Падот на империјата

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
kade se amerikaniziranive moroni na forumov, gi snema neshto.

Што кажат? Со вакви самоубиствени моменти како крадење на депозити, на секој му е јасно каде се тргнати западните.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.202
Поени од реакции
81.304
Како од времето на Fruit of the Loom и сега, во овие тешки времиња за империјата, ќе почнат Американците да се обидуваат, еден по еден, да ги тргаат со државен удар сите оние кои застраниле од патот. Во Боливија не успеаја.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
Исто како и во Сирија, Белорусија, Казакстан... Поминува (или помина) времето кога хегемонот можеше по волја да менува власт било каде во светот.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.353
Поени од реакции
31.240
 

Kajgana Shop

На врв Bottom