ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Едно прашање, денес полагав по трет пат граѓанско и ми фалат два бода за полагање.. Е сеа дали можам да ги преполагам утре есеите (веќе еднаш ги имам полагано)? По можност некој сигурно ако знае, без шпекулации нели :) И уште нешто, слушнав ќе имало казнена сесија за некоја недела па исто ако знае некој во врска со тоа нека пише. Фала унапред..
Имаш право и во казнена сесија да полагаш.
А за есеите утре знам ќе полагат вонредните студенти само, незнам дали ќе даде за редовните да го преполагаат есејот.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
не редовни немаат право да полагаат само вондердни тоа 100% а казнената сесија кога е отприлика??
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Не го положив граѓанско, требаше 49, а ја 38 :(
Ако не сум положил и Вовед, еба му мајката, џабе замарање 20 дена и за двата...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Абе дечки бе... многу ми е жал вака ко ве глеам....
Знам низ што поминувате. Пришлото лето и ја заглавив учејќи цело лето: два предмети во септември ги полагав. Ќути ја бар положив.
Ама што да кажам... памет в глава и учете оваа година.:wink:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Како бе денеска есејот граѓанско а ја поима неам дека е денес :uvo:
Ме интересира едно нешто дали овие 85 прашања по информатика се истите што се полагаат и ако се ги има ли некој одговорено:se_ molam
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
За да полагаш ГПП, предходно мораш да ги имаш положено :
- Граѓанско право
- Стварно право
- Семејно и наследно право
- Облигационо право
Кога ќе ги имаш положено сите овие предмети, тогаш имаш право да го полагаш ГПП, но истиот можеш да го слушаш во 6 септември, и од кога ќе ги положиш сите горенаведен предмети, ќе можеш да го полагаш ГПП, но само како испит, без колоквиуми.

Ова е 100% сигурно?Како тоа во 6 септември?
 
K

KomitaMKD

Гостин
Не го положив граѓанско, требаше 49, а ја 38 :(
Ако не сум положил и Вовед, еба му мајката, џабе замарање 20 дена и за двата...
Брат и ја ништо 36 извадив а 49 ми требаа.90% бев сигурен дека имам положено не знам како испадна вака...Ај здравје другиот пат...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Другар ми мој златен згрешил пишувајќи и место да пише 6 семестар пишал 6 септември :pos: Саше бе брат :)
Хахахаа, да,да, моја грешка, 6 семестар треба, да :pos: Фала Денис :smir:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
ќе може некој да ми одговори мн ми е итно утре полагам информатика ,дали се на испит тие 85 прашања ?:pipi:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе дечки бе... многу ми е жал вака ко ве глеам....
Знам низ што поминувате. Пришлото лето и ја заглавив учејќи цело лето: два предмети во септември ги полагав. Ќути ја бар положив.
Ама што да кажам... памет в глава и учете оваа година.:wink:
Не е до памет в глава работата, најголем удел има здравствената состојба, КомитаМКД знае шо мислам, и он пројде низ нешто слично како и ја...
Брат и ја ништо 36 извадив а 49 ми требаа.90% бев сигурен дека имам положено не знам како испадна вака...Ај здравје другиот пат...
Здравје... многу забегани прашања дадоа... во поширока, во потесна смисла... да им ебам мајката...

ќе може некој да ми одговори мн ми е итно утре полагам информатика ,дали се на испит тие 85 прашања ?:pipi:
Друже, се паѓаат и од таму, но, оваа година лупнаа и од книгата доста прашања. Успех!
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Каква казнена сесија??? Мислите за оваа на апсолвентите или ќе има казнена сесија и за тие што не фатиле услов?? Ај ве молам кажете ми, многу ми е важно!
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Каква казнена сесија??? Мислите за оваа на апсолвентите или ќе има казнена сесија и за тие што не фатиле услов?? Ај ве молам кажете ми, многу ми е важно!
Казнена сесија е исто сесија која ја одредува факултетот, полагаш испит ама претходно уплаќаш одредена сума на пари на сметка на факултетот, и во таа казнена сесија имаш право да полагаш 1 испит кој го пријавуваш на ист начин како и во регуларната сесија само како шо реков со уплатена сум на пари одредена од факултетот.
Еве кај нас на правниот во кочани имаше казнена ама само на првиот семестар. За вториот семестар не дадоа казнена сесија, зошто има септемвриска сесија.
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Казнена сесија е исто сесија која ја одредува факултетот, полагаш испит ама претходно уплаќаш одредена сума на пари на сметка на факултетот, и во таа казнена сесија имаш право да полагаш 1 испит кој го пријавуваш на ист начин како и во регуларната сесија само како шо реков со уплатена сум на пари одредена од факултетот.
Еве кај нас на правниот во кочани имаше казнена ама само на првиот семестар. За вториот семестар не дадоа казнена сесија, зошто има септемвриска сесија.
Знам што е казнена сесија, мн добро знам :))) Прашањето ми беше дали ќе има сега казнена сесија во Скопје, за тие што немаат фатено услов за 2, 3 год. А иначе и во Скопје имаше само мартовска казнена сесија, за повеќе не ни очекувам дека ќе има али ај да си прашам за секој случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom