ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Која глупост од овие од Правен, една интернет страница не можат квалитетно да одржуваат.

Во мое време барем известувањата за испитите им беа на интернет страницата, сега ниту таа страница не ја одржуваат со информации испитите и сесиите за студентите.
А што ако некој не користи фејсбук? Да, мала е веројатноста за такво нешто но сепак никаде не пишува да мора некој да има фејсбук ако сака да биде информиран за испити и сесии.
Во денешно време е потребно секој да има интернет и компјутер во време на технологија, но никаде не пишува дека треба и профили на фејсбук.

Среќа, јас го завршив факултетот, но се поглупави и поглупави станаа факултетите.
Сè уште има информации за испитите на вебсајтот на Правен.
Kolegi ima li negde raspored za tekovnava sesija?
Го отвораш вебсајтот,кликаш на Македонското знаме,па кликаш на Студенти,па кликаш на Распореди(во овој дел има распореди за настава и распореди за полагање).
Можеби веќе виде,но ете информацијава ќе им послужи и на други.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сè уште има информации за испитите на вебсајтот на Правен.

Го отвораш вебсајтот,кликаш на Македонското знаме,па кликаш на Студенти,па кликаш на Распореди(во овој дел има распореди за настава и распореди за полагање).
Можеби веќе виде,но ете информацијава ќе им послужи и на други.
Страната треба да ја поправат одма. Дури и за странец,на англиски што е,ти треба инфо,те носи на македонски соопштенија и нема англиски .Второ,постојано кога отвараш за прв пат,зошто мора на англиски да ме носи автоматски. Треба на македонски....Кожа не ажурираат англиски,стаи на македонски прв избор,да не мора цело време да мењаш јазик ....И лично искуство,кога ги немаше сметките-броеви за упис на кои да се плати,а веќе другиве факултети како Економски,Електро веќе ги објави ја.На фејсбук ги отерав у три лепе,дај бидете сериозни,објавете ги броевите за образец да се плати,уплатници.Сите факултети објави ја,вие спиете уште .... Ми се извини ја и еве ти ги за 5 минути,објава и на официјален фејсбук и на нивни сајт .... Требаше моја реакција,па да се извинат па да објават .... Screenshot_3.png
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Од функционален сајт, издвојувам:
1569505809302.png

Додуша ја имав период кога цел или појше од цел семестар немав интернет страница, ама не е тема сеа...
А толкава усложнетост за пристап до разни категории, страници и написи, мислам дека нема никаква потреба да се има.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Од функционален сајт, издвојувам:
Прегледај го приврзокот 218292

Додуша ја имав период кога цел или појше од цел семестар немав интернет страница, ама не е тема сеа...
А толкава усложнетост за пристап до разни категории, страници и написи, мислам дека нема никаква потреба да се има.
Драги будалата повеќе го средуваше.Прееска вебсајтот работеше.
 
Ф

Флеш

Гостин
Не им работи сајтот,прв формален ден беше вака со БУКВАЛНО ...Ме утепаа со микрофонот и звучници и техника ....Мајко мила ....Прв впечаток се прави два пати,еден од професорите рече у Амфитеатар ....Добри се засега ... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

 
D

Drexel

Гостин
Дечки едно глупо прашање..индексот ми се распаѓа, уште малку шиените страници ќе испаднат од црвената корица, дали смеам со салотејп да го залепам или да не го пипам? Направен е од стварно евтин материјал.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Дечки едно глупо прашање..индексот ми се распаѓа, уште малку шиените страници ќе испаднат од црвената корица, дали смеам со салотејп да го залепам или да не го пипам? Направен е од стварно евтин материјал.
И мојот се распаѓа... купи од тие футролите или како и да се викаат од пазар 60 денари се. Мојот заличи пак на индекс колку толку.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
D

Drexel

Гостин
И мојот се распаѓа... купи од тие футролите или како и да се викаат од пазар 60 денари се. Мојот заличи пак на индекс колку толку.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Работа е што 4 години стои во поцврста футрола и пак се распаѓа :uzi:
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Заборавив,да ме потсети некој.Каде е салата за ННС?
 
Член од
3 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
3
Продавам книги за прва година, Англиски јазик (учебник и работна не користени), Историјата на правото двете книги, Право и информатичка технологија, скрипта Уставно право, двете книги Економика, Вовед во правото, скрипта Социологија на правото и скрипта Римско право.

Слободно пишете ми порака.
 
Ф

Флеш

Гостин
Презентацииве,предавањата и прашања од испит од прв семестар,прва година ....Се продаваат во копирница?! Потребно ми е зошто не можам на предавања ....Башка и професориве не можам да ми одговорат на меил .... Ако има некој од вас предавања(презентации) по Социологија,Историја, Вовед на Право и Економика ,пратете ми ....Секако и совет некој може :) :). Ако може и некоја слика да ми кажете за професорите Бачовска,Докмановиќ,Шапкова и Спасов .... Тие ми предаваат ...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Презентацииве,предавањата и прашања од испит од прв семестар,прва година ....Се продаваат во копирница?! Потребно ми е зошто не можам на предавања ....Башка и професориве не можам да ми одговорат на меил .... Ако има некој од вас предавања(презентации) по Социологија,Историја, Вовед на Право и Економика ,пратете ми ....Секако и совет некој може :) :). Ако може и некоја слика да ми кажете за професорите Бачовска,Докмановиќ,Шапкова и Спасов .... Тие ми предаваат ...
За скрипти и учебници треба да ги прашаш професорите,што е достапно електронски да ти пратат,па да си ги испринташ во книжарницата во факултетот или ако веќе ги има во Авогадос само да отидеш таму и да им кажеш што да ти испринтаат,или твоите колеги да ти пратат ако веќе ги имаат материјалите електронски,а и за презентациите треба да ги прашаш професорите дали би ти ги пратиле.
Докмановиќ е океј,ама си бара солидно знаење,а исто би рекла и за Шапкова.
 
Ф

Флеш

Гостин
За скрипти и учебници треба да ги прашаш професорите,што е достапно електронски да ти пратат,па да си ги испринташ во книжарницата во факултетот или ако веќе ги има во Авогадос само да отидеш таму и да им кажеш што да ти испринтаат,или твоите колеги да ти пратат ако веќе ги имаат материјалите електронски,а и за презентациите треба да ги прашаш професорите дали би ти ги пратиле.
Докмановиќ е океј,ама си бара солидно знаење,а исто би рекла и за Шапкова.
Види,земав книги за скоро сите предмети по Социологија,Вовед и Економика ...Четири книги се ,се на се кажано ....Докмановик рече сега дека книгата Историја,таа што е една од 1500ден составена од 3 книги заедно. Сега ме интересира,спомна ти скрипти ....Какви скрипти се работи?!Ме буниш,освен овие книги има уште?! Бев до Авогадос,им реков дајте се што е потребно за прв семестар и овие 4ри книги само
 

Kajgana Shop

На врв Bottom