ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Дали некој има образец од
Договор за вработување на определено и неопределено време
Договор за вработување на приправник
Решение за распоредување и траење на годишниот одмор
Одлука за распоред на работното време
Отказ на договор за вработување од лични причини
----------------------||__________ од деловни причини
Приговор за заштита на правото на работен однос



ми требаат за есеј по Трудово кај Каламатиев
фала пријатно
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
Дали некој има образец од
Договор за вработување на определено и неопределено време
Договор за вработување на приправник
Решение за распоредување и траење на годишниот одмор
Одлука за распоред на работното време
Отказ на договор за вработување од лични причини
----------------------||__________ од деловни причини
Приговор за заштита на правото на работен однос



ми требаат за есеј по Трудово кај Каламатиев
фала пријатно
а дали има нешто од ова у книга или и закон мора да има нешто таму
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
?

може ли некој да ми каже дали има прашања по англиски јазик и уставно право од 1 година :helou:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Дали некој има било каква литература по меѓународна трговска арбитража а посебно за Арбитражна трговска спогодба???
Посебно нешто од Алан редферн , Алан Ван Дер берг , Гери Борн , Мирјана Чукавац, Маја Станивуковиќ или Јелена Перовиќ????
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Луѓе да не има некој семинарска по Римско на тема Облигационо право и Облигациони односи и Граѓанско - Заштита на правата да позајми ? Итно ми треба многу ке ви бидам благодарна! Pls
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Како е бе, спремате ли се за полагања? Јас, за разлика од прв семестар сум поарно а и оптимист, па и добро стојам, Уставно треба да го положам само со минималец, 18, Римско ми требаат едно 23 поена (може и помалце), Информатика и Англиски не им се секирам, а Општ дел на граѓанско, е таму треба да се запнам малце, со оглед на тоа што ништо не сум читал досега... Ама жално, иам си ги Економика и Вовед од прв семестар... А за трет семестар шо услов е?
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Како е бе, спремате ли се за полагања? Јас, за разлика од прв семестар сум поарно а и оптимист, па и добро стојам, Уставно треба да го положам само со минималец, 18, Римско ми требаат едно 23 поена (може и помалце), Информатика и Англиски не им се секирам, а Општ дел на граѓанско, е таму треба да се запнам малце, со оглед на тоа што ништо не сум читал досега... Ама жално, иам си ги Економика и Вовед од прв семестар... А за трет семестар шо услов е?
Ja polagav gragansko i mnogu e lesno a Ekonomija mislam deka so toj ispit ke diplomiram :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Шо кур се тие електро досиеја, бе, што е ознака дека си бил присутен тарабата или точката? Граѓанско сум бил на сите предавања до сега (буквално на сите) и некоја турли тава ми е направена! Немој да треба да се расправам со Драги!?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Шо кур се тие електро досиеја, бе, што е ознака дека си бил присутен тарабата или точката? Граѓанско сум бил на сите предавања до сега (буквално на сите) и некоја турли тава ми е направена! Немој да треба да се расправам со Драги!?
Тарабата е дека си бил, ама одамна е тоа расипано.
Напомена до сите, не ги гледајте тарабите за присуство, немаат врска, тоа е ставено ради реда само.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Тарабата е дека си бил, ама одамна е тоа расипано.
Напомена до сите, не ги гледајте тарабите за присуство, немаат врска, тоа е ставено ради реда само.
Фала. Ама ако ми праат проблеми ќе има битка во која Драги ќе загине!:duel:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Фала. Ама ако ми праат проблеми ќе има битка во која Драги ќе загине!:duel:
Не не, никогаш барем мене, во тие 3 години не ми правеа проблеми околку присуството. Со сигурност, немаат врска тарабите :)
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
Не не, никогаш барем мене, во тие 3 години не ми правеа проблеми околку присуството. Со сигурност, немаат врска тарабите :)
и мене ни ми правеле проблем:smir:, но мои колеги имаат ептен проблеми, не ги пуштаат да полагаат...како што знам, треба да имаш минимум две тараби за да пријавиш испит или колоквиум!
 
K

KomitaMKD

Гостин
Дали некој знае кога се полага поправен есеј римско и во колку часот?
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
Дали некој од прва година правни студии знае кога е поправниот есеј по Англиски јазик и поправниот есеј по информатика поздрав
 
K

KomitaMKD

Гостин
Дали некој од прва година правни студии знае кога е поправниот есеј по Англиски јазик и поправниот есеј по информатика поздрав
Англиски мислам дека е во поправната испитна недела , а информатика во петок.Сепак провери си за секој случај:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom