ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
11 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дали некој знае разлика меѓу граѓански спор и редовен граѓански спор? Нивно дефинирање?
 
Член од
19 декември 2013
Мислења
236
Поени од реакции
152
Дечки каде е подобро да се полага социологија на право? Проф Јасна или асистентот Милена? :D

Збор- два за двете ако можи, прв испит ми е а материјалот е уби боже..
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки каде е подобро да се полага социологија на право? Проф Јасна или асистентот Милена? :D

Збор- два за двете ако можи, прв испит ми е а материјалот е уби боже..
Мој совет е Милена, јас кога полагав сите отидоа кај Јасна, никој не беше задоволен од оценките, ако ти е за 6ка оди кај Јасна ако сакаш повисока оценка и ако имаш убаво научено оди кај Милена. Ние кај Милена бевме помалку ама голем дел од нас положија со високи оценки.
 
Член од
3 јануари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
Da ama na toj raspored ima samo za nekoi predmeti vo fevruari? Toj li e oficijalen, zoshto nema za povejke predmeti vo januari?
Не знам, јас ги најдов сите што ми требаа.
Инаку до вчера (11.01) требаше да се пријават сите предмети што ќе се полагаат во сесијава на студентски прашања.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки јас пријавив еден предмет во прва декада ама сега не можам да одам да полагам, што мислите дали ќе биде проблем ако одам да полагам во втора декада?
 
Член од
3 јануари 2019
Мислења
8
Поени од реакции
0
Дечки јас пријавив еден предмет во прва декада ама сега не можам да одам да полагам, што мислите дали ќе биде проблем ако одам да полагам во втора декада?
Договори се со професорот, би требало да ти дозволи.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Знае ли некој дали МПП се се учи од книгата или има некои страни што не треба да се учат?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Zdravo, dali treba pola od kreditite da se polozeni od zimski semestar za zapisuvanje na leten semestar?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали знае некој каде е кабинетот на Александар Климовски?
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Знае ли некој дали МПП се се учи од книгата или има некои страни што не треба да се учат?
МПП се учи се освен тоа што е со помал фонт.

Ако ја пролисташ книгата на почеток, имаш инструкции за деловите што (не) се учат.

:)[DOUBLEPOST=1547643647][/DOUBLEPOST]
Дали знае некој каде е кабинетот на Александар Климовски?
Од амфитеатар 3 ќе продолжиш право накај ходникот, од ЕЛСА канцеларијата вртиш десно, во тие кабинети е.
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Filozofija na pravo se vrtat edni prasanja dali moze so niv da se polozi ?? Znaete li
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
продавам
мпп практикум 500ден
граѓанско општ дел книга и практикум 750ден
англиски работна и книга 900ден

072 321 457 контакт
 
Член од
23 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Јавна администрација ми дадоа неко 50 прашања од претходните сесии истове ќе ги врти или други? Стварно не знам што др. би дал овие се опфаќаат ама ...
Help !!
Од 12 до 23 казнена он баш мораше на 12 да стави значи кое ѓубре е не можам.
Ако уште ги имаш прашањата ќе можеш ли да ми ги пратип плисссс
 

Kajgana Shop

На врв Bottom