ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
18 јуни 2012
Мислења
102
Поени од реакции
224
Видов за граматиката али видов и дека не им се баш точно одговорени,бар ја така мислам
Повеќето не се, ги гледав и јас, ама некој погоре има пишано дека и во клучот се така :rolleyes:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Англиски коа полагав јас 10 прашања од Либро ми паднаа и 10 граматика(во прашањата од Либро немаше граматика).
Али тоа зависи од тест до тест,али мислам дека никој немаше повеќе од 10 прашања граматика.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Информатика кај Драги како е на колоквиум?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Информатика кај Драги како е на колоквиум?
Заебано. :D Дугачки прашања, дугачки одговори, треба да ти ептен убаво спремено или да имаш среќа. Не знам точно што материјал ви е, знам дека во првата сесија положија 20тина од 300 души скоро, на поправниот беше малку полесен, пошто беше и друг материјалот ама и тогаш паднаа доста.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Има разлика у прашањата по информатика од Драги и Гоце или исти се и тие и тие тешки?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Каков е колоквиумот по Административно? :confused:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Има разлика у прашањата по информатика од Драги и Гоце или исти се и тие и тие тешки?
Гоце сеа предава или? Пошто ние кога бевме иако на почетокот пишуваше ко демек Гоце ќе биде проф, Драги ни беше цело време и испит и све.
Каков е колоквиумот по Административно? :confused:
Не е многу тежок, ти препорачувам прво од учебник да поминеш бар еднаш и после презентациите. Ја отприлика така напраив извадив 13-14 поени.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Гоце сеа предава или? Пошто ние кога бевме иако на почетокот пишуваше ко демек Гоце ќе биде проф, Драги ни беше цело време и испит и све.
Не бе исто е и сеа , значи у секој случај тие се прашањата,тешко се проаѓа ?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Не бе исто е и сеа , значи у секој случај тие се прашањата,тешко се проаѓа ?
Е ме мрзи да пишувам, пишав погоре. :D Имаше луѓе што све положија од втор семестар, па и трет, само со информатика се бавтаа...
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Заебано. :D Дугачки прашања, дугачки одговори, треба да ти ептен убаво спремено или да имаш среќа. Не знам точно што материјал ви е, знам дека во првата сесија положија 20тина од 300 души скоро, на поправниот беше малку полесен, пошто беше и друг материјалот ама и тогаш паднаа доста.
За домени,криптографија и електронска трговија ни е материјалот. Ако ти бил и тебе овој материјал ќе може ли да ми кажеш дали за електронска трговија имаше многу прашања?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
За домени,криптографија и електронска трговија ни е материјалот. Ако ти бил и тебе овој материјал ќе може ли да ми кажеш дали за електронска трговија имаше многу прашања?
Имаше прашања иако имаше таму за двоумење доста...убаво научи го, иначе имаше мислам бар 4-5 прашања. За криптографија на сите ни беше заебано пошто глупости имаше и во материјалот и на колоквиум. :D Имате за сајбер-криминалитет?

И да, може да има доста примери на колоквиумот.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Имаше прашања иако имаше таму за двоумење доста...убаво научи го, иначе имаше мислам бар 4-5 прашања. За криптографија на сите ни беше заебано пошто глупости имаше и во материјалот и на колоквиум. :D Имате за сајбер-криминалитет?

И да, може да има доста примери на колоквиумот.
Немаме за сајбер-криминалитет,уште тоа да имавме и бетер ќе беше среќа само 3 теми ни се ама како што кажуваш и 20 страни да се само за учење пак ќе паднеме сите :D
 
P

pepito*

Гостин
Немаме за сајбер-криминалитет,уште тоа да имавме и бетер ќе беше среќа само 3 теми ни се ама како што кажуваш и 20 страни да се само за учење пак ќе паднеме сите :D
Информатика е еден од најтешките колоквиуми, ми се чини 5-6 прашања ми беа одговрени ниедно од горенаведените не е точно, а уште толку сакав да ги одговорам исто. Убаво разгледај ги прашањата и до крај седење на колоквиум, дури можеш, размислувај.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
А скоро сите имавме исти прашања, 40 прашања максимум ќе да била базата. :D
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.867
Поени од реакции
11.487
Ништо од казнената во април, одбиено е барањето. Знам некого го интересираше тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom