ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Дечки КПП усно кај кого е најдобро? Учен ми е предметов, значи не ми треба само да положам лесно, сакам висока оценка ..
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
kako e na ispit kazneno kakvi prasanja se pagjaat opsirno objasnuvanje ili kratko ?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дечки,има ли некој од вас email од Мики Бишкоски( тој што е одговорен за iknow кај нас на факултет ) ?
Ве молам,кажете ми.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Дечки,има ли некој од вас email од Мики Бишкоски( тој што е одговорен за iknow кај нас на факултет ) ?
Ве молам,кажете ми.
Само одење лично горе во деканат... Евентуално замена имал некој друг, ама не знам како се викал...
Мене тој другиот ми рече да отворам тикет, еве чекам уште да среди проблемот со тоа пријавување...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Само одење лично горе во деканат... Евентуално замена имал некој друг, ама не знам како се викал...
Мене тој другиот ми рече да отворам тикет, еве чекам уште да среди проблемот со тоа пријавување...
Мики ми рече дека тие што сме трета година не смееме да се најавуваме сами,туку да чекаме факултетот да објави соопштение кога и како.Пред неколку недели беше објавено само за прва година додипломски и за прва година мастер.
Патем,Мајкл Ведерли ли ти е на сликата ? :)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мики ми рече дека тие што сме трета година не смееме да се најавуваме сами,туку да чекаме факултетот да објави соопштение кога и како.Пред неколку недели беше објавено само за прва година додипломски и за прва година мастер.
Патем,Мајкл Ведерли ли ти е на сликата ? :)
Хммм, е не знам тогаш, појди види, ама мислам дека само прва година и ние 4та (т.е. прва мастер) се најавуваме, вас не ви треба ајноу.
Пс: да, тој е, во улога на доктор Џејсон Бул.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Хммм, е не знам тогаш, појди види, ама мислам дека само прва година и ние 4та (т.е. прва мастер) се најавуваме, вас не ви треба ајноу.
Пс: да, тој е, во улога на доктор Џејсон Бул.
Мики кажа дека е задолжително за сите години.
Најомилен актер ми е.Во неколку серии го гледам.Типот е цепки. :)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Мики кажа дека е задолжително за сите години.
Најомилен актер ми е.Во неколку серии го гледам.Типот е цепки. :)
Па појди види кај Мики тогаш, бидејќи стварно не знам како да ти помогнам. :/
А за актерот, ја го знам од NCIS, ама сега ми е хит со Bull.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Па појди види кај Мики тогаш, бидејќи стварно не знам како да ти помогнам. :/
А за актерот, ја го знам од NCIS, ама сега ми е хит со Bull.
И јас од таму,и плус од други.
Инаку,он топик,фала ти и најобичен разговор помага.И советот вреди.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Дали некој знае дали облигационо право треба да се пријави на студентски?
 
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Decki Ima Nekoj Iskustvo Dali Vredi DIplomata kaj nas so 3 godini bez magistar ? ?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Decki Ima Nekoj Iskustvo Dali Vredi DIplomata kaj nas so 3 godini bez magistar ? ?
Немам лично,но од други имам слушнато дека не вреди многу.И повеќе дипломи од Правен се џабе,не се признаени во многу странски земји како што се фалеа од универзитетот и факултетот.А,за овде,ретко кои лица имаат среќа да се снајдат без врски.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
59
Поени од реакции
8
Дали има некој услов за полагање во трет семестар како што беше за втор со два положени предмети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom