ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
23 јуни 2017
Мислења
25
Поени од реакции
1
Да не знае некој кога се полага стварно право кај Родна во вторава декада
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Како е на испит по Политички Систем?
Дали многу бараат?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Како е на испит по Политички Систем?
Дали многу бараат?
Зависи кај кого си... Ако си кај Марика усно, не е тешко. Ама ако си писмено кај Марко, е па се бара. Е кај Јелена ако ти е исто, и кај неа се бара.
ps: ти препорачувам да се потрудиш да ја совладаш материјата, бидејќи ќе ти користи во други предмети, премногу и тоа.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
А,Јелена на Македонската или на Англиската насока предава Политички Систем?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
А,Јелена на Македонската или на Англиската насока предава Политички Систем?
Апсолутно поим неам у моментов, ја знам дека пред 5 години ми предаваше пола семестар она, пола Марика, мкд. група.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Колеги, сакам да го презапишам Стварно право, дали со презапишувањето одам директно на испит? Веројатно нема да ми ги бараат вежбите што се прават во текот на наставата? И дали полагање на стварно е условено со претходно положен општ дел на граѓанското право?
 
Член од
23 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
дали треба студенти што запишуваат Е-2 семестар да се пријават и на iknow системот?
 
Ф

Флеш

Гостин
Гледам дека немам можност да се најавам на lknow системот,дали е ова заради откако ќе го подигнам индексот првпат?!
Автоматски споено мислење:

Гледам дека немам можност да се најавам на lknow системот,дали е ова заради откако ќе го подигнам индексот првпат?!
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Учам гимназија, матурант сум... Е сеа прашањево ми е кои предмети да ги одберам на државна матура, освен задолжителниот Македонски Јазик и вториот Англиски... помош ми треба за третиот екстерен и едниот интерен предмет...
 
D

Drexel

Гостин
Учам гимназија, матурант сум... Е сеа прашањево ми е кои предмети да ги одберам на државна матура, освен задолжителниот Македонски Јазик и вториот Англиски... помош ми треба за третиот екстерен и едниот интерен предмет...
Јас за екстерен ја избрав Филозофија, а за интерен Социологија.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 септември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
5
Здраво, утре ќе поднесам молба на факултет за да ми одобрат (се надевам) дополнителен термин за полагање на испит затоа што заради здравствени причини го пропуштив терминот. Исто така ќе ја однесам и лекарската потврда. Ме интересира дали некој претходно имал вакво искуство, дали има шанси да се одобри терминот, колку време би чекала за повратен одговор
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Na facebook stranata na praven

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk


Која глупост од овие од Правен, една интернет страница не можат квалитетно да одржуваат.

Во мое време барем известувањата за испитите им беа на интернет страницата, сега ниту таа страница не ја одржуваат со информации испитите и сесиите за студентите.
А што ако некој не користи фејсбук? Да, мала е веројатноста за такво нешто но сепак никаде не пишува да мора некој да има фејсбук ако сака да биде информиран за испити и сесии.
Во денешно време е потребно секој да има интернет и компјутер во време на технологија, но никаде не пишува дека треба и профили на фејсбук.

Среќа, јас го завршив факултетот, но се поглупави и поглупави станаа факултетите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom