ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Цела моја гимназија знае, баш се погоди во вторник кога сите од 3та и 4та имаат 7 часа, ем ќе ескивираат, ем ќе дојдат.
Утре ќе закачам и некој плакат, ама финтата е што кај мене во ЈБТ, сменоводителот е грчко гомно, и еднаш на школо откако освоив медали дојдов со маицата од репрезентацијата и ми рече да идам дома да се пресоблечам. Му реков F.O. културно :)
Така да за плакативе не е сигурно:(
Направи 3-40 листови... подели ги, после никој не може да спречи....
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Цела моја гимназија знае, баш се погоди во вторник кога сите од 3та и 4та имаат 7 часа, ем ќе ескивираат, ем ќе дојдат.
Утре ќе закачам и некој плакат, ама финтата е што кај мене во ЈБТ, сменоводителот е грчко гомно, и еднаш на школо откако освоив медали дојдов со маицата од репрезентацијата и ми рече да идам дома да се пресоблечам. Му реков F.O. културно :)
Така да за плакативе не е сигурно:(
Такис не смее да прави проблеми, само иди ти кај директорката или кај Марика, и кажи им што е работата.. спомни им на Меѓународна од горе, и на професорките + Зоки таму дај им по некој флаер и поздрав од Карагоцев (=
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
na koj petrovski be?????


јас ако видам еден..само еден политичар одма си одам и им се јавувам на сите што сум ги поканил
 
B

Borg_Drone

Гостин
Еј стварно
Уште еднаш ќе кажам, не помислувајте да викате политички фактори на протестот..
Ако и јас видам една политичка личност на протестот и јас си одам!!
 
Г

Гоццццце

Гостин
Што се однесува до мене, имам одштампано 50 плакати, дел од нив ке бидат залепени по бандери, друите од човек на човек!
 

Тане

„Форумџија во години“
Член од
6 март 2007
Мислења
49
Поени од реакции
1
Ве поздравувам во намерата...за жал, не можам да присустввам!:helou:

Поздрав!
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Веќе ги испринтав плакатите, па утре наутро ќе ги залепам и разделам дел на Педагошки Факултет, дел во Сули Ан(ликовна академија) и дел ќе бидат ставени во поштенските сандачиња во мојата и околните кули.

Македонијо, срцево веќе ми чука ко лудо од возбуда. Во вторник катарза! Ве сакам македноци!!
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Админи ставајте на насловна некакво соопштение редно е
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
:pos2::pos2:

Па така де за што ќе ми е Петровски, за да испадне после во медиумите дека ете зад протестот стоела некоја политичка партија??
Или пак Филипчо да ги земе поените??????
Протестов е организиран од невладина организација и треба на тоа да остане..
Tочно се се организира преку навладина организација која е политички необоена и сакаме да остане така!
Главната цел е да се покаже дека народот може да се собере без некој да плаќа за тоа и истовремено да собира било какви поени....

Утре би требало да има пресконференција чија организација е во процедура и ке биде помегу 12 и 13 часот, за локацијата неможам сеуште да објавам, но штом ја имаме ке бидете известни.



Цела моја гимназија знае, баш се погоди во вторник кога сите од 3та и 4та имаат 7 часа, ем ќе ескивираат, ем ќе дојдат.
Утре ќе закачам и некој плакат, ама финтата е што кај мене во ЈБТ, сменоводителот е грчко гомно, и еднаш на школо откако освоив медали дојдов со маицата од репрезентацијата и ми рече да идам дома да се пресоблечам. Му реков F.O. културно :)
Така да за плакативе не е сигурно:(
За гимназиите и факултетите може да ме контактирате доколку имате потреба од официјални писма од организацијата организатор.

пишете пп или мејл на:youthknows@gmail.com
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Утре би требало да има пресконференција чија организација е во процедура и ке биде помегу 12 и 13 часот, за локацијата неможам сеуште да објавам, но штом ја имаме ке бидете известни


Ако ви треба места за конференција пишете ми пп ви давам предлог за тоа каде може да се направи пресс кој би бил бесплатен а организацијата на прессот вклучува и коктел.

Мој совет: Многу е битно да се достави до медиумите организиран и добро осмислен пресс рилиз преку кој ќе се објасни идејата и целта на собирот, тој мора да изгледа добро со цел да остави впечаток дека станува збор за сериозна организација, а не група дечки на кои очајно им треба публицитет и место во медиум.
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
106
Веста е проширена и на fucktory форумот. Утре ќе лепнам плакати на факс, во гоце и кај најдам на друго место. Ништо чудно и во Веро да залепам една, онака од инат.

Имам потврда од повеќе колеги и тие веста ја прошируваат. Вторник (освен ако не ми го бапнат испитот баш во тој термин) со цимерот на плоштад сум.
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
0
Оставете ги нижо политичките интереси за друг пат - СЕГА зборуваме за нешто далеку по свето, на СИТЕ ние кои живееме на овие 25 713 км2...

Цела Македонија е 65 000 км2...
Името е неприкосновено. Само ти ни остана. Не даваме го!
Никој не е по-горе од народот на Македонија!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Јас ќе бушам од позадина, се надевам на солиден допринос од моја страна......:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom