ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Дали некој знае по јавна администрација Драган во секоја сесија ги дава истите прашања ? Оти во предсесија и во јануарска и на казнена во март биле истите. Да не ги смени па сега оти сакам само со прашањата да отидам да полагам.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дали некој знае по јавна администрација Драган во секоја сесија ги дава истите прашања ? Оти во предсесија и во јануарска и на казнена во март биле истите. Да не ги смени па сега оти сакам само со прашањата да отидам да полагам.
Хммм, јас колку што знам Даглас ги менува прашањата, ама со ова две-три сесии истите да ги дал ми е доста чудно искрено.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дали некој знае по јавна администрација Драган во секоја сесија ги дава истите прашања ? Оти во предсесија и во јануарска и на казнена во март биле истите. Да не ги смени па сега оти сакам само со прашањата да отидам да полагам.
Понекогаш ги менува,понекогаш не,така што фати учи.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Колегиве така кажаа па што знам :)
Сто посто од време на време ги менува,така што подобро ќе ти биде сериозно да си научиш.[DOUBLEPOST=1527862111][/DOUBLEPOST]
Decki ke imame li kaznena vo juni posle ispitnava sesija ?
Одобрено е барањето за казнена сесија само за апсолвенти од 18 до 29 Јуни.
 
Последно уредено:

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дали има некој услов за полагање во трет семестар како што беше за втор со два положени предмети?
Минимум 2 положени од прв семестар и 2 од втор семестар.За сите семестри е така.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дали знаете кога ќе се одржи испитот Уставно право кај проф. Каракамишева , за оние што ќе полагаат на цел материјал?
Благодарам
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Дечки има некои прашања што циркулираат годиниве за ГПП испитот во делот на парнично. Колку се веродостојни со оглед на фактот што слушам голем дел се паднале во предсесија?
 
Член од
19 април 2017
Мислења
6
Поени од реакции
6
МПП кај Десковски искуства совети .. ?[DOUBLEPOST=1528067707][/DOUBLEPOST]
Дечки има некои прашања што циркулираат годиниве за ГПП испитот во делот на парнично. Колку се веродостојни со оглед на фактот што слушам голем дел се паднале во предсесија?
Делумно се паѓаат али учи и од книга
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Дали некој има полагано Политичка пропаганда и убедување кај Јасна Бачовска ? Писмено полагаме и поим немам што би можело да се падне,а и плус учење екстра слабо така даа... help
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Римско кај Гоце на што да се обрне повеќе внимание?
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Може некој што полагал ГПП еден дел, да ми објасни како оди сведувањето на оценката на крај? Два дела ми се положени, треба да го полагам третиот и ме интересира дали се вади средна оценка од трите или?
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Римско кај Гоце од скратениот материјал ако се учи може да се положи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom