ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
27 јануари 2018
Мислења
17
Поени од реакции
3
Луѓе да не знае некој сега за казнена дали ќе треба да се уплаќа пред колоквиум или може пред испит?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
колеги го знаете ли меилот на Денис Прешова?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Луѓе да не знае некој сега за казнена дали ќе треба да се уплаќа пред колоквиум или може пред испит?
И колоквиум и испит се плаќаат во казнена сесија.Се плаќа пред полагањето на колоквиумот.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Колеги по уставно право имам за задача да направам анализа на одлука на Уставен суд, ќе сакате ли да ми кажете Ве молам како се прави анализа и што треба да направам,која е целта што треба да ја постигнам ?
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Колеги по уставно право имам за задача да направам анализа на одлука на Уставен суд, ќе сакате ли да ми кажете Ве молам како се прави анализа и што треба да направам,која е целта што треба да ја постигнам ?
Боже господе како ве примаат на правен? :pos:
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Ве молам објаснете ми го процесот околу уверението ( за 180 кредити) и дипломат (за 240 кредити). Кога ќе завршиш трета, уверението се добива одма или во септември? И колку се плаќа точно? После тоа може да се работи како приправник или мора да чекам уште една година? За дипломата ме интересира кога ја добиваме точно (кој месец) и колку се плаќа ако ми треба уште во јуни ( брза постапка или нешто слично)?
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
193
Поени од реакции
342
Гледам објавен е распоред за мартовска казнена сесија, ме интересира кога се колоквиумите, и како се сега одвиваат , скроз ли се укинати електронските полагања ?
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Гледам објавен е распоред за мартовска казнена сесија, ме интересира кога се колоквиумите, и како се сега одвиваат , скроз ли се укинати електронските полагања ?
Колоквиумите се одржуваат од 26ти до 30ти март, на начин што секој професор ќе го одреди за својот предмет. Електронско полагање нема, сега е или усно или писмено, или воопшто нема. Се зависи од ставот на професорот.
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Најдов некои прашања трговско за усмен испит,дали се поминува со нив или мора цела книга да ја учам?
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
193
Поени од реакции
342
Колоквиумите се одржуваат од 26ти до 30ти март, на начин што секој професор ќе го одреди за својот предмет. Електронско полагање нема, сега е или усно или писмено, или воопшто нема. Се зависи од ставот на професорот.
А за мартовска казнена сесија ли се колоквиумите? ме збуни малку пошто гледам испити почнуваат од 20ти март, и ако може линк за распоред на колоквиуми, фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom