ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
24 октомври 2013
Мислења
10.797
Поени од реакции
22.006
Здраво, дали има некој полагано Семејно право кај проф. Мицковиќ. Ако сака да сподели искуство.
Фала однапред
Лесно, испитот е поделен на два дела, теоретски, каде има 10 прашања со набројување, дефинирање и објаснување и практичен, решавате неколку примери, каде може да ја користите и книгата (и/или законот). Ние така полагавме!

Дури и оние кои полагаа усно поминуваа доста лесно. Секако, не се опуштај, учи си. :)
 
Член од
31 март 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Лесно, испитот е поделен на два дела, теоретски, каде има 10 прашања со набројување, дефинирање и објаснување и практичен, решавате неколку примери, каде може да ја користите и книгата (и/или законот). Ние така полагавме!

Дури и оние кои полагаа усно поминуваа доста лесно. Секако, не се опуштај, учи си. :)
Фала ти испитот ќе се спроведе усно, затоа сакав некои подетални информации, по колку прашања поставува, дали ситниците му се важни или поопшти прашања и сл.
 
Член од
14 април 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, дали може некој да сподели искуства за испитот МПП?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
35
Поени од реакции
4
Дечки може е оф топик но дали ја има некој книга од Кимо Чавдар "Тужби
ТУЖБИ на граѓанското и трговското право и во работните и во управните спорови (примери, прописи, објаснувања и судска практика) во pdf формат да ми ја препрати?
 
Член од
14 април 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Zdravo, moze li nekoj da mi kaze kako e gpp na usen ispit kaj Zoroska? Vo predsesija sakam da polagam
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки ако некој знае дали општ дел граѓанско право завршија предавањата и дали ќе има уште една вежба? Фала многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom