ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Земав тема за семинарска кај Даница, Право на друштва. Дали знаете дали потоа семинарската се брани кај неа или сл., или само и ја предаваш. Инаку темата ми е Капиталски друштва и сега барав на нет не можам никаде да најдам материјал, па ако има некој нешто би ми било од голема помош.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
шо им стана бе? денес вице-премиерот, утре пишува премиерот ќе промовирал книги во амф.1...шо е работата? кампања за студентските 'избори' или што? :smir:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Земав тема за семинарска кај Даница, Право на друштва. Дали знаете дали потоа семинарската се брани кај неа или сл., или само и ја предаваш. Инаку темата ми е Капиталски друштва и сега барав на нет не можам никаде да најдам материјал, па ако има некој нешто би ми било од голема помош.

Капиталски друштва мислам дека беа акционерски друштва, така да тоа имаш во книга или закон.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
ми заврши 6та недела а уше неам материјали за учење, срамота! лани беше подобро, чат-пат се наоѓаше некоја (бесплатна) книга а и кога немаше скриптите беа по на време. Друго, ова книгава на Фрчко и Хорхе (современи политички теории) е мамата, не се учи од ова :S
ќе навратам пак на темава деновиве да се испуцам уште малку :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
несаглам тасковскана... почнува недела за учење а ние уште неаме материјали за учење... глупост невидена... што му е нејзе проблемот... јбг очевадно типката дефинитивно не смета за заостанати балканци како што впрочем и вика дека сме...

хелоууу таа сакала за скопски пари да не учи на хардвардски начин... хелоуууу скопски пари??? мастер студии во реномиран универзитет во Италија се 1200 евра како што се и кај нас така да и баш не се скопски пари
боже сачувај
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
несаглам тасковскана... почнува недела за учење а ние уште неаме материјали за учење... глупост невидена... што му е нејзе проблемот... јбг очевадно типката дефинитивно не смета за заостанати балканци како што впрочем и вика дека сме...

хелоууу таа сакала за скопски пари да не учи на хардвардски начин... хелоуууу скопски пари??? мастер студии во реномиран универзитет во Италија се 1200 евра како што се и кај нас така да и баш не се скопски пари
боже сачувај
Исто и на Политологија, Тасковска што предава на Политички науки. Книга - нема! А треба во вторник колоквиум!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Исто и на Политологија, Тасковска што предава на Политички науки. Книга - нема! А треба во вторник колоквиум!
и жити све што муабети ви праи на предавања??? ви вика дека сте балканци?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
и жити све што муабети ви праи на предавања??? ви вика дека сте балканци?
По малце дискретно и индиректно може да се примети дека тоа го мисли инаку вака директно - не. Само ептен со потценување го зема факултетов. Ја нема на предавање и секогаш касни по саат или саат и пол време. Сирота Каролина Астеруд се мачи некако да надокнади али нема шанси...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
По малце дискретно и индиректно може да се примети дека тоа го мисли инаку вака директно - не. Само ептен со потценување го зема факултетов. Ја нема на предавање и секогаш касни по саат или саат и пол време. Сирота Каролина Астеруд се мачи некако да надокнади али нема шанси...
да бе.. кај нас се фаќа за глава.. вика да ви предавам ама незнам што да ви предавам.. незнам што ви е материјалот пош астеруд и мене ми е...
типкава имала книга по филозофија напишано уште 2004 е арно ама не и ја одобриле и после оди као амбасадор во Хаг и коа се враќа книгата уште не и е одобрена и сеа сака нешто преку нас студентите да си добие.. те ние да почнеме да се буниме во деканат да и ја одобрат книгата
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Koe sranje ni e fakultetot chudo edno! Milion pati se imam pokajano so stapnav tamu. Sega spremam kolokvium, pa da videmo so ke i kako ke e.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
да бе.. кај нас се фаќа за глава.. вика да ви предавам ама незнам што да ви предавам.. незнам што ви е материјалот пош астеруд и мене ми е...
типкава имала книга по филозофија напишано уште 2004 е арно ама не и ја одобриле и после оди као амбасадор во Хаг и коа се враќа книгата уште не и е одобрена и сеа сака нешто преку нас студентите да си добие.. те ние да почнеме да се буниме во деканат да и ја одобрат книгата
Не си играјте, тешко вас ќе биде со таа книга. Пред многу генерации ја даваше како скрипта и буткаше за малку, оти само она ја знаела книгата. Море вие борете се да нема филозофија, и да ја нема неа....оти тешко вас..
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Не си играјте, тешко вас ќе биде со таа книга. Пред многу генерации ја даваше како скрипта и буткаше за малку, оти само она ја знаела книгата. Море вие борете се да нема филозофија, и да ја нема неа....оти тешко вас..
си знаев од времето дека е несаглам
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
ве молам да ми кажете од ланската генерација на мастер студии на правен на правосудна дали имаше по некој предмет прашања или некои комбинации сто би можеле да се паднат на испит.и доколку има каде би можеле да се најдат.(дали би можеле да се најдат во копирницата надвор од факултетот)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Ако може некој од претходниве генерации да ми каже каков е испитот по Применета Економика? Отприлика каков начин на учење треба :)
 
Член од
21 јуни 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
ве молам да ми кажете од ланската генерација на мастер студии на правен на правосудна дали имаше по некој предмет прашања или некои комбинации сто би можеле да се паднат на испит.и доколку има каде би можеле да се најдат.(дали би можеле да се најдат во копирницата надвор од факултетот)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom