ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
мислење за Гоце Наумовски слушнав некои невкусни работи па затоа прашувам?
 

Özil <3 PP

Pass Master
Член од
8 мај 2013
Мислења
245
Поени од реакции
750
Колеги може инфо за Силјановска уставно , Живковска и Пржеска граѓанско , Бучковски римско и Наумовски информатика??
За Наумовски нема лош збор океј тип нема да имаш проблем за положување , а за Тина и Родна ќе ти препорачам на испит да идеш full спремен , бараат многу и може да те прашаат за се од материјалот. Ако си во случај да бираш немој да идеш кај Тина никако ќе те исцеди до крај и не пишува лесно високи оцени. А кај Родна можеш да поминеш за нијанса полесно ама ипак зависи од тоа колку и е погоден денот и во какво расположение ќе ја начекаш, но кај неа ако идеш пробај да бидеш меѓу првите што ќе влезат додека не и здосадило па почнува да бутка на крај , а и често заминува порано од испит .
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да прашам, како се најавува бре на тоа чудото од iKnow за да си одберам изборни предмети?
Се обидов со меилот и лозинката што ми беа за кога се регистрирав, не сака... Чаре некое?
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Да прашам, како се најавува бре на тоа чудото од iKnow за да си одберам изборни предмети?
Се обидов со меилот и лозинката што ми беа за кога се регистрирав, не сака... Чаре некое?
Правен не е на iknow туку на сопствена мрежа која е крајно дисфункционална откога си отиде Драги. Мада ако си додипломец немаш изборни.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Правен не е на iknow туку на сопствена мрежа која е крајно дисфункционална откога си отиде Драги. Мада ако си додипломец немаш изборни.
Има, од годинава сме на iKnow системот. :) И на политички сум, и додипломски и постдипломски имам изборни предмети.
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
17
Поени од реакции
3
e-mail на проф. Ненад Марковиќ да не има некој?
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Се уклучив пред малку на iknow и ми дава дека имам 28 кредити. Јас би требало да имам 14 кредити, со тоа што чекам резултати за еден предмет и уште еден имам за полагање. Во што би можело да биде проблемот и дали ви се има претходно нешто вака случено?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Се уклучив пред малку на iknow и ми дава дека имам 28 кредити. Јас би требало да имам 14 кредити, со тоа што чекам резултати за еден предмет и уште еден имам за полагање. Во што би можело да биде проблемот и дали ви се има претходно нешто вака случено?
Прва генерација сте на iKnow од Правен, тешко некој да знае. :D Евентуално од другиве факултети.
Правен не е на iknow туку на сопствена мрежа која е крајно дисфункционална откога си отиде Драги. Мада ако си додипломец немаш изборни.
На iKnow се префрла Правен. Ние што сме 5та година (2ра на мастер) рачно ќе не уфрлаат во систем, новите мастерџии од годинава сами се пријавуваа таму.
Слично ваљда е и за додипломците.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
колеги ќе сакате ли Ве молам доколку имате примерок од пополнета пријава за надомест за партиципација да прикачите, Благодарам
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
e-mail на проф. Ненад Марковиќ да не има некој?
nenad.markovic@gmail.com[DOUBLEPOST=1517515258][/DOUBLEPOST]
Се уклучив пред малку на iknow и ми дава дека имам 28 кредити. Јас би требало да имам 14 кредити, со тоа што чекам резултати за еден предмет и уште еден имам за полагање. Во што би можело да биде проблемот и дали ви се има претходно нешто вака случено?
Друже колега, дај кажувај како се најавуваш, јер мене не сака да ме најави, а треба изборни да изберам...[DOUBLEPOST=1517515361][/DOUBLEPOST]
На iKnow се префрла Правен. Ние што сме 5та година (2ра на мастер) рачно ќе не уфрлаат во систем, новите мастерџии од годинава сами се пријавуваа таму.
Слично ваљда е и за додипломците.
Па да не знае некој како да се пријавам сам? :D
 
Член од
1 февруари 2018
Мислења
4
Поени од реакции
0
да прашам дали има некој од тука кој е на студии по новинарство?
4та година сум и тоа сакам да запишам па да слушнам како е
има голем интерес?
професорите добри се?
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
nenad.markovic@gmail.com[DOUBLEPOST=1517515258][/DOUBLEPOST]
Друже колега, дај кажувај како се најавуваш, јер мене не сака да ме најави, а треба изборни да изберам...[DOUBLEPOST=1517515361][/DOUBLEPOST]
Па да не знае некој како да се пријавам сам? :D
Ќе отидеш на страната на Iknow и од таму ќе се најавиш. Ако не те најавува треба да отидеш кај Мики и ќе му кажеш дека не можеш да се најавиш, ќе ти го среди проблемот. Имаше многу што имаа проблеми со најавување.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
мислење за Гоце Наумовски слушнав некои невкусни работи па затоа прашувам?
Сподели што невкусно работи си слушнала де :zloo:
Иначе за оценуваање прелесен е. Не бара знаење и воглавно се заебава на предавања.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Сподели што невкусно работи си слушнала де :zloo:
Иначе за оценуваање прелесен е. Не бара знаење и воглавно се заебава на предавања.
па дека манијачи студентки, тоа го зборуваат постарите колешки
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ќе отидеш на страната на Iknow и од таму ќе се најавиш. Ако не те најавува треба да отидеш кај Мики и ќе му кажеш дека не можеш да се најавиш, ќе ти го среди проблемот. Имаше многу што имаа проблеми со најавување.
Фала, бев и ми рече за ние што се запишавме мастер во втор уписен рок, покасно ќе може да се најавиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom