ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Искуства кај Елена Игновска, Семејно и Наследно право?
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Цаки кај Силјановска за положување има ли, мислам што сака да слушне за да биде расположена и да положиме затоа што претходниот пат кога го полагавме првиот дел ние иако и раскажувавме супер од материјата и на нејзините прашања од типот ти што мислиш ..женава се изнервира не знам зошто..
Инаку и Марко заедно со неа ќе не прашувал..тешко нас
А и дали да и го учам историскиот развој за Франција ? Иначе полагам современи политички системи
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Цаки кај Силјановска за положување има ли, мислам што сака да слушне за да биде расположена и да положиме затоа што претходниот пат кога го полагавме првиот дел ние иако и раскажувавме супер од материјата и на нејзините прашања од типот ти што мислиш ..женава се изнервира не знам зошто..
Инаку и Марко заедно со неа ќе не прашувал..тешко нас
А и дали да и го учам историскиот развој за Франција ? Иначе полагам современи политички системи
Немаш гајле, ќе положиш. Оди, ќе си муабетите, сака твое мислење, малку бара за историски работи. Опуштено, ич не се грижи, само имај прочитано материјалот еднаш-два пати.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
[DOUBLEPOST=1528495802][/DOUBLEPOST]
Немаш гајле, ќе положиш. Оди, ќе си муабетите, сака твое мислење, малку бара за историски работи. Опуштено, ич не се грижи, само имај прочитано материјалот еднаш-два пати.
Океј фала ти многу ме утеши,ми требаше некој ова да ми го каже оти не можам веќе пукнав.Затоа што првиот дел ми рече помеѓу 8-9 најверојатно 9 е сега ќе видиме што ќе биде со вториов дел. А за материјалот прочитан е 5 пати хахах па што ќе биде...тоа. :D:D
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
[DOUBLEPOST=1528495802][/DOUBLEPOST]
Океј фала ти многу ме утеши,ми требаше некој ова да ми го каже оти не можам веќе пукнав.Затоа што првиот дел ми рече помеѓу 8-9 најверојатно 9 е сега ќе видиме што ќе биде со вториов дел. А за материјалот прочитан е 5 пати хахах па што ќе биде...тоа. :D:D
Ајде, ајде, може и 10че ќе добиеш. :)
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Дечки,јас сум заборавила,па ако може некој да ми објасни каде е кабинетот на професорот Ванчо Узунов ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дечки,јас сум заборавила,па ако може некој да ми објасни каде е кабинетот на професорот Ванчо Узунов ?
Од студентски одиш лево, по скалите и на крајот од ходникот. Ако знаеш кај е кабинетот на Ненад Марковиќ, или Владимир Кандикјан, е па таму е, три кабинети се, едниот е негов.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Од студентски одиш лево, по скалите и на крајот од ходникот. Ако знаеш кај е кабинетот на Ненад Марковиќ, или Владимир Кандикјан, е па таму е, три кабинети се, едниот е негов.
Фала многу ! :)
 
Член од
21 март 2018
Мислења
9
Поени од реакции
0
Dali rabotnata angliski treba da bide celosno popolneta za da gi imash site poeni zaedno so esejskite prashanja bidejki ni rekoa deka ne treba ama nekoj od izminati godini ako znae fala vi
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Треба да одиме на пракса после трета?
Искрено не знам ама кога бев да прашувам за листови ме одјеба Зоки со “НЕМАМЕ ИСПЕЧАТЕНО ЛИСТОВИ ДОСТА ПРАШУВАТЕ!!!!” така да оди сфати.[DOUBLEPOST=1529673185][/DOUBLEPOST]Дечки едно прашање.

Не знам како сум го пропуштила соопштениево ама ННС изгласале годината за додипломци да почнува од октомври а за постдипломци од ноември? Некој да ми објасни каде и кога се изгласало чудово?
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Искрено не знам ама кога бев да прашувам за листови ме одјеба Зоки со “НЕМАМЕ ИСПЕЧАТЕНО ЛИСТОВИ ДОСТА ПРАШУВАТЕ!!!!” така да оди сфати.[DOUBLEPOST=1529673185][/DOUBLEPOST]Дечки едно прашање.

Не знам како сум го пропуштила соопштениево ама ННС изгласале годината за додипломци да почнува од октомври а за постдипломци од ноември? Некој да ми објасни каде и кога се изгласало чудово?
Копав низ старите објави на огласна на сајтот, во документите што требало да се поднесат лани за постдипломски, не стои потврда за пракса, значи изгледа не треба.

А и лани исто касно се почнувало на мастер - последната недела од октомври или првата од ноември, не е нова одлука ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom