ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дечки,дали некој има информација дали ќе имаме електронски колоквиуми сега во Декември ?
Минатата недела имаше некои луѓе кои полагаа нешто во компјутерскиот центар и во компјутерската училница/предавална,а исто и вчера.Дали тој новиот кој е наместо Драги го оправил системот?
Ако знаете,пишете тука.
Правосуден се полагаше минатата и оваа недела, чисто да знаеш зошто имало луѓе у к. центар :D
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ако мислиш на еден Мики, како што гледам поише го ставаат да врши други работи, а не системот.
Главниот проблем е кај студентите што не се охрабруваат да се побунат против сите глупости и неправди на факултетов.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Дечки, дали облигационо е доволно да се учи од скриптата? Правев некои споредби со книгата, одлична е. И дали може да се извади висока оцена само со скриптата?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Dali pravo na drustva dava prasanja za ispit..? Iskustvo od minati godini
Кај кој професор? Ја полагав кај Гелев, си влечеш картичка со комбинација на прашања (или се влечеа три картички). Прилично лесно кај него, има скрипта и доволна е за испит.


Дечки, дали облигационо е доволно да се учи од скриптата? Правев некои споредби со книгата, одлична е. И дали може да се извади висока оцена само со скриптата?
Малце ми се мешаат предметиве, не сум сигурен дали учев од скрипта или учебник облигации. Ама искрено, обично се изоставуваат некои детали во тие скрипти што ја прават разликата од 9/10 до 8.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
влезен колоквиум треба ли да се пријавува и треба ли да се плаќа административна такса?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Кај кој професор? Ја полагав кај Гелев, си влечеш картичка со комбинација на прашања (или се влечеа три картички). Прилично лесно кај него, има скрипта и доволна е за испит.



Малце ми се мешаат предметиве, не сум сигурен дали учев од скрипта или учебник облигации. Ама искрено, обично се изоставуваат некои детали во тие скрипти што ја прават разликата од 9/10 до 8.
како е на испит облигационо?лесно ли се положува?[DOUBLEPOST=1513893660][/DOUBLEPOST]
Mislenje za ispiti po Administrativno, Trudovo, Kazneno, Semejno i nasledno?
Административно,гледај предсесија да фатиш,во сесија највисока оцена е 7ка ..
Трудово оди на предавање кај Лазар,да те запамти,не е многу строг вака
Казнено мене ми беше Тупанчески,можеш да бираш дали кај него или кај Деаноска ке полагаш,и двајцата беа океј,ретко кој бутнаа,бараат знаење ама не одат во детали
Семејно и наследно на два дела си го полагај полесно е,најлабав предмет од сите е :)
со среќа
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Основни институти на јавно и приватно право кај кој професор е ? И како е полагањето и материјали ако знае некој оти цел семестар помина, а абер се нема ни од предмет ни од професор.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
форумџии давајте некој совет за вовед во право како полесно да се научи има ли некоја скрипта , бидејќи книгата е многу застарена, досадна и тешко да може некој директно од неа да учи
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Zosto nemoze da se otvori elektronskoto dosie?
Некој пат се отвора,некој пат не.Не знам дали некој го чепка.
Преку вебсајт не се отвора,но отвори Гугл и напиши правен факултет скопје ектс и прв резултат ти е страната на досието,кликни на тоа и ќе ти се отвори доколку работи.
Јас пред малку си го отворив моето и работеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom