ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
МЈП ми даде семинарска пош ми фалат поени на тема УПОТРЕБА НА СИЛА ВО РАМКИТЕ НА ООН нешто што мора да е појќе од 3-4 страни и треба да ми е спремно до петок... има некој нешто материјали....

ај спасите ми живот
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
да да и јас така мислам дека драги ги внесува и мислам дека не излегуваат одма поените во досие што значи дека ке треба да почекаш
dragi spored moja informacija kako so mi kaza on gi vnesuva samo poenite od ispit i kolokvum a poenite od esej aktivnost gi vnesuva licno predmetniot profesor t. s asistentot pocekaj pak ako ne idi prasaj go ama fer e covek e stojkov
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
МЈП ми даде семинарска пош ми фалат поени на тема УПОТРЕБА НА СИЛА ВО РАМКИТЕ НА ООН нешто што мора да е појќе од 3-4 страни и треба да ми е спремно до петок... има некој нешто материјали....

ај спасите ми живот
што материјали сакаш, отвори книгата ќе најдеш се. Ако не ти стига, има по интернет колку сакаш, можда има и на википедија.

Ја се сеќавам кога пишував есеј, и го прераскажав све она што го прочитав во книга и 20 поени добив. Не се многу захтевни не се секирај. Него тебе кој ти предаваше? Фрчко?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
што материјали сакаш, отвори книгата ќе најдеш се. Ако не ти стига, има по интернет колку сакаш, можда има и на википедија.

Ја се сеќавам кога пишував есеј, и го прераскажав све она што го прочитав во книга и 20 поени добив. Не се многу захтевни не се секирај. Него тебе кој ти предаваше? Фрчко?

аа богами кај фрчко јас бев и немаше нешто многу давање на поени од есеј
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
аа богами кај фрчко јас бев и немаше нешто многу давање на поени од есеј
Ме зезаш? Ја прво праев еднаш есеј, све испогрешив, ми дадоа 16 поени. Отиддов да се бунам, ми рече Елена, дојди утре истите теме ќе бидат. Идам, пап, 20-ка. Ко ништо.

Ова мора Елена да ме свиѓала нема друго објаснување:pos:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
друже... семинарска е... не е есеј... башка треба да е над 3-4 страни на темата а во книгата толку има целосно за обединети нации...

и Георгиевски мн малку даваше на есеј... најслаб есеј во живот ми бил
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Инаку, навистина сум го положил Економика бе. :)
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Колеги дали може некој да ми каже дали е 1000 или 1500 денари за испишување уплата ???
 
Член од
19 јуни 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Луѓе мала помош ако може? Да не знае некој како се викаат асистентиве по следниве предмети

Стварно и Граѓанско право, една ниска асистентка што изгледа секогаш поништена.

Право на Друштва, еден голем така малку крупничок човек :icon_lol:

Ја дипломирав ама еве сега не тераат тие предмети што бодовите во досие не се поклапаат со оценките во индекс да ги бркаме асистентите да ни ги внесат за да бидат идентични.

Со оглед дека ова се предмети од прва и втора година ја сум им ги заборавил имињата на овие асистенти. А утре мора да идам да ја бркам таа работа. Ако знае некој, му текнуваат имињата да помогне.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Луѓе мала помош ако може? Да не знае некој како се викаат асистентиве по следниве предмети

Стварно и Граѓанско право, една ниска асистентка што изгледа секогаш поништена.

Право на Друштва, еден голем така малку крупничок човек :icon_lol:

Ја дипломирав ама еве сега не тераат тие предмети што бодовите во досие не се поклапаат со оценките во индекс да ги бркаме асистентите да ни ги внесат за да бидат идентични.

Со оглед дека ова се предмети од прва и втора година ја сум им ги заборавил имињата на овие асистенти. А утре мора да идам да ја бркам таа работа. Ако знае некој, му текнуваат имињата да помогне.
ХАХХАхахахахаХАХаххахахх хахах хахах хаха.... поништена... ахаххаххаха
Ваљда мисалиш потиштена. И да увек е даун, жената. Ние на час и броевме колку пати се има насмеано.

Се вика Тина Пржеска, a по Друштва ти е Александар Климовски (да, на Саво син му).
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
ХАХХАхахахахаХАХаххахахх хахах хахах хаха.... поништена... ахаххаххаха
Ваљда мисалиш потиштена. И да увек е даун, жената. Ние на час и броевме колку пати се има насмеано.

Се вика Тина Пржеска, a по Друштва ти е Александар Климовски (да, на Саво син му).
Може да е и Димитар Гелев
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
луѓе помош...се прави есеј задутре ако знае некој кои теми се у прашање нека пише многу ми е битно..итно:uvo::jaj:а да вовед во право кај мицајков
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
луѓе помош...се прави есеј задутре ако знае некој кои теми се у прашање нека пише многу ми е битно..итно:uvo::jaj:а да вовед во право кај мицајков
И јас ќе одам, а теми што дал на колегите во февруари од втор есеј биле за физичко лице, деловна способност или деликтна способност или нешто така, а прв есеј им бил младите и ЕКТС
 

Kajgana Shop

На врв Bottom