3GS.



 
P

Princ

Гостин
Имаш цена колку му бараш? Не сакам ценкање бидејќи не планирам да го купам, ама онака прашувам, ако е привлечна цената зошто да не :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
380 евра го ценам зашто е буквално како нов со сите можни работи што идат со него. Башка не е кодиран како тие што ги зимаат на договор.
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
356
Поени од реакции
18
Се продава одлично очувана Nokia E71, користена нешто над една година, со комплетна опрема: телефон, полнач, две футроли, две врвки, мемориска картичка од 2гб, дата кабел, слушалки, кутија.....


Aко има некој заинтересиран нека пише ПП.




Намалена цена 160 евра.
 

BEZSTRASNIOT

PHONE MASTER
Член од
6 април 2007
Мислења
627
Поени од реакции
2
Продавам Нокиа Н96 во екстра состојба, финска, без ниедна гребнатинка, оди во фул пакет: слушалки, кабел , тв кабел, полнач и кутија. цена 210 евра фиксно без ценкање можна замена.071-993-110

BEZSTRASNIOT напиша:
Продавам Нокиа Н96 во екстра состојба, финска, без ниедна гребнатинка, оди во фул пакет: слушалки, кабел , тв кабел, полнач и кутија. цена 210 евра фиксно без ценкање можна замена.071-993-110
продаден!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom