ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
17 март 2009
Мислења
95
Поени од реакции
2
Значи вака студент сум на правниот факултет ми треба една информација. Подолго време на одам на факултетот поради x причини и сакам да си ги подигнам документите од таму... Знае некој подетално што треба да направам, како оди таа процедура... ???
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
ајде ќе видиме што ќе биде утре...туку ме интересира кога се внесуваат поените од испитите во елек.досие пошо уште ми ги немаат внесено или тоа го праи професорот?:salut:
 
K

KomitaMKD

Гостин
ајде ќе видиме што ќе биде утре...туку ме интересира кога се внесуваат поените од испитите во елек.досие пошо уште ми ги немаат внесено или тоа го праи професорот?:salut:
Драги ги прави тие работи обично кога ќе му текне...Проверувај си секој ден во досие и така ќе видиш кога ги ставиле.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
да не случајно се падне некој тест од оние у фотокопирница ?мислам на граѓанско...:mist:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Иако има ептен многу постови на ова тема ме мрзи се да прелистувам за да најдам тоа што ме интерсира.Ме интерсира дали е добар правниот факлутет тежок ли е матријалот ептен многу ( затоа што знам никаде не е е лесен ) ама да не е до толку.Да не се заглвам на погрешно место па затоа ми треба некое мислење од тие што студираат таму.
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
да не случајно се падне некој тест од оние у фотокопирница ?мислам на граѓанско...:mist:
Еден колега што полагаше во минатиот термин граѓанско, учел од новата книга ВОВЕДНИ ТЕМИ 3 и од прашањата од копирницата и извадил 62. Па сега на кого како ќе му се падне среќата. Со среќа на сите што ќе полагате утре граѓанско, кршете нозе, раце :):pos2:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Иако има ептен многу постови на ова тема ме мрзи се да прелистувам за да најдам тоа што ме интерсира.Ме интерсира дали е добар правниот факлутет тежок ли е матријалот ептен многу ( затоа што знам никаде не е е лесен ) ама да не е до толку.Да не се заглвам на погрешно место па затоа ми треба некое мислење од тие што студираат таму.
Материјалот не е тежок колку што тежок ќе ти го направат асистентите и професорите.
Еден колега што полагаше во минатиот термин граѓанско, учел од новата книга ВОВЕДНИ ТЕМИ 3 и од прашањата од копирницата и извадил 62. Па сега на кого како ќе му се падне среќата. Со среќа на сите што ќе полагате утре граѓанско, кршете нозе, раце :):pos2:
И ти му веруваш? Ајде бре, има еден куп такви што не учеле, или учеле од тестови, и после прц, 60 поени...
Иначе, јас пак си усрав Економика, извадив 50, а ми требаа 55. Глуп. Ама правев есеј, па можда ќе ми даде 10 (додуша толку и си пишав дека ми требаат).
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Дефинитивно Родна треба да иде да се лечи...катастрофа ова лугево на факултетов да не се случјно преправени марсовци....ццццц...

Луѓе мала помош...која е асистенката на родна?:smir:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ај некој нека биде љубезен и нека каже ако знае што се паѓа на есејот по Облигационо право да земам да прочитам нешто до понеделник? :) :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
значи од сега у секоја испитна сесија може да се прави есеј и ако не сакаш да правиш т.е. ако сакаш да ти останат поените што ги имаш мора да одиш кај асистентот и да му дадеш барање???:nesvest:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
значи од сега у секоја испитна сесија може да се прави есеј и ако не сакаш да правиш т.е. ако сакаш да ти останат поените што ги имаш мора да одиш кај асистентот и да му дадеш барање???:nesvest:
Баш така и ја се изненадив со ова соопштение го има закачено на нет.Сега ке имам шанса да правам есеи по тие предмети на кој не сум правел и да добијам по некој поен :))

Пак ке замолам некој ако знае приближно да каже што се паѓа на есејот по Облигационо право.Полагам испит во понеделник а врска немам што треба за есеј???
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
A ja da si prasam samo edno nesto. Sega pred 30 minuti bev kaj Stojkov u kancelarija za da vidam sho i kako so esej oti jas pravev nekna koga bese ispitot so vonrednite, i on mi vika deka sum go polozil predmetot i deka gi vnel poenite vo dosie. Sega idam pravec na internet i na dosie nema nisto takvo!? Da ne me izmajmuni tipot?
 
K

KomitaMKD

Гостин
A ja da si prasam samo edno nesto. Sega pred 30 minuti bev kaj Stojkov u kancelarija za da vidam sho i kako so esej oti jas pravev nekna koga bese ispitot so vonrednite, i on mi vika deka sum go polozil predmetot i deka gi vnel poenite vo dosie. Sega idam pravec na internet i na dosie nema nisto takvo!? Da ne me izmajmuni tipot?
Мислам не зошто Стојков е фер и не би направил такво нешто.Чекај провери за некој ден можда Драги касни со внесувањето на поените.Ама штом ти рекол дека имаш положено значи имаш.Ај честито нека ти е:wink:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Мислам не зошто Стојков е фер и не би направил такво нешто.Чекај провери за некој ден можда Драги касни со внесувањето на поените.Ама штом ти рекол дека имаш положено значи имаш.Ај честито нека ти е:wink:

да да и јас така мислам дека драги ги внесува и мислам дека не излегуваат одма поените во досие што значи дека ке треба да почекаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom