ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Еј, ќе заколам некој, или овие од ЕКТС или некоја од англиски предметот, асистентката или професорката не знам! Па како е можно бе да дала само 2 поена активност, кога во тоа графите за активност имам пишано 1, 2, и 1, значи 4, а плус им дадов и комплет работна тетратка исполнета!
Соочи се со фактот дека по скоро сите предмети така ќе ти кратат џабе се нервираш јас отрпнав веќе:toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Соочи се со фактот дека по скоро сите предмети така ќе ти кратат џабе се нервираш јас отрпнав веќе:toe:
Е тоа го знам, ама па само 2, бе!!! Него остај тоа, само Англиски имав каква - таква шанса за 10, сега ќе мора да се задоволувам со 8, оти гарант и кај есејот ќе ме зезнат...
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Е тоа го знам, ама па само 2, бе!!! Него остај тоа, само Англиски имав каква - таква шанса за 10, сега ќе мора да се задоволувам со 8, оти гарант и кај есејот ќе ме зезнат...
Ќе имаш 10 по тоа што најмалку очекуваш, а англиски.....лоши спомени со тоа глупите есеи:nesum:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ќе имаш 10 по тоа што најмалку очекуваш, а англиски.....лоши спомени со тоа глупите есеи:nesum:
:) во право си, Римско ни на крај памет не ми паѓаше дека ќе фукнат 10 не само на мене, него на 3/4 од групата, а есејот англиски, ќе видиме...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Ova prasanje e za tie sto se vtora.
Vaka znaci, vo petok pravam popraven esej po Administrativno. Kazete sto temi vi padnaa da ne gi ucam, pretpostavuvam deka nema da dava isti temi dvapati. Ili kazete sto da ucam poveke sto e povazno, zasto ja vrska si nemam, go nemam ni ednas procitano materijalot.:kesa:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе. како си поминавте денес на Римско? :icon_roll
:se_ molam Само да поминам... Хаос тест, полошо нешто не сум имал до сега...

21 rimsko, ni malku ne ochekuvav! Ubedlivo najteshkiot test do sega!
p.s. izvinete kompjuterov ne podrzuva kirilica
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Абе. како си поминавте денес на Римско? :icon_roll
:se_ molam Само да поминам... Хаос тест, полошо нешто не сум имал до сега...

21 rimsko, ni malku ne ochekuvav! Ubedlivo najteshkiot test do sega!
p.s. izvinete kompjuterov ne podrzuva kirilica
се согласувам дека беше најтежок тест досега...ама земав 23, а ми требаше само да го положам колоквиумот, па да ми биде положено...го тргнавме на страна и ова...сега утре информатика, би требало да не биде тешко.:helou:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
се согласувам дека беше најтежок тест досега...ама земав 23, а ми требаше само да го положам колоквиумот, па да ми биде положено...го тргнавме на страна и ова...сега утре информатика, би требало да не биде тешко.:helou:
И јас требаше само да го положам, а за утре ич не му се секирам. од шо учете, од книга или од тие 85 прашања?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Во вторник полагам колоквуим по казнено пошто го паднав првиот. Знае некој дали треба да се пријавува сеа ова или не. Нема ни опција пријави колоквиум, само испит. WTF!!!

ПомоШ?!
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
:helou:ke mi kaze li nekoj kaj koj profesor da go prijavam predmetot gragansko-procesno pravo?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Во вторник полагам колоквуим по казнено пошто го паднав првиот. Знае некој дали треба да се пријавува сеа ова или не. Нема ни опција пријави колоквиум, само испит. WTF!!!

ПомоШ?!

па поминаа, термините за пријавување беа од 9 до 11 јуни :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Како поминавте граѓанско бе? Јас си паднав, 31. Септември, здравје!
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
да не знае некој кога се пријавуваат поправните колоквиуми од втор семестар и испити од трет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom