ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Ф

Флеш

Гостин
Кои предмети се со условот да можеш да полагаш други предмети .... Мислам на мпп,треба општо граѓанско и мјп да имаш поминато?! Кои предмети се со услов?! Или нема тоа?!
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
18
Поени од реакции
16
Кои предмети се со условот да можеш да полагаш други предмети .... Мислам на мпп,треба општо граѓанско и мјп да имаш поминато?! Кои предмети се со услов?! Или нема тоа?!
Како ги поврза општ дел на граѓанско со мпп жити се хахахах. За процесните предмети ГПП и КПП, треба да ги положиш материјалните(облигации,стварно,граѓанско и семејно за да полагаш ГПП, а за КПП само казнено).
 
Ф

Флеш

Гостин
Како ги поврза општ дел на граѓанско со мпп жити се хахахах. За процесните предмети ГПП и КПП, треба да ги положиш материјалните(облигации,стварно,граѓанско и семејно за да полагаш ГПП, а за КПП само казнено).
Од кај да знам,рекла казала,од други разбрав,вонреден сум ....Секој ден нешто ново дознавам. ..:)
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали мора да се плати задожително плус дури и за партиципација(200 евра е мојата за семестар) ,бидејќи имам да презапишувам предмети (втор семестар) или не ?
 
Член од
12 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали има некој што има завршено или е на мастер граѓанско право?
 
Член од
28 ноември 2013
Мислења
45
Поени од реакции
382
Дали продава некој практикум мпп?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Дали некој ги има email-овите на професорите Ненад Марковиќ и Иван Дамјановски?
Дали треба да се полага колоквиум по Цивилно Општество?
 
Последно уредено:
Член од
16 август 2015
Мислења
225
Поени од реакции
278
Decki kaj koj profesor e najlesno da se polaga ispit po predmetot Politicki Sistemi?? epten mi e tezok predmetov i ne go sfakam a ako ne go polozam do avgust ke treeba da go prezapisam
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Decki kaj koj profesor e najlesno da se polaga ispit po predmetot Politicki Sistemi?? epten mi e tezok predmetov i ne go sfakam a ako ne go polozam do avgust ke treeba da go prezapisam
Кој ти предава и која насока си?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Decki kaj koj profesor e najlesno da se polaga ispit po predmetot Politicki Sistemi?? epten mi e tezok predmetov i ne go sfakam a ako ne go polozam do avgust ke treeba da go prezapisam
Кај Марика е најлесно.

Не знам, не е толку комплексна материјата. Се сеќавам дека јас тогаш заглавив кај моделите (ми даде некоја задача да решавам), ја утнав и добив 9! А можев да бидам меѓу задача и уште едно прашање за 10! :(

Не е тешко, верувај. Тоа е еден од полесните предмети, само има премногу непотребна теорија. Ако Марика сеуште држи испити, пробај кај неа. Многу лесно ќе поминеш. :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Кај Марика е најлесно.

Не знам, не е толку комплексна материјата. Се сеќавам дека јас тогаш заглавив кај моделите (ми даде некоја задача да решавам), ја утнав и добив 9! А можев да бидам меѓу задача и уште едно прашање за 10! :(

Не е тешко, верувај. Тоа е еден од полесните предмети, само има премногу непотребна теорија. Ако Марика сеуште држи испити, пробај кај неа. Многу лесно ќе поминеш. :)
Јас сум на политички англиски смер.Мене ми рекоа дека не може да бирам кај која професорка.Мора кај таа што го предава предметот на мојата насока.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Јас сум на политички англиски смер.Мене ми рекоа дека не може да бирам кај која професорка.Мора кај таа што го предава предметот на мојата насока.
Порано, со дозвола од професорот и административна промена на студентски, можеше. Кај Марика, лесно поминав и уставно и политички систем. :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Decki kaj koj profesor e najlesno da se polaga ispit po predmetot Politicki Sistemi?? epten mi e tezok predmetov i ne go sfakam a ako ne go polozam do avgust ke treeba da go prezapisam
Кој дел не го сфаќаш? Прилично едноставен и општ предмет е, нема некои конфузни делови. Едино може проблематично да биде пресметубањето на мандатите ама тоа е прашање за 10, никој нема да те бутне за тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom