ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
815
Поени од реакции
2.459
јас мислам си има конкурс точен кога се уписите за мастер, на есен, и си има исто предмети со распоред, кога се слуша, не може да се слушаат предмети од седми во осми семестар и итн, на кој како ќе му текне.
 
Член од
9 ноември 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
Два термини има за запишување мастер, октомври и фебруари. Е сеа ние шо не фативме услов да запишиме во октомври, дозволено ни е да ги слушаме предавањата сега, не прават проблеми.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
209
Поени од реакции
263
Siljanovska sega bidejki e pratenik , dali isprasuva na ispit ili samo asistentot go vodi predmetot nejzin ( za politiski sistem ) I dali moze da mi pise nekoj mislenje za ispit kaj Tatjana MJP sto ima polagano kaj nea
 
Последно уредено:
Член од
9 ноември 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
Дали морам да ги имам сите оценки внесени во индекс за да извадам уверение за упис на мастер, или доволно е шо ги имам внесени во ајноу?
Не сум од Скопје и не ми се патуваше да губам по цели денови само за оценка да земам, имам уште 3 шо ги немам земено..
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Me interesira kakvi iskustva imate od vanco primeneta i finansovo pravo ama vaka od koga ispitite ni se online, znaci baram odgovor samo od onie koi sto gi polagale predmetive vo online sesija???
 
Член од
3 септември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
1
Дали морам да ги имам сите оценки внесени во индекс за да извадам уверение за упис на мастер, или доволно е шо ги имам внесени во ајноу?
Не сум од Скопје и не ми се патуваше да губам по цели денови само за оценка да земам, имам уште 3 шо ги немам земено..
Treba da gi imas site vo indeks
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
171
Поени од реакции
40
Zdravo, da ve prasam tie sto ste na praven fakultet dali predavanjata i ispitite se so fizicko prisustvo ili onlajn i dali ima matematika i zadaci na fakultetov konkretno na smerot odnosi so javnost
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
28
Поени од реакции
5
Zdravo, da ve prasam tie sto ste na praven fakultet dali predavanjata i ispitite se so fizicko prisustvo ili onlajn i dali ima matematika i zadaci na fakultetov konkretno na smerot odnosi so javnost
Здраво.
Предавањата се онлајн, испитите се онлајн и со физичко присуство, зависно од одлука на професорите. Математика и задачи нема.

Sent from my Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.989
Поени од реакции
7.741
Zdravo, da ve prasam tie sto ste na praven fakultet dali predavanjata i ispitite se so fizicko prisustvo ili onlajn i dali ima matematika i zadaci na fakultetov konkretno na smerot odnosi so javnost
Со оглед на тоа што веројатно сакаш да се запишеш од септември, не може уште сега да се знае какви би ти биле предавањата и испитите. Ако заврши пандемијата или вирусот мутира во уште поублажена варијанта, веројатно комплет и предавања и испити ќе ти бидат со физичко присуство. Ако нема промени со короната, ондак ќе ти биде онлајн.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
815
Поени од реакции
2.459
Zdravo, da ve prasam tie sto ste na praven fakultet dali predavanjata i ispitite se so fizicko prisustvo ili onlajn i dali ima matematika i zadaci na fakultetov konkretno na smerot odnosi so javnost
Задачи има само на смер деловно право и финансии ако го одбереш предметот -деловни финансии- иначе нема
пс не се тешки и е интересен предмет... лол
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.723
Има ли некој полагано Современа Македонска Историја кај Докмановиќ?
Како е на усмен испит кај него?
 

Флеш

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.081
Поени од реакции
6.053
Има ли некој полагано Современа Македонска Историја кај Докмановиќ?
Како е на усмен испит кај него?
која година е ова ?! или мастер е ?! полагав кај него историја на право,супер професор е .... Доволно е две прашања да му одговориш .... Трето му е за повисока оценка ....
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.723
која година е ова ?! или мастер е ?! полагав кај него историја на право,супер професор е .... Доволно е две прашања да му одговориш .... Трето му е за повисока оценка ....
На додипломски студии е предметов.
 
Член од
26 јули 2014
Мислења
171
Поени од реакции
40
Со оглед на тоа што веројатно сакаш да се запишеш од септември, не може уште сега да се знае какви би ти биле предавањата и испитите. Ако заврши пандемијата или вирусот мутира во уште поублажена варијанта, веројатно комплет и предавања и испити ќе ти бидат со физичко присуство. Ако нема промени со короната, ондак ќе ти биде онлајн.
Pa jas sum momentalno vtora godina na finki i sakav ako e mozno od vtor semestar sega da se prefrlam na praven. Treba da idam vo studentski prasanja da se rasprasam znam na nekoi fakulteti moze i e dolga procedurata ama toa e..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom