ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
23 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво колеги, дали можеби некој има или памти прашања од современи пол. системи писмено кај Марко? Знам дека дава се можно ама би ми било од помош.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
10
Поени од реакции
7
Годинава запишав вонредни студии на правен, и сум вработен на полно работно време. Ме интересира како се полагаат испитите како вонреден студент. Дали би полагал во исти термин како и редовните студенти, и дали професорите прават исклучок ради работното време на студентот ?
 
Ф

Флеш

Гостин
Годинава запишав вонредни студии на правен, и сум вработен на полно работно време. Ме интересира како се полагаат испитите како вонреден студент. Дали би полагал во исти термин како и редовните студенти, и дали професорите прават исклучок ради работното време на студентот ?
Не мора да одиш на предавања ...Полагаш крајни испити на сесиите .... По договор со професор,можеш и на колоквиум да полагаш што е поубаво ... Значи мора да полагаш кога Факултетот дава термини за полагање (сесии-казнена или нормална) ...
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Здраво колеги. Дали има некој полагано комуникологија?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дали се случило Астеруд да допраша некого(за Вовед во Право) за повисока оцена,на денот на земање оцена?
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
ima li nekoj bilo kakov skraten materijal za sovremeni politicki teorii? premnogu e obilen materijalov i skroz nerazbirliv
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
ima li nekoj bilo kakov skraten materijal za sovremeni politicki teorii? premnogu e obilen materijalov i skroz nerazbirliv
Чедо колегино, Господ на помош да ти е, посебно ако е кај Чупеска... Толку имам да ти кажам, а за скратен, тешко.
Не те тролам, ама стварно е отров предметот, да не речам и професорката.
 
Член од
30 септември 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Чедо колегино, Господ на помош да ти е, посебно ако е кај Чупеска... Толку имам да ти кажам, а за скратен, тешко.
Не те тролам, ама стварно е отров предметот, да не речам и професорката.
Znam kolega, ama materijalot stvarno e uzhas, preobemen a bez poenta. Mislam deka na mnogu pokratko mozele mnogu poubavo da objasnat. Inache da, kaj Ana e..
Mnogu bi mi pomognalo dokolku najdam neshto skrateno posto nemam vreme sam da kratam
 
Член од
27 октомври 2017
Мислења
512
Поени од реакции
743
Значи колку е поедноставен предметот, толку потривијални информации испрашуваат. Што е тоа современи политички системи ако не тресење празна слама. Која е таа болесна особа чупеска па уште да и се плашите. Какви глупости се изначитав за рсм "образованието"
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Znam kolega, ama materijalot stvarno e uzhas, preobemen a bez poenta. Mislam deka na mnogu pokratko mozele mnogu poubavo da objasnat. Inache da, kaj Ana e..
Mnogu bi mi pomognalo dokolku najdam neshto skrateno posto nemam vreme sam da kratam
Нема најдеш, неќам да те разочарувам, ама земи читај тоа шо ти рекла, оти нема кратење... Ќе те праша и бојата на чорапот на некој спомнат таму...

Значи колку е поедноставен предметот, толку потривијални информации испрашуваат. Што е тоа современи политички системи ако не тресење празна слама. Која е таа болесна особа чупеска па уште да и се плашите. Какви глупости се изначитав за рсм "образованието"
То шо се нарекуе професорка, е тоа не знам како успеа да се омажи и дома како ја трпат...
 
Член од
14 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo kolegi,

Vonreden student sum na pravni studii. Sega treta godina treba da bidam no imam ne iscisteno predmeti od vtora. Vaka imam polozeno 2 predmeti od zimski semestar i drugoto nisto ne mi e polozeno. Sega sakam da prodolzam 4ti semestar so aktiviranje E2 ili kako bese semestar. Ke moze li da mi kaze nekoj ke treba li da prezapisuvam predmeti ili moze koga sakam da si gi prezapisam predmetite od zimskiot semestar. Isto taka kako odi so aktiviranje E2 semestar?
 
Член од
23 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Колеги од политички ми треба ваша помош, веќе завршив со сите редовни и сега имам 4 изборни останати и сакам да поминам што полесно. Особено сега со коронава претпоставувам дека можеби не се толку захтевни за изборните. Ако препорачате некои предмети што се поминуваат само со семинарска ќе ми биде од голема помош
 
Член од
17 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Продавам нови книги за прва година по Историја на правото (двете книги), англиски и практикум по граѓанско право, како и скрипта по римско право. Книгите се речиси некористени, слободно пишете.

Dali seuste ja imate istorija na pravoto ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom