ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Има ли некој email на професорката Астеруд?
Некој ми го кажа,ама заборавив,па ако знае некој...
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Како е на усен испит кај Тупанчески и Дракулевска?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Колеги, има ли некој на мастер финансово право? Да сподели искуства со професори, испити и слично?
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Колеги, ако може некој што има полагано кај проф. Јулија Брсакоска да сподели како е на испит кај неа.. предметов меѓународни политички односи е невозможен


Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Колеги, ако може некој што има полагано кај проф. Јулија Брсакоска да сподели како е на испит кај неа.. предметов меѓународни политички односи е невозможен


Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Не се грижи, се положува лесно, пред некоја година кога полагав, имаше 3 или 4 прашања и беа лесни, не бара премногу, но ти сепак читни си, спреми се. Во најмала рака верувам дека ќе имаш 8ца ако си спремен за испитот.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Колеги, ако може некој што има полагано кај проф. Јулија Брсакоска да сподели како е на испит кај неа.. предметов меѓународни политички односи е невозможен


Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Еден од најлесните испити е.Поставува 3-4 прашања за кои бара убаво да се објаснат.Со солидно знаење лесно се добива 8,па нагоре.
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
25
Поени од реакции
1
Да не знае некој дали ако имаме запишамо Е2 можеме да добиеме слободни
 
Член од
19 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже дали е подобро усно или писмено да одговарам економика кај Кандикјан? Какви искуства имате?
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
47
Поени од реакции
404
Дали може некој да ми каже како е усно на испит административно право кај Борче Давитковски? Што најчесто прашува?
 
Член од
19 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo moze li mislenje za slednive prof?
Gordana Siljanovska
Vlado Buckovski
Goce Naumovski
Rodna Zivkovska
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Zdravo moze li mislenje za slednive prof?
Gordana Siljanovska
Vlado Buckovski
Goce Naumovski
Rodna Zivkovska
Individualno e toa koj kako pominal ama spored mene godrana e izlapana a predmetot e golem, goce e strog, rodna si bara znaenje i vlado buckovski ne mi predaval mi beshe polenak, sepak jas bev po stara generacija sega kako e ne znam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom