ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Taa Marika ne ja znam ali iam slusano deka bila mnogu dobra i deka ispitot i se vodel kako niz razgovor ko muabet da si praite , site vikaat bila mnogu dobra. Mene vo mojata grupa mi predava Renata i Jelena ali jas sakam da polagam kaj Marika ete , mislite mozno e toa ? Onaka random marika da me isprasa da i kazam deka sakam kaj nea i ke moze taka?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Taa Marika ne ja znam ali iam slusano deka bila mnogu dobra i deka ispitot i se vodel kako niz razgovor ko muabet da si praite , site vikaat bila mnogu dobra. Mene vo mojata grupa mi predava Renata i Jelena ali jas sakam da polagam kaj Marika ete , mislite mozno e toa ? Onaka random marika da me isprasa da i kazam deka sakam kaj nea i ke moze taka?
Треба да ја прашаш Марика и да прашаш во студентски. Битно ти е испитот да ти биде признаен.

Марика сака и примери од праксата. Не бара дефиниции до точка и детални објаснувања. Баш како низ разговор се одвива испитот. И обично враќа, не бутка. :)

Ние на делови го полагавме.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дали може да се поништи оцена пишана во индекс и како,и колку се плаќа за тоа?
Што да прави студентот ако полагал испит и има оцена во индекс,а сепак испитот не бил пријавен електронски поради некаква грешка?
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Дали може да се поништи оцена пишана во индекс и како,и колку се плаќа за тоа?
Што да прави студентот ако полагал испит и има оцена во индекс,а сепак испитот не бил пријавен електронски поради некаква грешка?
Ne bil prijaven vo iKnow ? E dobro de ke go prijavis vo sledna sesija kazi na profesorot samo formalno, i ke si imas ocena , a za ponistuvanje na ocena moze ali najdobro javi se na studentski prasaj
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Знае ли некој на кој датум ќе се полага колоквиумот по Цивилно Општество?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Ако има некој кој студира на Политички Студии да ми пише лп.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Некој што добро познава Римско Право, да ми реши случај за оценка ??
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Има ли некој од политички студии полагано Политички Систем кај Марко Кртолица во изминативе сесии?
 
Член од
4 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Некој од политички ако има да ми каже околу испитот по политичка економија од втор семестар, кај проф.Катерина Шапкова, какви/кои прашања можат да се паднат отприлика, дали се менуваат или можно е да се исти од претходни години?
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Nekoj so ima polozeno MJP vo skoro vreme ? ili sho dobro go vladee predmetov ? Sakam da prasam neso
 
Член од
10 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Продавам неколку книги:
- Римско право прва година (како нова неоштетена, многу малку користена, нешто подвлечено малце за прв колоквум што е материјал)
- Општ дел на граѓанско право прва година (најновата книга што е искочена оваа година, некористена, нова, многу малце подвлечено за испит)
- Економика прва година (Микроекономика прв дел, цел материјал за испит е подвлечен во книга)
Ако има заинтересирани, нека пишат порака, ќе се договориме. Инаку од Скопје сум.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Марко Кртолица има ли негов кабинет на факултет или ако нема,на која професорка го користи кабинетот?
Треба да идам за оцена,ама он не ми кажа каде.
 
Член од
16 август 2015
Мислења
226
Поени од реакции
278
Марко Кртолица има ли негов кабинет на факултет или ако нема,на која професорка го користи кабинетот?
Треба да идам за оцена,ама он не ми кажа каде.
koa ke vlezes od glavniot vlez svrti desno i pravo toj kako staklen kabinet e negov , barem ja tamu najcesto go iam gledano kako vlaga/izlaga.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дали некој знае кога ќе биде колоквиумот по Цивилно Општество?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom