ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Mortisha, 17 јануари 2008.

 1. Dark Horse

  Dark Horse

  Член од:
  29 март 2014
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  26
  Да да ги имам прашањата ќе ти ги пратам нема проблем :)
   
 2. sever123

  sever123

  Член од:
  3 јануари 2019
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Дали јавна администрација е доволно учење само од презентациите, тоа се паѓа или сепак треба и од книгата?
   
 3. Praven123

  Praven123

  Член од:
  22 јануари 2018
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Колеги, како е на испит ввп на ЕУ?
   
 4. Turk

  Turk

  Член од:
  16 август 2015
  Мислења:
  18
  Допаѓања:
  6
  По пауза од 2 години решив повторно да се вратам на правен. Дали има некој што е моментално на правни студии ми треба мал вовед околу предметите и да ми каже по кој предмет има прашања, да ми пише. Имам неколку предмети положени од 1 и 2 семестар и сега сакам да продолжам.
   
 5. Creshni4ka

  Creshni4ka

  Член од:
  7 ноември 2017
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  4
  Дечки може некој да сподели искуство за испитот Вовед во право на ЕУ(какви прашања се паѓаат, по колку прашања се паѓаат, на кои теми да обрнам внимание и сл.) Фала многу.
   
 6. Vandal

  Vandal CURVA NORD

  Член од:
  12 август 2012
  Мислења:
  978
  Допаѓања:
  1.051
  Ај некој што полагал граѓанско у скоро време нека каже што прашања прашуваат највише и дали прашуваат од таа новата книга што ја издале сеа
   
 7. Raymond Reddington

  Raymond Reddington

  Член од:
  12 октомври 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  8
  Полагав граѓанско во јунска сесија и буквално не седна 10 студенти колку што бевме пријавени пред сесија и не прашуваше од 3те книги се што е можно да се праша. Подобро земи научи убаво се, дека во детали прашуваат.

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
 8. Vandal

  Vandal CURVA NORD

  Член од:
  12 август 2012
  Мислења:
  978
  Допаѓања:
  1.051
  Кои 3 книги , мислиш на практикумот како трета , ај пиши ми некој прашања што ти текнува дека те праша
   
 9. Raymond Reddington

  Raymond Reddington

  Член од:
  12 октомври 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  8
  Има една книга и две монографии издадени, од практикумот не се учеше ништо за општиот дел. Ме праша за губење на деловна сопственост, жалба, залог и уште едно не ми текнува како беше. Се надевавам ти помогнав.

  Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
   
 10. Biroto

  Biroto

  Член од:
  16 февруари 2015
  Мислења:
  28
  Допаѓања:
  4
  Дали знае некој каде се наоѓа кабинетот на Калајџиев ?
   
 11. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.423
  Допаѓања:
  10.809
  Коа ќе влезеш од главниот влез ќе го фатиш ходничето што е од кај компјутерски центар, баш на крај од ходничето последниот кабинет мислам беше неговиот.
   
  На Biroto му/ѝ се допаѓа ова.
 12. porchmonkey

  porchmonkey

  Член од:
  28 мај 2016
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Znaete li kaj mozam da go najdam rasporedod za ispitite vo januarska i fevruarska sesija?
   
 13. sever123

  sever123

  Член од:
  3 јануари 2019
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  На стрната во соопштенија.
   
 14. Raymond Reddington

  Raymond Reddington

  Член од:
  12 октомври 2017
  Мислења:
  54
  Допаѓања:
  8
  Ме интересира за право на еу дали моѓе да се помине ако учиме по прашањата од либро? И дали по мјп има некои прашања кои се паѓаат на испит и дали ги има во либро?
   
 15. porchmonkey

  porchmonkey

  Член од:
  28 мај 2016
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Da ama na toj raspored ima samo za nekoi predmeti vo fevruari? Toj li e oficijalen, zoshto nema za povejke predmeti vo januari?
   

Сподели преку: