ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Ф

Флеш

Гостин
Дајте ми телефонски број од студенски прашања на Правен ....На страната не знам кој е.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Знае ли некој од кој датум почнуваат уписите за мастер?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Има ли некој email од Марика Ристовска?
 
Ф

Флеш

Гостин
Им пишав порака на Правен,абе смотани,ми викате имате објавено на веб страна за пријавување и жиро сметки а им стои само конкурс општ ....Економски,Феит и даље објави ја свое инфо,желкиве нишо немаат ....После моја порака ми прати ја извинење и сеа пред 5 минути објавија на фејсбук упатства :pos:
Автоматски споено мислење:

 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки доколку некој има што паузирал некое време од факултетот, Ве молам нека ми пише, јас паузирав ама сега имам прашања, на студентски не ми одговорија ништо кога бев да прашам. Ви благодарам однапред.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Дечки доколку некој има што паузирал некое време од факултетот, Ве молам нека ми пише, јас паузирав ама сега имам прашања, на студентски не ми одговорија ништо кога бев да прашам. Ви благодарам однапред.
Jas :)

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Колеги, дали е точно дека може да се запише мастер со 1 останат испит од додипломски студии ?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Член од
23 август 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Kolegi, edno prasanje: ako polagam vonredno, imam pravo samo pismeno da go polagam ispitot bez usten del? I dali direktno odam na ispit bez da polagam vlezni kolokviumi?
Ne sum zaspoznaena so izmenive na sistemot, pa prasuvam...
 
Ф

Флеш

Гостин
Да прашам,откако се пријавив на Ајноу системот и пратив ,ми пишува дека се потребни уште документи како Изјава,Согласност,Неподигање,Интерен пријавен лист за носење .... А за ова не знаев ?! Правен Факултет објави дека не ги бара овие документи,а на Ајноу пишува дека И овие бараат да се поднесе ... Ај и ја па заебав шо касно упалив .....За пријавување шо треба да се однесе навистина? Едно и друго е пишано
 
Член од
3 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Доста време не пратев,што се случува со факултетот,но ако може да ми кажи некој,зошто не работи електронското досие,ми треба само потврда за положен предмет,внесен ми е таму,али немам земано потпис доста време за предметот.
го имам истиот проблем. Како го реши ова?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
го имам истиот проблем. Како го реши ова?
Електронското досие не постои веќе,факултетот користи iknow систем.
Треба да си го отвориш профилот на iknow доколку ти е направен.Само профилите на студенти кои се трета година не се направени.
Обрати се на Студентски Прашања.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Од каде може да с екупи индекс и студентска легитимација
Факултетите ги даваа на Студентски Прашања,а по ново изгледа треба да се купат од книжарница во склоп на факултетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom