ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.849
Поени од реакции
11.477
Знаеш дали ќе има февруарска сесија?
Секогаш има, само не се знае точно кога ќе биде. Крај на февруари, почеток на март. Секако треба да заврши пред колоквиумите, а тие би требало да почнат на 21 март.
 
Член од
27 ноември 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Каков е Наумовски по римско и која е постапката да се префрлам да го слушам предметот кај друг професор,кај Бучковски во овој случај?
 
I

[In]kognito

Гостин
Каков е Наумовски по римско и која е постапката да се префрлам да го слушам предметот кај друг професор,кај Бучковски во овој случај?
Супер се во комбинација со Есин, даваат презентации за поени добро предаваат и на испит не се строги. Есин ги прегледува, професорот само се потпишува во индекс кога земаш оцена. Ќе мора да ја смениш групата, со барање до декан ли не знам како оди тоа :) А ако сакаш само по предметот, после три сесии си плаќаш,го презапишуваш и полагаш кај друг.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Јас ќе си прашам уште еднаш, со надеж дека некој(а) ќе ми излезе во пресрет :unsure:

Какви се проф. Милена Апостоловска и проф. Зоран Илиевски на испит? Дополнително, да не знае некој(а) што најчесто прашуваат за (политичка) социологија?

Исто така, мислење за Ина Додовска, каква е на испит, зафркната или ..? Дополнително и за неа да не знае некој(а) што најчесто прашува за македонската историја?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Мислење за Драги Рашковски, Каракамишева, Лазаревска-англиски и Живковска-граѓанско право???
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
10
Поени од реакции
12
Јас ќе си прашам уште еднаш, со надеж дека некој(а) ќе ми излезе во пресрет :unsure:

Какви се проф. Милена Апостоловска и проф. Зоран Илиевски на испит? Дополнително, да не знае некој(а) што најчесто прашуваат за (политичка) социологија?

Исто така, мислење за Ина Додовска, каква е на испит, зафркната или ..? Дополнително и за неа да не знае некој(а) што најчесто прашува за македонската историја?
Милена Апостоловска е најсрце човек. Од лесно - полесно ќе поминиш кај неа ако полагаш (Социологија на право заедно со професорката испитуваа - усно, со овој не знам како е). Ина Додовска ќе ве тера на предавање од учебник да читате, бескорисни и се, не се труди да идеш. Неа мозокот и е зафркнат, коза козосана е, се' можиш да очекуваш од неа.
 
Член од
30 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Милена Апостоловска е најсрце човек. Од лесно - полесно ќе поминиш кај неа ако полагаш (Социологија на право заедно со професорката испитуваа - усно, со овој не знам како е). Ина Додовска ќе ве тера на предавање од учебник да читате, бескорисни и се, не се труди да идеш. Неа мозокот и е зафркнат, коза козосана е, се' можиш да очекуваш од неа.
Јас кај Додовска сега во понеделник полагам испит.
Може да ми кажеш отприлика на што најмногу обрнува внимание?
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Јас кај Додовска сега во понеделник полагам испит.
Може да ми кажеш отприлика на што најмногу обрнува внимание?
Од колку саат полагаш и дали знаеш во кој амфитеатар ке биде испитот?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Милена Апостоловска е најсрце човек. Од лесно - полесно ќе поминиш кај неа ако полагаш (Социологија на право заедно со професорката испитуваа - усно, со овој не знам како е). Ина Додовска ќе ве тера на предавање од учебник да читате, бескорисни и се, не се труди да идеш. Неа мозокот и е зафркнат, коза козосана е, се' можиш да очекуваш од неа.
А да не знаеш Зоран Илиевски каков е?
Иначе за Ина за на испит те прашав, а за на предавања знам, ги поминав :)
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
10
Поени од реакции
12
А да не знаеш Зоран Илиевски каков е?
Иначе за Ина за на испит те прашав, а за на предавања знам, ги поминав :)
Епа не знам што да ти кажам друго за Ина, оти ја на испит кај професорката Поповска бев. Али коа ја глеаше на предавања, ваљда виде дека како од паралелен универзум е типката. Не знам дали нешто позитивно може да се очекува од такво незнаење на две нозе :)) Сигурно има поупатени, нека ти кажат подобро. За Илиевски ништо не знам, не ми има предавано.[DOUBLEPOST=1454185135][/DOUBLEPOST]
Јас кај Додовска сега во понеделник полагам испит.
Може да ми кажеш отприлика на што најмногу обрнува внимание?
Ако полагаш понеделник, полагаш кај Поповска. Најбитно е кај неа обемно да пишуваш, од А до Ш, сѐ освен бројки - тоа не сака, а и тогаш(со сѐ напишано) не се знае како ќе поминеш. Психо е малку таа. На трета книга највеќе посвети се, и со Господ(или кој и да е семоќниот ентитет во кој што веруваш или не веруваш) напред.
 
Член од
18 јуни 2012
Мислења
102
Поени од реакции
224
Може ли некој да ми каже проф. Мишо, на испит дали повеќе прашува за на пример државното уредување, историски развиток или се фокусира на правото, пример облигационо право во Атина?
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Може ли некој да ми каже некој совет за професориве и предметиве од 4 семестар?
И уште еднаш, мејл од Марика Ристовска некој?:cool::confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom