ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Убавина, одложиле го испитот Вовед, сега ми останува помалку време за Општ дел на граѓанско право. Шо народ ќе беа бе...
Иначе да ве прашам нешто, сега влегов во досието и кај пријавување испити го кликнав Вовед, и ми пиша: „Успешно го пријавивте испитот во јунска сесија“. Која јунска бе, го пријавив и пред некој ден во рок па ми пишуваше дека успешно сум го пријавил испитот! Да не заебав нешто јас? Немој да не ми дадат да полагам у сабота?
 
Член од
21 септември 2007
Мислења
44
Поени од реакции
2
дали некој може да ми каже шо значи да се има евидентирано година?го бараат тоа за да мојш во септ сесија да полагаш
 
K

KomitaMKD

Гостин
Убавина, одложиле го испитот Вовед, сега ми останува помалку време за Општ дел на граѓанско право. Шо народ ќе беа бе...
Иначе да ве прашам нешто, сега влегов во досието и кај пријавување испити го кликнав Вовед, и ми пиша: „Успешно го пријавивте испитот во јунска сесија“. Која јунска бе, го пријавив и пред некој ден во рок па ми пишуваше дека успешно сум го пријавил испитот! Да не заебав нешто јас? Немој да не ми дадат да полагам у сабота?
Абе брат да знајш колку сум нервозен.Јас дојдов Скопје и сега читам одложен.Стварно нема смисла ова што го прават.Башка шо викаш за граѓанско помалку време ќе остане и изгледа не ми бега квадрат на предмет:tapp:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе брат да знајш колку сум нервозен.Јас дојдов Скопје и сега читам одложен.Стварно нема смисла ова што го прават.Башка шо викаш за граѓанско помалку време ќе остане и изгледа не ми бега квадрат на предмет:tapp:
Ај ја од Св. Николе, и да отидов, па, ќе си се вратев, а ти шо си стегнал од Струга, еба им гадовите... а шо ова квадрат на предмет, некако не те разбрав?
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ај ја од Св. Николе, и да отидов, па, ќе си се вратев, а ти шо си стегнал од Струга, еба им гадовите... а шо ова квадрат на предмет, некако не те разбрав?
Изгледа сака да каже дека ке го презапише предметот ако го паднал 3 пати досега :)
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ај ја од Св. Николе, и да отидов, па, ќе си се вратев, а ти шо си стегнал од Струга, еба им гадовите... а шо ова квадрат на предмет, некако не те разбрав?
Ти кажа Скарфејс погоре, Граѓанско ми е уште оваа шанса за да положам.Ако ко шо не заебаа овие од вовед тешко ќе биде...
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Изгледа сака да каже дека ке го презапише предметот ако го паднал 3 пати досега :)
А чекај како се сметаат тие три пати?Дали колоквиуми + 2 пати на испит па да станат 3 пати, или пак колоквиумите не се сметаат па имаш уште 3 пати да одиш на цел испит?
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
кога полагаш во колоквиумска недела не се смета значи 3 пати да одиш на испит:pipi:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Аплицирав денес за Политички науки. Ај нека ми е со среќа...
 
K

KomitaMKD

Гостин
кога полагаш во колоквиумска недела не се смета значи 3 пати да одиш на испит:pipi:
А Граѓанско не е на колоквуми.Дали полагањето на испит во правата испитна сесија се смета или не.Јас Граѓанско имам полагано 2 пати.Еднаш во испитната и еднаш во поправната сесија.Уште колку пати смеам да полагам?:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А Граѓанско не е на колоквуми.Дали полагањето на испит во правата испитна сесија се смета или не.Јас Граѓанско имам полагано 2 пати.Еднаш во испитната и еднаш во поправната сесија.Уште колку пати смеам да полагам?:smir:
Брат, мислам дека имаш право уште два пати!?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Абе да не знае некој од колку саат ќе треба да се оди на 14-ти?
Имаат нешто објавено? Нема ваљда сите во исто време да не соберат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom